„Ona toho moc nenaspí. Je hrozně aktivní. Až se občas divím, co takové malé tělíčko dokáže vydat energie. Tady to nezná, tak je v klidu a všechno si prohlíží. Ovšem jinak je pěkný čertík," postěžovala si máma Eva. Ale přitom se na svou holčičku láskyplně usmívala.

Evino první těhotenství

Celé těhotenství bylo podle Evy pohodové, takže mohla chodit v klidu do práce. Pouze první tři měsíce měla klasické nevolnosti, kvůli kterým, jak sama říká, v té době raději mířila ráno rovnou do práce a odpoledne zase rychle domů.

Malá Adélka se narodila čtrnáct dní před lékaři vypočítaným termínem. Možná proto byla její porodní váha oproti jiným novorozencům mírně nižší. To ale rychle dohání. V šesti týdnech měla 3,22 kilogramu a 51 centimetrů.

„Když jsme odcházely z porodnice, vážila Adélka dokonce jenom 2,67 kilogramu," uvedla mladá maminka.

Porod byl dlouhý, ale dopadl dobře

U porodu, který byl podle mínění obou rodičů černovlasé Adélky dlouhý a vyčerpávající, byl i taťka Filip. A jako každého novopečeného otce ani jeho, přestože je lékař, nenechal příchod dcerky bez dojetí.

„V té chvíli jsem byl pouze otec. To, že jsem doktor, šlo úplně stranou," přiznal táta Filip, který věděl, že se mu narodí holčička.

„Když jsem byla na ultrazvuku, nechala jsem si říct, co to bude. Přesto jsem se na sále zeptala, zda je to skutečně holčička," přiznala Eva.

Chování pomáhá, ale jenom někdy

Adélka je hodné miminko. V noci spí, a když pláče, tak jedině ve dne. Na to podle Evy zaručeně zabírá chování. Pokud ji ale trápí bříško, je i náruč milující mámy marná.
„Teď máme nové kapičky s fenyklem a anýzem a zdá se, že pomáhají," poznamenala máma Eva.

Přestože je Adélce už půldruhého měsíce, oslavy ještě nebyly. Prý vše spojí dohromady, a to pak bude stát zato. Filipovu třicítku, dědovu padesátku a promoci a Adélčin příchod na svět.

VIZITKA

Miminko ⋌Adéla Kratochvílová
Matka ⋌Eva Kratochvílová
Otec ⋌Filip Kratochvíl
Datum a čas ⋌23. června v 7.20
Váha a míra ⋌2,92 kg a 50 cm
Sourozenci ⋌jedináček
Bydliště ⋌Benešov