Polský řidič z protijedoucího tahače utrpěl těžká zranění, s nimiž byl převezený do motolské nemocnice.

Příčina tragické dopravní nehody je v šetření. Podle předběžných informací jel polský kamion naložený potravinami a zbožím ve směru od Benešova a na začátku dvojité zatáčky vyjel do protisměru.

Dopravu policisté ve směru Tábor - Benešov odkláněli u Zahradnice směrem na Tomice, Ouběnice a Jinošice. Objízdná trasa byla před 8. hodinou ucpaná kolonou vozidel, kterou způsobila větev nad silnicí III. třídy. Ta  bránila jednomu z nákladních vozidel v průjezdu.

V opačném směru byly doprava vedená přes Drachkov a Božkovice.

"Ve 4.30 převzalo zdravotnické operační středisko v Kladně tísňovou výzvu z linky 112 k dopravní nehodě dvou kamionů na E55 u Olbramovic. Na místo dispečink vyslal lékaře ve voze rendez - vous z Benešova a sanitní vůz z
Votic. Jeden z řidičů na místě podlehl těžkým zraněním ještě před příjezdem záchranářů. Druhý řidič byl převezen se středně těžkým zraněním do Fakultní nemocnice v Motole," uvedla Tereza Vojtová ze středočeské Zdravotnické záchranné služby.

V průběhu necelého týdne se jedná o další úmrtí na silnicích Benešovska. Ve čtvrtek večer narazil na silnici mezi Konopištěm a Václavicemi řidič Mitsubishi Pajero čelně do stromu a na místě zemřel.