Na komunikaci pokryté uježděným sněhem mezi Tvoršovicemi a křižovatkou se silnicí II/114 spojující Jarkovice a Neveklov do nákladního auta Mercedes pro přepravu pohonných hmot čelně narazil osobní Renault, jehož zraněnou řidičku odvezla záchranná služba do nemocnice. Silnice byla po dobu vyprošťování obou vozidel neprůjezdná. „Ta holka jela od Tvoršovic, v zatáčce se lekla, dupla na brzdu a narazila do mě čelně,“ uvedl řidič cisterny s naftou, jež se v příkopu převrátila na bok. Renault zůstal v protějším příkopu otočený do směru, odkud přijel. Hasiči obě vozidla zajistili proti úniku provozních kapalin i nafty z cisterny.

Silnice byla neprůjezdná až do večera

Odtahová služba z Divišova, která přijela s těžkou technikouna místo nehody vzápětí, řešila její likvidaciaž do 19 hodin. Tahač nejdříve zajel na protější pole a do půl šestévečer s pomocí navijáku překlápěl cisternu zpátky na kola. Poté havarovaný Mercedes pomalu vytáhl z příkopu.

Z policejní svodky


Ve středu 14. ledna jela dvaatřicetiletá řidička osobního vozidla Renault Twingo po silnici III/ 11456 ve směru od Tvoršovic na Benešov. Při projíždění pravotočivé zatáčky asi 200 metrů před křižovatkou se silnicí II/114 nepřizpůsobila rychlost vozidla povaze a stavu vozovky, dostala smyk a vjela do protisměrné části vozovky, kde se čelně střetla s protijedoucím nákladním vozidlem Mercedes. Nárazem bylo vozidlo řidičky odhozeno do pravého silničního příkopu. Nákladní vozidlo bylo pravou přední částí odhozené vpravo mimo vozovku, kde se převrátilo na pravý bok. Řidič jel v režimu ADR - převážel motorovou naftu. K úniku nebezpečných látek nedošlo. „Při nehodě došlo k lehkému zranění řidičky, doba léčení byla lékařem odhadnutá na zhruba týden. Dechová zkouška na alkohol byla negativní,“ uvedla tisková mluvčí Zuzana Stránská s tím, že způsobená škoda dosáhla 50 tisíc korun. (laj)