Nehoda se stala na silnici I/38 kolem 9.30 hodin. Podle webu, který monitoruje aktuální nehody na českých silnicích, se měly srazit tři dodávky, na místě zasahovaly všechny záchranné složky - včetně záchranářských vrtulníků a komunikace byla uzavřena.

„Podle předběžných zjištění došlo k nehodě tak, že jedna z dodávek jela od Kutné Hory na Prahu, řidič s ní však z dosud nezjištěních příčin přejel do protisměru, kde narazil do boku druhé dodávky, a pak ještě čelně do třetí,“ popsala mluvčí policie Michaela Richterová.

Středočeští hasiči na sociální síti X napsali, že museli z vozů vyprostit několik osob ve spolupráci se zdravotníky Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje. „Hasiči následně provedli protipožární opatření a zajištění uniklých provozních kapalin," napsali na platformě.

Mluvčí středočeské záchranky Monika Nováková sdělila, že nehoda měla tragické následky. „Probíhá zásah. Aktuálně musím bohužel potvrdit jedno úmrtí, další pacienty máme v péči,“ řekla těsně po 10. hodině.

O zhruba půl hodiny později doplnila, že dva ošetřovaní jsou těžce zranění a do nemocnic je transportovaly vrtulníky.   „Utrpěli těžké poranění mozku a dále zlomeniny horních končetin. Oba byli letecky transportováni do nemocnic - jeden do Hradce Králové, druhý do Prahy. V péči jsme měli ještě čtvrtého pacienta s úrazem hlavy. Toho záchranáři převezli do kolínské nemocnice," informovala Monika Nováková. 

Přesné příčiny a okolnosti nehody jsou dál předmětem šetření a převzali si jej kolínští kriminalisté. „U zemřelého byla nařízena soudní pitva,“ doplnila Michaela Richterová.