„Helikoptéra zraněnou transportovala do Motola. Zdravotníci z benešovské záchranky pacientce poskytli první neodkladnou péči a zajistili žilní vstup. Pro převoz ji umístili do vakuové fixační matrace a zajistili pánevním pásem," sdělila mluvčí Zdravotnické záchranné služba Středočeského kraje Petra Effenbergerová.

Řidič se sám přihlásil policii

Kvůli podezření ze sražení motorkáře na křižovatce Čechovy ulice a silnice na Bedrč, pátrali policisté od čtvrtka 8. srpna po řidiči kamionu. „Na základě medializace události se řidič nákladního vozidla policistům přihlásil sám,“ potvrdila mluvčí Policie ČR Benešov Veronika Čermáková s tím, že provedeným šetřením policisté zjistili, že ke střetu náklaďáku a motorky vůbec nedošlo.

Přesto se podle mluvčí věcí bude zabývat správní orgán. Řidič kamionu totiž z místa události bez zastavení ujel. Jak uvedla den po incidentu policejní mluvčí, řidič nákladního auta nejel pravděpodobně při pravém okraji. Motorkář utrpěl zlomenu klíční kosti a s bolestí hrudníku ho zdravotníci převezli do benešovské nemocnice.

Bouraly motorka s autem, to pak narazilo do náklaďáku

Střet s osobním autem na kruhové křižovatce pod nemocnicí odnesl ve čtvrtek 22. srpna dopoledne zraněním motorkář. „Střetlo se osobní vozidlo s motocyklem a poté stejné vozidlo narazilo ještě do kamionu,“ popsala mluvčí Policie ČR Benešov Veronika Čermáková s tím, že policisté na místě u řidičů vyloučili přítomnost alkoholu v dechu.