„K dopravní nehodě s účastí osobního motorového vozidla a chodkyně došlo patnáct minut před sedmnáctou hodinou v sobotu 31. prosince," uvedl Zdeněk Chalupa ze středočeské policie.

Prozatím neznámý řidič jel s blíže neupřesněným modrým autem staršího typu Husovou ulicí ve směru od Beztahova ke kruhovému objezdu u kláštera. Poblíž budovy kina na vyznačeném přechodu pro chodce porazil starší chodkyní.

Žena po střetu upadla na vozovku

Mladý řidič na místě zastavil a společně s kolemjdoucími jí začal pomáhat. „Čtyřiaosmdesátiletá chodkyně uváděla, že není zraněná a z místa nehody odešla. Následně se ve večerních hodinách nechala převézt k lékařskému ošetření do benešovské nemocnice, odkud byla událost dodatečně oznámená Policii ČR," popsal průběh policejní mluvčí.

Dopravní policisté nyní prověřují všechny okolnosti nehody. Snaží se zjistit její průběh, zejména co bylo její bezprostřední příčinou, aby mohli řádně posoudit případnou míru zavinění jednotlivých účastníků této nešťastné události.

„Z uvedených důvodů se obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc, aby se jim přihlásil neznámý mladý řidič a případní svědci, kteří by jim mohli poskytnout jakékoliv informace k průběhu nehody, řidiči či vozidlu," požádal Zdeněk Chalupa se středočeského ředitelství PČR.

Řidič i svědci se mohou přihlásit osobně v služebně dopravního inspektorátu v Benešově, případně telefonicky na telefonním čísle 974 871 261, nebo prostřednictvím linky 158 tísňového volání Policie České republiky. Rovněž mohou policisty kontaktovat na emailové adrese: bn.di@pcr.cz