Černé vozidlo Audi jedoucí od Tábora směrem k Praze v úrovni autobusových zastávek vyjelo z dosud nezjištěných příčin mimo svůj jízdní pruh a bočně se srazilo s protijedoucí bílou Fabií combi, která skončila s uraženými  bočními levými zadními dveřmi mimo vozovku v příkopu. Její řidič vyvázl bez zranění. 

Audi v přemetech prorazilo billboard a skončilo několik desítek metrů od silnice u cesty do lesa. Jeho řidič se zraněním z vozidla vylezl.  

„Provedli jsme zajištění obou vozidel proti požáru a úniku provozních kapalin," uvedl Jaroslav Semerád,  velitel zásahu  směny "C" benešovské požární stanice Hasičského záchranného sboru.

Přestože zůstaly jízdní pruhy průjezdné, vozidla Integrovaného záchranného systému stály na krajnici,  tvořily se na hlavním tahu Praha - Tábor krátkodobé kolony kvůli řidičům, kteří si za jízdy místo nehody prohlíželi.

O pár minut později se na stejné hlavní silnici I/3 u Bystřice při mírném mrholení střetla další dvě osobní auta, která částečně blokovala jeden jízdní pruh. Karambol se obešel bez zranění.