Ta dopřávala během svého působení v čele kraje spoustě lidí. Známým ale více, než těm ostatním. Tu poradcům, jindy svému choti nebo známým, či známým známých, kteří díky této kvalifikaci získali zakázky od kraje. I za tyhle poklesky, jimž šéf hnutí říká roztomile „aférky“, jí nyní voliči vystavili vysvědčení.

Třetí místo obvykle sportovci považují za skvělý úspěch. V politice to tak není, i když se nejedná o úplnou tragédii. Jenže v kontextu událostí, za nimiž vidí voliči právě Pokornou Jermanovou a její papalášství, ani lesk bronzové medaile pohasíná.

Lépe než v celém kraji dopadlo hnutí i hejtmanka sama, v rámci okresu Benešov. Druhé místo a zisk 20,68 procenta hlasů může považovat za úspěch. Ale hejtmanka to novinářům neřekla. Zavřela se do ulity a nezvedala telefon, aby alespoň těm, kteří jí stále věří, poděkovala.

V samotném Benešově, jejím domově, kde je i zastupitelkou města, se na její stranu přiklonilo 18,86 procenta voličů. Dostala dokonce 538 přednostních hlasů. Vlašimský Luděk Jeništa, kandidát STANu jich však bral téměř čtyřikrát tolik! A víc než Jermanová zaujal dokonce i její kolega z benešovského zastupitelstva, do kraje nezvolený Luboš Balata – 549. Jen o něco méně, 515 měl rovněž nezvolený benešovský místostarosta Roman Tichovský, který ale kandidoval za ODS až na 42 místě.

Co bude po odchodu ze Zborovské ulice, kde úřad kraje sídlí Jaroslava Pokorná Jermanová dělat? Zatím to není možné zjistit. Ale placená politická funkce se jí vrátí, pokud vůbec, nejdříve napřesrok po parlamentních volbách.

Je ale na 99,99 procenta jisté, že si ji šéf, který řídí vše, jako firmu, právě kvůli výsledku voleb a tomu, co k němu vedlo, na přední pozice kandidátky nevezme.