Běžel nastavený čas utkání na fotbalovém MS v Kataru mezi Saudskou Arábií a Argentinou a Saudové drželi senzační výsledek 2:1. Fotbalisté země v oblasti jihozápadní Asie hráli na hraně svých možností, dost často možná až za ní.

Saúdskoarabský fotbalista Jásir Šahrání se při nakopnutém míči snažil odstavit Argentince Nahuela Molinu, aby mohl jeho gólman Muhammad Uvaís balón v klidu odklidit. Brankář Saudů ale šel do souboje tak nekompromisně, že nic netušícího spoluhráče složil tvrdým direktem kolenem na zem. I hned po souboji Uvaís volal záchranáře a spadl zoufale na kolena.

Zákrok připomínal situaci Schranze

Po několikaminutovém ošetření ale vše dobře dopadlo, třicetiletý Šahrání zvedl palec na znamení toho, že vnímá, což ocenil celý stadion mohutným potleskem. Následná vyšetření ale odhalila vnitřní krvácení, zlomeninu čelisti i obličejových kostí. Obránce Saudů tak na šampionátu v Kataru dohrál.

Nevybíravý zákrok nápadně připomínal zranění slávistického univerzála Ivana Schranze ze zářijového utkání Evropské konferenční ligy proti Ballkani. Slovenský reprezentant byl po srážce s obráncem kosovského celku v bezvědomí, následné vyšetření ukázalo prasklinu spánkové kosti, očnice a obratle.

Saudové po překvapivé výhře nad Argentinou vedou tabulku skupiny C, mužstvo úspěšného trenéra Hervého Renarda se utká v sobotu s Polskem a může si po dvou zápasech zajistit překvapivý postup ze základní skupiny.