Brazilští fotbalisté změnili osmifinále mistrovství světa v Kataru v pestrobarevný karneval. Kanárci nasypali nebohým Korejcům čtyři góly už během prvního poločasu. A na oslavu každé trefy rozjeli sambu. Ne všichni ale byli z oslavných tanečků nadšení.

Roy Keane zkritizoval chování brazilských hvězd, které se podle něj chovaly neuctivě. „Nikdy jsem neviděl tolik tance,“ vztekal se ve studiu expert ITV. „Nemůžu uvěřit tomu, co sleduju, nevěřím svým očím,“ žasnul Keane a dovádění Brazilců přirovnal ke sledování taneční show Strictly Come Dancing, britské verze StarDance.

Jihoameričané si poprvé zatancovali už v 7. minutě po gólu Viníciuse Júniora, vzápětí přidal druhý gól z penalty uzdravený Neymar. Taneční kreace následovaly po půlhodině hry po brance Richarlisona a ve 36. minutě rozvášnil Brazilce počtvrté Paquetá. Po třetím gólu se zapojil do oslav dokonce i jedenašedesátiletý kouč Tite, když v klubku hráčů imitoval holubí tanec.

„Tohle se mi nelíbí. Lidé říkají, že je to jejich kultura. Ale já si myslím, že je to k soupeři neuctivé, takhle slavit po každém gólu,“ zlobila se ikona Premier League.

Pětinásobní mistři světa se ladně protancovali do čtvrtfinále, ve kterém narazí v pátek na houževnaté Chorvaty. To už ale takový karnevalový rej nebude.