Nehoda se stala na silnici I/3 a policii byla nahlášena ve 14.45 hodin. Podle prvotních informací, které poskytla mluvčí středočeské policie Barbora Schneeweissová, se při předjíždění bočně srazil automobil Fiat s autobusem. „Osobní vůz byl vlivem nárazu odmrštěn do protisměru, kde se ještě srazil s vozem Volkswagen. Přesné okolnosti nehody jsou ale dál předmětem šetření,“ doplnila mluvčí s tím, že všichni tři řidiči se podrobili dechovým zkouškám na alkohol, které vyšly negativně.

Web, který mapuje aktuální nehody, zmiňoval, že se jedná o nehodu se zraněním. To vzápětí ale vyvracelo vyjádření středočeských hasičů na Twitteru.

„Vyjeli jsme k dopravní nehodě dvou osobních automobilů a autobusu na silnici č. 3 u Pomněnice na Benešovsku. Nehoda se obešla bez zranění, ale komunikace je v místě střetu obousměrně uzavřena,“ napsali hasiči těsně po 15. hodině.

Nehoda autobusu u Benešova 14. září 2023Nehoda autobusu u Benešova 14. září 2023Zdroj: Twitter/HZS Středočeského kraje

Že zásah zdravotníků nebyl potřeba, posléze potvrdila i mluvčí středočeské záchranné služby Monika Nováková. „Nehoda se obešla bez zranění,“ konstatovala.