Alej mezi Benešovem a Konopištěm zatarasil v 15 hodin spadlý strom.

Z Čechtic směrem na Staré Práchňany spadl ve 14.20 strom přes silnici u skladu silničářů. Místo zůstalo obtížně průjezdné i pro osobní auta.

U Stříbrné Skalice okres Praha-východ vyvrátil vichr ve 14.15 strom přes hlavní sponici města Sázavy a Ondřejova.

Mezi Bystřicí a Opřeticemi je od 13.50 spadlý přes silnici strom. Místo je průjezdné jedním jízdním pruhem jen pro osobní auta.

Plech utržený ze střechy domu v Jiráskově ulici ve Voticích ohrožuje krátce před 14. hodinou chodce i vozidla. 

U Čechtic ve směru na Vlašim před odbočkou na Pravonín ve 13. 20 na silnici spadl strom, do něhož narazilo nákladní auto. Nehoda se obešla bez zranění.

Ve 13 hodin spadl zhruba jeden kilometr za Zdislavicemi směrem na Rataje strom.

Těsně před 13. hodinou vichr porazil dva stromy na silnici mezi Kladruby a Tehovem na Vlašimsku.

Ve 12.55 spadl strom na silnici mezi Olbramovicemi a Voticemi. Místo je částečně průjezdné.

Dva stromy zatarasily asi dva kilometry za obcí Otradovice ve 12.50 silničku do Neustupova.

Elektrické vedení bylo ve 12.40 poškozené po pádu stromu u chaty ve Lštění. Dobrovolní hasiči  čekají s odstraněním kmene na vypnutí proudu.

V Líšně u Bystřice spadl ve 12.45 strom přes cestu přímo v obci.

Na osobní auto spadl  strom ve 12.45 na silnici z Benešova do Bedrče. Nehoda se obešla bez zranění.

Kvůli řádění silného větru zaznamenali středočeští hasiči čtyřnásobek výjezdů

V pondělí 30. března 2015 foukal na našem území silný západní vítr, který podobně jako na začátku roku lámal stromy a páchal škody na majetku. Za celý den přibylo do statistik HZS Středočeského kraje 132 událostí, což je přesně čtyřikrát více oproti průměru loňského roku (33).

Nejvíce zásahů se tak týkalo technické pomoci, tedy odstraňování popadaných a polámaných stromů a velkých větví, uvolněných plechů ze střech a utržených bilboardů. Z celkového počtu výjezdů do této kategorie spadá symbolických 112, což je 85 procent. Nejsilněji foukal vítr mezi 13. a 18. hodinou, kdy operační středisko přijalo zprávu o 85 událostech. Naproti tomu od 18 hodin do půlnoci jich bylo „pouhých" deset.

Nejvíce výjezdů bylo na Benešovsku

Podle jednotlivých okresů měli nejvíc výjezdů hasiči na Benešovsku (22), pak následují okresy Praha-západ (19), Rakovník (16) a Kladno (14). V okresech Praha-východ, Kolín a Beroun zaznamenali deset zásahů a na Kutnohorsku o jeden méně. Relativně nejméně se kvůli větrným poryvům zapotily jednotky na Mladoboleslavsku (6), Příbramsku (5) a Nymbursku (4). Číslo je zajímavé zvláště u největšího středočeského okresu Příbram, kde bylo při lednovém řádění vichru naopak událostí nejvíce.

Neobvyklý zásah měli hasiči v podhradí Karlštejna. Jednotky ze stanic HZS Řevnice a HZS Beroun spolu s domácím dobrovolným sborem byly přivolány k převrácenému dřevěnému přístřešku o rozměrech 18 x 8 metrů, který přistál na sousední garáži. Další zásah si řevničtí připsali u havárie nákladní soupravy, které kousek od Drahelčic vítr doslova sfoukl vlek ze silnice.

Ladislav Holomčík, tiskový mluvčí HZS Středočeského kraje