Emiliano Martínez je fantastický fotbalista. A taky pořádný šoumen, který občas nechává za sebe jednat emoce. Někdy až moc, tak, že vypadá jako šílenec. Během světového šampionátu v Kataru to několikrát přehnal. Gólman Argentiny překročil únosnou mez, čímž si proti sobě poštval velké množství fanoušků.

Nadávky, provokace, posměšky. Na tohle je Martínez specialista. Vrcholem bylo obscénní gesto, které předvedl při slavnostním ceremoniálu po vítězném finále s Francií. Když přebíral Zlatou rukavici pro nejlepšího gólmana šampionátu, trofej si přiložil k rozkroku.

„Udělal jsem to, protože mě Francouzi vypískali,“ reagoval Martínez na kontroverzní gesto, které mimochodem nepřevedl poprvé.

Argentinský spasitel, který v závěru prodloužení strhujícího finále vytasil senzační zákrok a lapil i penaltu v rozhodujícím rozstřelu, pokračoval v popichování Francouzů i během oslav v kabině. A utahoval si hlavně z Kyliana Mbappého, který ve finále vstřelil hattrick.

Minuta ticha za Mbappého

Když rozjaření argentinští hráči v šatně zpívali, Martínez najednou zvolal: „Chvilku ticha! Za Mbappého, který zemřel.“ A vesele se slavilo dál. Toho se následně chytili argentinští fanoušci, kteří spálili falešnou rakev s fotkou francouzského kanonýra. Při argentinských oslavách v Buenos Aires zase Martínez držel v ruce panenku, která měla na obličeji přilepenou fotku Mbappého.

Přitom hned po finále se Martínez choval úplně normálně a dokonce zašel za klamaným Mbappém, aby ho utěšil. Kde se tedy vzala ta nenávist? Proč si z Francouze tolik utahuje? Výsmech si  hvězda PSG vysloužila za svoje slova před šampionátem.

„My Evropané máme výhodu, protože mezi sebou hrajeme zápasy na vysoké úrovni. Brazílie a Argentina nemají takovou kvalitu. Fotbal v Jižní Americe není tak rozvinutý jako v Evropě. Když se podíváte na poslední šampionáty, evropské týmy neustále vyhrávají,“ nechal se slyšet Mbappé.

No a Martínez si Francouze po triumf pořádně vychutnal. Kdo se směje naposled… Možná se argentinský gólman nechal v euforii z mistrovského titulu trochu unést, přehnal to, a jeho chování kazí dojem z jeho excelentního výkonu. Zlato mu už ale nikdo neodpáře.