K tragédii došlo ve 23.30 hodin. „Na manipulační koleji docházelo k posunu nákladních vozů. Po dokončení manipulace pracovník drah a strojvedoucí zjistili, že jsou na koleji dva sražení lidé. Šlo o sedmatřicetiletého muže a pětatřicetiletou ženu,“ popsala situaci na místě mluvčí policie  Barbora Schneeweissová.

Muž podle mluvčí středočeské záchranné služby Moniky Novákové utrpěl těžká poranění dolních končetin. „Pacientovi musel lékař zajistit dýchací cesty, poté byl muž letecky transportován do Fakultní nemocnice v Motole,“ řekla mluvčí.

Ženě již však nebylo pomoci. „Utrpěla zranění hrudníku a břicha. Její zranění byla bohužel natolik vážná, že jim na místě podlehla,“ potvrdila mluvčí.

Proč se dvojice v kolejišti pohybovala a jak k situaci došlo, nyní zjišťují benešovští kriminalisté. S policií pak spolupracuje i Drážní inspekce. „Příčiny a okolnosti jsou nyní předmětem šetření,“ sdělila Barbora Schneeweissová.

Strojvedoucí a druhý pracovník drah se podrobili dechové zkoušce na alkohol, která vyšla negativně. „Zraněnému muži bude proveden odběr krve. U zemřelé byla nařízena soudní pitva,“ doplnila mluvčí policie.