Pomoc jim poskytuje řada organizací a na Benešovsku je to například také vlašimský Český svaz ochránců přírody. V jeho paraZOO nacházejí útočiště ti tvorové, jimž ublížil člověk. A je jedno, že to neudělal schválně. Bez pomoci dalších lidí by zvířata v krutém procesu přírody nepřežila.

Jenže i tato pomoc něco stojí. Organizace získává prostředky pro svou práci ze státního rozpočtu, ale nemalou část příjmů vytváří veřejnost - donátoři. Jsou to podnikatelé, kteří část svých zisků převádějí na prospěšnou činnost, ale jsou to i drobní dárci. Dokonce i ti, kteří mají sami hluboko do kapsy. Přesto všechno se i o to málo, co mají, ještě rozdělí.

Vlašimský ČSOP, jako nezisková nestátní organizace pro chod svých zařízení, tedy nejen paraZOO, ale například i záchranné stanice pro zraněná zvířata a další projekty využívá vstupné nebo výtěžek z prodeje v ekoobchůdku v Pláteníkově ulici. Jenže s tím je teď, snad jen na krátkou i když zatím neurčitou dobu, utrum. Karanténa a bezpečnost zakazují hromadná setkávání a z toho důvodu například ekoobchůdek nyní přináší prospěch organizaci nikoliv z přímého prodeje, ale jen jako klasický e-shop.

Je ale chvályhodné, že internetový obchod má dost zákazníků, i když na webovém poli je tolik soupeřů. Pochvalu si zaslouží nejen nakupující, ale právě také ti drobní dárci, kteří k ekoobchůdku chodí pěšky, protože bydlí nedaleko. I díky nim není bedýnka na dary u vchodu nikdy prázdná.

Nyní je jejich příspěvek mnohem viditelnější a cennější, než v době předkoronavirové. Proto je organizace za každý darovaný suchý rohlík, sušené či čerstvé ovoce a zeleninu nebo konzervy pro psy a kočky nesmírně vděčná.