Dopravní policisté prošetřovali 6. září ráno krátce před sedmou hodinou dopravní nehodu, ke které došlo na silnici I/3 na křižovatce v místech zvaných „Pyšelka“.

Došlo zde ke střetu dvou vozidel. Citroën Berlingo jel po silnici I/3 ve od Benešova na Prahu.

Škoda Felicia vyjížděla z vedlejší pozemní komunikace III/ 1095 ve směru od Čerčan a její řidič chtěl odbočit vlevo a pokračovat v jízdě ve směru na Benešov. Po střetu uvedených vozidel se Citroën převrátil na střechu a zůstal stát za hranicí křižovatky ve směru na Prahu.

„V době nehody mělo před Citroënem jet několik vozidel, za vozidlem Škoda Felicie mělo vjíždět na hlavní silnici další vozidlo. Vzhledem k tomu, že výpovědi účastníků dopravní nehody se značně rozcházejí, policisté hledají přímé svědky dopravní nehody,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Stránská.

K další nehodě došlo 19. září ve večerních hodinách na parkovišti OD Kaufland v Benešově. Řidič bílé Škody Felicia registrační značky BNA ???? nedal přednost Renaultu 19 přijíždějícímu zprava.

Před příjezdem policejní hlídky škodovka z místa odjela.

„Policisté zjistili, že bezprostředně po dopravní nehodě místem projíždělo osobní vozidlo Rover, jehož osádka musela průběh dopravní nehody vidět a mohla by přispět ke ztotožnění řidiče a vozidla Škoda. Policisté proto žádají svědky obou dopravních nehod, aby se s informace obrátili na Dopravní inspektorát Benešov prostřednictvím telefonní linky 974 871 261, 974 871 256, emailu krpstck.dibenesov@mvcr.cz a přispěli tak jejich objasnění. Děkujeme,“ požádala čtenáře o pomoc policejní mluvčí Zuzana Stránská.