K nehodě došlo už krátce po začátku čtvrtka 21. února. Na místě zasahovaly jednotky hasičů ze Zruče nad Sázavou, Benešova a také Vlašimi. Podle závažnosti nehody je jasné, že následné vyproštění vozidla, zabere dlouhé hodiny čtvrtečního dopoledne.

„Osmapadesátiletý řidič utrpěl zranění a skončil v nemocnici. V těchto chvílích probíhá překládka nákladu a odklízecí práce. Provoz v těchto místech je značně omezen, tvoří se dlouhé kolony. Práce potrvají pravděpodobně celé dopoledne,“ potvrdila Eva Stulíková, policejní mluvčí s tím, že v 9.52 hodin byly na 62. km dálnice D1 zprovozněny dva pravé jízdní pruhy ve směru do Prahy.

Zhruba ve 12.15 hodin byl provoz v daných místech plně obnoven v obou směrech. V místě však platí snížená rychlost jízdy.

Hasiči zasahovali také před půl devátou dopoledne na silnici E55 v oblasti benešovských Červených Vršek.

"Došlo tam ke střetu dvou osobních aut. Zraněného řidiče Berlinga hasiči museli vyprostit ze zdemolovaného vozu. Hydraulickými kleštěmi vytrhli zaklíněné dveře vozu, protože nešly otevřít," uvedl mluvčí HZS Středočeského kraje Petr Svoboda s tím, že na vozovku po střetu vytekly provozní kapaliny a hasiči na místě zajišťovali bezpečnost a ochranu před jejich vzplanutím. Kolony vozů sahají až k Mrači a na druhou stranu až k Bystřici.