Autobus s pravým předním kolem ve vzduchu a zadním levým na hraně příkopu blokoval vozovku směrem k vlakovému nádraží, kde provoz odkláněl na silnici I/18 a I/3 strážník votické Městské policie.

Z druhé strany na křižovatce silnice k Božkovicím u uvízlého autobusu usměrňovala provoz hlídka Policie ČR.

V noci z pondělí na úterý nasněžilo v Olbramovicích pět až osm centimetrů mokrého sněhu.

„Když jsme přijeli, byl tady samý led. Naštěstí jel okolo sypač, který křižovatku ošetřil a nechal hromádku posypu pro vyproštění autobusu," uvedl jeden z policistů.

Votická zásahová jednotka Sboru dobrovolných hasičů musela povolat ze své základny speciální vyprošťovací automobil, který nebezpečně nakloněné vozidlo stabilizoval a kolem 9. hodiny odtáhl.

Podobné nehody řeší záchrannáři i v blízkém okolí

Na silnici II/336 u obce Petrovice II okres Kutná Hora kolem 7. hodiny havarovalo nákladní vozidlo s nákladem živých krůt, které čekají na přeložení do náhradního vozidla.

Mezi obcemi Hrusice  a Mirošovice okres Praha-východ havarovalo po 8. hodině osobní auto mimo vozovku ze srázu a hrozil jeho sesun. Nehoda se obešla bez zranění. Na místě zasahuje Hasičský záchranný sbor.

Sněžení bylo po ránu hlášené na Berounsku, Kladensku, Mělnicku, Mladoboleslavsku a Rakovnicku. Na Benešovsku, Příbramsku, Kolínsku, Kutnohorsku, Nymbursku a v okolí Prahy se vyskytovaly sněhové přeháňky.

Teploty se pohybovaly mezi minus jedním a třemi stupni Celsia, na většině území bylo zataženo a foukal slabý vítr.

Po 9. hodině narazilo osobní auto v ulici Na Průhoně v obci Vestec okres Praha-západ do parabolického zrcadla. Nehoda se obešla bez zranění.

U Pacova okres Pelhřimov zapadl nákladní automobil. Mezi Třeboní a obcí Branná okres Jindřichův Hradec je na silnici II/154 zledovatělá vozovka, zrovna mezi Kamenicí nad Lipou a Pravíkovem je na zledovatělé silnici II/34 uježděný sníh.

Před 10. hodinou se na náměstí v obci Davle okres Praha-západ před řeznictvím u Dolejších srazila dvě osobní auta. Nehoda je bez zranění.

Po 10. hodině se na silnici II/108 u Kostelce nad Černými Lesy okres Praha-východ směrem na Stříbrnou Skalici střetla dvě osobní vozidla. Karambol si nevyžádal zranění.

Na silnici II/19 u obce Věšín okres Příbram je v úterý po 10. hodně ledovka. Kamiony do kopce stojí.

U obce Olbramovice okres Benešov se před polednem na komunikaci I/3 srazilo osobní auto s dodávkou. Nehoda je  bez zranění i úniku provozních kapalin, silnice průjezdná jedním směrem.