„Na místo vyjely jednotky HZS Vlašim a Zruč nad Sázavou a se speciálním vyprošťovacím automobilem také HZS Benešov,“ potvrdil mluvčí krajského HZS Jaroslav Gabriel.

Jenže hasiči měli velké potíže se na místo vůbec dostat. Ti z Vlašimi uvízli se svým vozem v koloně ve zúženém místě, asi půl kilometru od nehody.

„Velitel rozhodl, že jeho tým vezme vyprošťovací zařízení do rukou a vyrazí k nehodě pěšky,“ popsal rychlou reakci profesionálů jejich mluvčí s tím, že hasiči ze Zruče jeli část trasy po rekonstruovaném úseku, ale ani jejich cesta k zásahu nebyla jednoduchá.

| Video: Youtube

Operační středisko HZS kvůli mimořádné situaci aktivovalo vrtulník Letecké služby Policie ČR se záchranáři na palubě. S sebou si vzali i menší vyprošťovací zařízení a agregát.

„Vrtulník z pražské Ruzyně na místo nakonec nedoletěl, protože se na místo propracovala jednotka ze Zruče a velitel zásahu ho proto odvolal,“ informoval Jaroslav Gabriel.

Na místo však dorazil vrtulník Letecké záchranné služby. Jeho posádka po stabilizování zraněného a jeho vyproštění z vraku auta, muže transportovala do jedné z pražských nemocnic.

Příčiny kolize vyšetřuje policie, dálnice byla kvůli nehodě zcela uzavřená, tvořily se dlouhé kolony aut.