Mládě se nedokázalo dostat z prostoru mezi oplechováním střechy a okapem. „Hasiči se ke zvířeti dostávali pomocí vysokozdvižné plošiny,“ popsala mluvčí HZS Středočeského kraje Tereza Fliegerová. Hasiči ale přes veškerou snahu kotě zachránit nedokázali, protože se k němu nedostali, konstatovala mluvčí. „Do prostoru, kde předpokládali, že je, mu alespoň připravili jakousi lávku z prkna, aby po něm mohlo přelézt,“ dodala mluvčí.

Následující den, v neděli 27. prosince vyslal operační důstojník benešovské hasiče do čerčanské části Vysoká Lhota. Tam měl kůň částečně vypadnout z přepravního přívěsu. Při tom si ale poranil nohu a nemohl se proto postavit. K tomu mu měli pomoci právě hasiči.

„Když dojeli na místo, kůň už stál, ale byl zraněný a na místo kvůli tomu mířil i veterinář. Hasiči kvůli události zastavili dopravu a snažili se zvíře přemístit ze silnice na trávu,“ sdělila Tereza Fliegerová.

close Rybník u Dařbože. info Zdroj: HZS Jílové u Prahy zoom_in

Třetí z avizovaných zákroků, byť na Benešovsku, zvládli v pondělí 28. prosince dopoledne se svou technikou hasiči z HZS Jílové u Prahy. Uprostřed rybníka v Babicích Dařboži, místní části Řehenic, objevil oznamovatel mrtvolu koně. Podle mluvčí hasičů Terezy Fliegerové zvíře majitel postrádal už několik dnů.

„Mrtvola koně byla asi čtyřicet metrů od břehu a hasičům při jejím vyprošťování z vody pomohlo počasí. Zmrzlé tělo bylo proto možné uvázat na lano a odtáhnout ke břehu,“ popsala mluvčí. Kadáver pak nechal majitel odvézt k likvidaci do kafilérie.