Tragická dopravní nehoda na silnici I/3 u Olbramovic.Tragická dopravní nehoda na silnici I/3 u Olbramovic.Zdroj: HZS Středočeského krajeOperační důstojník vyslal k události hasiče z Benešova spolu s 'dobráky' z Votic, kteří jsou předurčeni na zásahy u dopravních nehod. Na místě zjistili, že v osobním voze Volkswagen Passat jsou dvě zraněné osoby.

„Zranění jedné z nich však byla natolik vážná, že jim přes veškerou snahu záchranářů na místě podlehla. Pro druhou zraněnou povolala zdravotnická záchranná služba k rychlejšímu transportu do nemocnice vrtulník Letecké záchranné služby,“ uvedla mluvčí.

Dopravní nehoda v Jankovské Lhotě.
FOTO: Nedání přednosti v jízdě. Při nehodě v Jankovské Lhotě se zranili dva lidé

Hasiči pak na místě zasypali uniklé provozní kapaliny a na vozidlech provedli protipožární opatření. „Pro řidiče nákladního automobilu nechal velitel zásahu povolat příslušníka HZS Středočeského kraje proškoleného v poskytování posttraumatické intervenční péče,“ dodala mluvčí hasičů s tím, že silnice I/3 byla po celou dobu zásahu a vyšetřování události obousměrně uzavřena.

Čelní střet s tragickou dohrou

Ten den to ale nebyla v kraji jediná tragická událost na silnicích. Už zhruba hodinu před nehodou u Olbramovic se na silnici I/9 na obchvatu obce Líbeznice na pomezí Mělnicka a Prahy-východ čelně střetla malá dodávka Citroën Berlingo s nákladním automobilem.

„V osobním automobilu zůstala zaklíněna osoba, která nejevila známky života. Operační důstojník na místo vyslal profesionální hasiče z Mělníka a Neratovic spolu s podnikovými hasiči Aero Vodochody,“ sdělila Tereza Sýkora Fliegerová.

Také silnice I/9 byla po celou dobu zásahu a vyšetřování nehody obousměrně uzavřena.