„Okolo 15. hodiny jela řidička se Škodou Octavia, po silnici  I/3  ve směru k Bystřici. Při jízdě po přímém úseku náhle do levého předního blatníku  v místě předního kola narazil chodec , který komunikaci přebíhal z levé strany na pravou. Byl zachycený levým zpětným zrcátkem, načež spadl na čelní sklo a po té na vozovku," popsala Diana Škvorová průběh svátečního karambolu

Chodec při nehodě utrpěl podle ošetřujícího lékaře středně těžké zranění a z místa byl leteckou záchrannou službou přepravený do pražské nemocnice, kde je v současné době hospitalizovaný.

„Ke zranění dalších osob nedošlo. U řidičky a chodce byla na místě dopravní nehody provedená orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem," upřesnila policejní mluvčí s tím, že k nehodě je prováděné další šetření. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslená na 30 tisíc korun.

Policejní hlídky odkláněly velmi hustý odpolední provoz, v němž se vracely stovky motoristů z prodlouženého víkendu, na křižovatce u hotelu Benica a U Topolu.

Ve směru na Prahu auta jezdila ulicemi města, ve směru na Tábor přes Jarkovice a Jírovice zpět na hlavní I/3.

Provoz na hlavní komunikaci byl obnovený odpoledne v půl páté.