K nehodě došlo v sobotu 6. června těsně před půlnocí v místě tříramenné křižovatky ulic Nádražní, Mendelova a mostem. Dvacetiletý pražský řidič jel s Oplem Astra od vlakového nádraží směrem na Konopiště.


„Při projíždění levotočivé zatáčky před železničním mostem nepřizpůsobil rychlost vozidla stavu a povaze vozovky. Vyjel vpravo, přejel chodník, narazil do betonového tarasu a ocelového zábradlí železničního mostu,“ popsala nehodu Zuzana Stránská z benešovské policie.


„Následně vozidlo spadlo předkem do prostoru dráhy, kde se převrátilo na střechu a zůstalo ležet v kolejišti,“ doplnila tisková mluvčí. Při první dechové zkoušce čtyřicet minut po půlnoci mladík policistům z obvodního oddělení do elektronického testeru nadýchal 2,05 promile alkoholu a o čtvrt hodiny později při opakovaném měření dokonce 2, 25 promile, což znamená, že požil alkohol bezprostředně před jízdou.


„S naměřenou hodnotou řidič vozidla souhlasil, odběr krve nežádal,“ dodala Zuzana Stránská. Dvacetiletého spolucestujícího převezla záchranná služba na vyšetření do benešovské nemocnice, nicméně souvislost zranění a dopravní nehody mladík propuštěný do domácího léčení neuplatňoval.
Vlaky jezdily po jedné koleji. Škoda se vyšplhala na 285 tisíc korun.

V listopadu na stejném místě havaroval s octávií, rovněž pod vlivem alkoholu, mladík z Netvořicka.