I tak by se dalo parafrázovat včerejší dopravní nehoda tří nákladních vozidel nedaleko benešovské křižovatky U Topolu. I když ti hádající se nebyli dva, ale tři.

„Ve zpětném zrcátku jsem viděl, jak auta za mnou předjíždí bílý DAF s návěsem. Myslel jsem, že se zařadí za mě, protože silnice se začala zužovat,“ začal své vyprávění řidič červené Scanie, který skončil s nabouraným zadkem svého náklaďáku.

„Ale on stále pokračoval v předjíždění. Ve chvíli, kdy mě začal vytlačovat ze silnice jsem tedy přibrzdil, aby mne bezpečně předjel. Jakmile mě minul, začal prudce brzdit. Já také, ale bohužel řidič, který jel zamnou to nedobrzdil a naboural do mě,“ popsal situaci první v řadě nabouraných aut.

Zatímco tři auta skončila v sobě, řidič náklaďáku, který incident zavinil v klidu a bez jediného šrámu pokračoval dál.

„Jediné co vím, že měl pražskou značku,“ dodal právem rozhořčený řidič nabourané Scanie. Nehoda tří nákladních vozidel, která se stala včera krátce po deváté hodině ráno se obešla naštěstí bez zranění. Zato škody, se podle odhadu řidiče Scanie a zasahujících hasičů vyšplhají do několika stovek tisíců korun.

 „Jak jsem tak na to koukal, tak u mě bude škoda kolem sto tisíc,“ uvedl řidič červené Scanie.
 To druhý náklaďák, bílý DAF, na tom bude podle vyjádření Miloše Páva, velitele zásahu benešovských hasičů o poznání hůř.

Z náklaďáku uniklo asi 100 litrů nafty

 „Auto má proražená nádrž a odněkud mu uniká vzduch,“ sdělil Miloš Páv, jehož kolegové ihned po příjezdu začali zhruba 100 litrů vyteklé nafty z havarovaného auta likvidovat a dalších 400 litrů odčerpávat do přivezených barelů.
 „Necháme mu tam jenom minimum, aby mohl dojet do servisu,“ dodal velitel zásahu.

 Třetí náklaďák skončil jen s uraženým zpětným zrcátkem.

 Kluzká vozovka se stala osudná i dalším řidičům. Šestatřicetiletému muži, který jel s vozidlem Seat Leon od Prahy na Benešov. Ve chvíli, kdy před ním začalo jiné osobní auto zpomalovat, Seat dostal smyk, vjel do protisměru a čelně narazil do svodidla. Škoda na autě, jenž havarovalo u Tužinky, se vyšplhala na 110 tisíc korun. Nikdo nebyl zraněný a u řidiče policisté požití alkoholu před jízdou neprokázali.

 Druhým autem, které skončilo svou cestu nedaleko Tužinky byla vínová Škoda Fabia. Ta sjela ze stráně dolů a zůstala stát na okraji pole.

Ženu po ošetření pustili lékaři domů

 Jen o několik kilometrů dál, u Poříčí nad Sázavou, havarovala dvaatřicetiletá řidička Renaultu Clio. Ta své auto otočila na namrzlé vozovce na střechu. Žena se lehce zranila a po ošetření v benešovské nemocnici ji lékaři propustili domů. Stotřicetitisícovou škodu na autě ne zavinil alkohol, ale jen nepřiměřená rychlost jízdy.

 Čtvrtým dopravním karambolem včerejšího mrazivého dne byla nehoda dalších dvou osobních automobilů v Olbramovicích, u odbočky na Zahradnici. I ta se podle dostupných informací obešla bez zranění cestujících.

Při karambolech naštěstí nikdo nezahynul, práce ale přibude autoklempířům, mechanikům a také likvidátorům pojišťoven