Přihlášení členové Deník Klubu čtou vše bez omezení.
Chci předplatné
Deník

Miličínská základní škola musela kvůli špatnému počasí porušit tradici

Základní a mateřská škola v Miličíně musela kvůli špatnému počasí v první školní den porušit tradici, při které se všichni scházejí na školním dvoře. Prvňáky tak improvizovaně přivítali vevnitř, a to šerpou, symbolickým klíčem od školy a pamětním listem.

„Letos nastoupilo třináct nových dětí plus jeden, který navštěvuje školu v Paříži a do miličínské školy bude docházet jen sporadicky, když přijde na návštěvu k prarodičům v Čechách,“ uvedla třídní učitelka prvňáčků Jana Plačková.

Kromě nových žáků přibylo ve škole šest nových pedagogů, nový školní psycholog a vedoucí školní jídelny. V průběhu prázdnin pro děti přibyly nové sedací vaky na chodbu na prvním i druhém stupni.

Také židle a slunečníky, na pískoviště se koupily oblíbené sklápěcí náklaďáky, do gymnastického sálu nové žíněnky, lavička a mnoho dalších sportovních potřeb a doplňků. Pro první až pátý ročník začal v září plavecký výcvik.

Škola také nabízí několik odpoledních kroužků: dovedné ruce, veselá angličtina, dramatický, rukodělný, robotiky, dále poskytuje prostory pro myslivecký kroužek a angličtinu s paní Střelkovou. Samozřejmostí je pokračování v tradičních aktivitách jako účast na olympiádách a soutěžích, návštěvy divadla a odpolední akce pro děti, rodiče a veřejnost.

Prvňáčci ze ZŠ Miličín s třídní učitelkou Janou Plačkovou ve školním roce 2019/2020Zdroj: Deník / Eva Kovaničová

Prvňáčci ze Základní školy v Miličíně s třídní učitelkou Janou Plačkovou ve školním roce 2019/2020.Foto: DENÍK/Eva Kovaničová

Prvňáčci ze ZŠ Miličín s třídní učitelkou Janou Plačkovou ve školním roce 2019/2020Zdroj: Deník / Eva Kovaničová

Prvňáčci ze Základní školy v Miličíně ve školním roce 2019/2020 Foto: DENÍK/Eva Kovaničová

Příště si představíme děti ze ZŠ Bystřice. V tištěném vydání Benešovského deníku ve středu 20. listopadu 2019.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky