Spousta věcí se děje nahodile, ale zpravidla o plánování lze také říci, že štěstí přeje připravenému. Jenže jsou také okolnosti, kdy ani sebelepší plánování před konkrétní a náhle nastalou situací neobstojí a bez štěstí se vlastně nakonec nezmůže nic. Do téhle role se dostalo ne jednou, ale už dvakrát město Benešov. A jak to vypadá, zopakuje si ji brzy nejméně ještě jednou.

Benešov totiž pečlivě připravil, a to dost dopředu, oslavy připomínky první písemné zmínky o místě, které se dodnes tak hezky jmenuje Benešov. Jenže přišla první vlna covidu 19 a první zrušení vrcholného čísla programu, kterým mělo být průčelí kostela sv. Anny na Masarykově náměstí promítání událostí, jimiž sídlo za těch osm století prošlo.

Videomappingu se měli obyvatelé Benešova dočkat v novém letošním jarním termínu. Ale ani to se ale přes všechny plány radnice a Kulturního a informačního centra Benešov nestalo. Nový termín je stanovený na první adventní neděli, což je už na konci tohoto týdne, 28. listopadu. Samozřejmě v rámci správného plánování se o takovém čase rozhodovalo už mnohem dříve.

Jenže teď znovu Benešovu nezbývá než čekat, jaká rozhodnutí a restrikce nastolí česká vláda během dnů před prvním adventem. Benešov tak s největší pravděpodobností bude znovu muset naplánovat náhradní termín videomappingu. Pokud k tomu dojde, bude to už čtvrtý termín.

Také proto je otázkou, zda v neustále se opakující situaci nebude lepší nic neplánovat. A až se naskytne příležitost, udělat to. I takový ale nakonec může být plán. Dobrý plán!