Nehoda se stala na trati mezi Benešovem u Prahy a Prahou, v omezeném rozsahu je zavedena kyvadlová náhradní autobusová doprava, a to v úseku Senohraby - Strančice, která přechází ve stanici Strančice na osobní vlak 2520. Ve vlaku se nikomu nic nestalo; cestující za pomoci hasičů přestoupili do osobního vlaku.

„U obce Čerčany došlo ke střetu osobního vlaku a muže pohybujícího se v kolejišti, muž na místě zraněním podlehl. Trať je po dobu vyšetřování uzavřena," sdělila policejní mluvčí Martina Fejfarová.

Její slova potvrdila i mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. „Hlášení o střetu vlaku s člověkem jsme přijali dnes ráno v sedm minut po osmé hodině. Na místo vyjely dvě posádky záchranné služby, muž ale bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem a lékař konstatoval smrt," řekla.

Dopady tragédie poznamenaly vlakovou dopravu mezi Prahou a Benešovem; s pokračováním dále do jižních Čech – po dobu zásahu záchranných složek a následného vyšetřování totiž dočasně zůstal mimo provoz traťový úsek mezi Čerčany a Senohraby.

Rychlíky nejely mezi Čerčany a nádražími v Praze – holešovickým či hlavním. Již deset minut před devátou hodinou byl sice na dvoukolejném koridoru obnoven provoz po jedné koleji – nedlouho poté se však vlaky na pokyn policie znovu zastavily. V návaznosti na zastavení provozu na hlavní trati nabíraly až hodinové zpoždění také vlaky jezdící na trase Čerčany – Světlá nad Sázavou.

Krátce před polednem se železničáři provoz na trati v obou směrech obnovili.