Policisté provoz odkláněli na 14. kilometru – s možností vrátit se zpět na dálnici na 17. kilometru. Před místem odklonu se vytvořila zhruba tříkilometrová kolona s citelnějším zdržením.

Kamion s nákladem potravin měl nehodu v šest ráno za úrovní Staré Boleslavi; na dálničním kilometru 15,4. Tahač i s návěsem skončily mimo dálnici; na okraji lesa se převrátily na pravý bok.

Řidič vyvázl bez zranění, práce s odstraňováním následků nehody ale byla spousta. Nejprve museli hasiči přečerpat z nádrže tahače zhruba sedm set litrů nafty – a před zahájením vlastního stavění soupravy na kola také došlo na překládání nákladu. K samotnému vyprošťování byla povolána specializovaná firma s těžkou technikou.

Obnovit průjezd po dálnici se podařilo po 15. hodině.

Nákladní vozy však ve čtvrtek 6. května neměly svůj den také na dalších dálnicích v okolí Prahy. Odpoledne přibrzdily provoz – naštěstí ne úplně dramaticky – také jejich nehody na D7 a D5; v obou případech na Praze-západ. Na D7 šlo 15 minut po 14. hodině o bouračku nákladního a osobního auta u Středokluk: kolem čtvrtého kilometru ve směru jízdy od Prahy na Slaný. Naštěstí se obešla bez zranění.

To už však neplatilo o deset minut později na dálnici D5 u Rudné. Tam na šestém kilometru najel na středová svodidla řidič, který pak potřeboval ošetření od záchranářů. Protože se vysypal náklad žitné mouky, zprvu byly v místě nehody uzavřené levé jízdní pruhy v obou směrech; posléze pak jen na trase do Prahy.

V pozdním odpoledni se problémy přestěhovaly na dálnici D1, a to právě ve směru zažívajícím dopravní špičku: na výjezdu z Prahy směrem na Benešovsko.

Nehoda se stala v omezení u Chocerad, kde se osobní auto srazilo s nákladním. Jejím důsledkem se stala obří kolona, které se postupně protáhla k úrovni Velkých Popovic. Jestliže se po šesté večer mohlo zdát, že se v důsledku této nehody auta štosovala až u Modletic za nájezdem na D1 z Pražského okruhu, šlo zřejmě o omyl: tam totiž na dálničním kilometru 11,6 došlo na konci připojovacího pruhu k dalšímu střetu kamionu s osobním autem. Nehoda se obešla bez zranění.