Řidič v osobním vozidle tovární značky Audi A4 Avant jel po této komunikaci ve směru od Miličína na Votice. U obce Hostišov dojel stojící kolonu vozidel a následně se začal přes dvojitou souvislou podélnou čáru otáčet zpět na Miličín. Při tomto manévru ale vjel do jízdní dráhy osobnímu vozidlu výrobní značky BMW.

Po nárazu skončilo vozidlo BMW mimo komunikaci. „Policisté na místě u obou řidičů vyloučili přítomnost alkoholu provedenou dechovou zkouškou. Celou událostí se zabývají policisté z dopravního inspektorátu v Benešově,“ informovala mluvčí policie Veronika Čermáková.

Nehoda se neobešla bez zranění. Dva zranění dospělí byli převezeni do benešovské nemocnice na oddělení chirurgie se zraněními lehčího charakteru. Na místě ale přistával i vrtulník. "Ten do nemocnice transportoval dítě školního věku, které bylo při vědomí a stěžovalo si na bolesti břicha. K dalším vyšetřením bylo transportováno letecky do motolské nemocnice," upřesnila mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

„Silnice byla po celou dobu zásahu zcela uzavřena a asi po dvou hodinách byl průjezd řízen kyvadlově. Zcela obnovit provoz se podařilo po odvezení havarovaných aut odtahovou službou a úklidu vozovky před půl čtvrtou odpoledne,“ uvedli středočeští hasiči.