„A také jeden muž utrpěl lehčí újmu na zdraví,“ informovala mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová s tím, že všechny zraněné se zhmožděninami, tržnou ránou na hlavě nebo zlomeninou nosu, převezla po ošetření na místě záchranka do benešovské nemocnice na chirurgii nebo ORL.

„Hasiči z HZS Benešov a SDH Votice zajistili auta před požárem,“ uvedla mluvčí HZS Tereza Fliegerová.

Jak k nehodě došlo, popsala mluvčí benešovské Policie ČR Eva Stulíková.

"Kolem půl jedenácté dopoledne projížděla devětačtyřicetiletá řidička Fordu Focus Oldřichovcem od tamního motorestu k silnici I/3. Po příjezdu ke křižovatce s touto komunikací však při odbočování doleva na Miličín nedala přednost VW Transporter. Jeho šestadvacetiletý řidič s osádkou dalších osmi osob na palubě tudy právě projížděl po hlavní silnici od Olbramovic k Miličínu," popsala mluvčí benešovské policie.

Při střetu se Transporter odrazil od Focusu tak, že skončil na pravé straně komunikace v příkopu na střeše. Na stejné straně silnice v příkopu skončil i Ford.

"Jeho řidička a také tři spolucestující z Transporteru skončili s lehkým zraněním v nemocnici. Alkohol v dechu obou řidičů vyloučili policisté na místě provedením orientační dechové zkoušky. Při dopravní nehodě došlo kromě vozidel také k poškození dopravního zařízení a elektrického ohradníku s dřevěným sloupkem. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 350 tisíc korun," dodala mluvčí policie.

Řidička je nyní podezřelá ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti a hrozí jí tak trest odnětí svobody na 6 měsíců až 5 let nebo zákaz činnosti.