Půl miliardy korun. Tuhle nepředstavitelnou částku potřebuje Benešov, aby dotáhl do konce záměr, který by měl být v zájmu většiny obyvatel města. Zmiňované peníze, které představují téměř dvojnásobek částky, jíž město letos uvolnilo na investiční akce, potřebuje radnice na rekonstrukci Hotelu Pošta.

A i když se někomu může zdát, že se místní politici úvahou na tak nákladnou rekonstrukci pomátli, tvrdím, že mají všech pět pohromadě a že jejich nápad je pořád lepší, než ten, který před pěti roky prosazovalo tehdejší vedení radnice.

Záměr prodávat nakonec padl a dnes radnice hodlá objekt přebudovat na multikulturní centrum města. Místo v bývalém hotelu by měla najít ZUŠ, KIC či MUD. Pro někoho záhadně znějící zkratky skrývají městské organizace, takže nic toxického.

Právě za to by měli být obyvatelé města rádi, i když třeba nebude na opravu výmolu v místní komunikaci nebo výměnu prasklé žárovky v lucerně pouličního osvětlení. Při prodeji by totiž hrozilo, jako se to v Benešově nakonec už v případě školy v Husově ulici nebo nocležně Českých drah v Jiráskově ulici stalo, že tam vznikne další ubytovna.