Její slova potvrdila také mluvčí Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Tereza Fliegerová. „Automobil skončil v příkopu na střeše a osobám z vozidla poskytovali hasiči tepelný komfort,“ uvedla.

Na místo přiletěl pomoci i záchranářský vrtulník. V autě totiž cestovaly se ženou také dvě malé děti, které žena vezla do školky. „Vozidlo se dostalo při nehodě k vodnímu toku a pravděpodobně při vylézání z auta se děti namočily a byly lehce podchlazené. Kvůli tomu tam také letěl vrtulník,“ dodala mluvčí policie.

Dopravní nehoda u Mezna.
Osobní auto na střeše, nabouraný náklaďák i traktor. U Mezna se střetly tři vozy

Tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje Petra Homolová pak upřesnila, že vrtulník převážel na urgentní příjem dětského oddělení do pražské motolské nemocnice jedno z dětí. "Malý pacient byl podchlazený, ale při vědomí ve stabilizovaném stavu. Žena a druhé dítě pak převezla na ošetření na chirurgii do benešoské nemocnice s lehkými zraněními rychlá sanita benešovské záchranné služby," dodala mluvčí ZZS.

Podle policistů řidička neměla pozitivní test na alkohol, ale kvůli vyproštění havarovaného automobilu byla silnice mezi Skalicí a Benešovem uzavřena ještě více než hodinu. Škodu na vozidle policisté zatím neuvedly.