O tom, kdo všechno se zasloužil o vítězství malé slečny, v čtenáři Deníku oblíbené anketě, jaké pokroky Verunka dělá, a mnoho dalšího naleznete v následujících řádcích.

Stejně tak jako při rozhovoru na téma Nejsympatičtější miminko prosince loňského roku, i tentokrát, při rozhovoru s Miminkem roku se účastnila celá rodina. Maminka Jana, tatínek Pavel, dvouletá Nikolka a samozřejmě samotná vítězka Verunka.

Jsou to zhruba tři týdny, co jsme se viděli naposledy. Přesto. Co se u Verunky změnilo?
Řehtá se. Ale tak, že u toho úplně výská, což je moc hezké. Nejvíc ji to baví v deset večer. Zrovna včera začala v postýlce plakat, a ve chvíli, kdy jsem ji z ní vyndala, začala se nahlas smát. Prostě se jenom nudila. Také mezi jednotlivým krmením déle spí. Dřív se budila každé dvě až tři hodiny a třeba dneska spala v kuse pět hodin. Což je fajn. A povídá si se zvířátky, co má pověšené nad postýlkou.

Každé dvě až tři hodiny jídlo, to je pěkný jedlík.
To ano. Akorát že nevím, kolik toho sní. U Nikolky jsem mléko odstříkávala, a pak jí ho dávala z lahvičky, takže tam jsem měla přehled. U Verunky ne. Ale vzhledem k tomu jak přibírá, tak asi dost.

Měli jste nejen nejvíc hlasů na webu, ale i kuponů. Kdo všechno hlasoval?
Hlavně příbuzní, kteří tím žili.

Když jste ke konci hlasování viděli stav, tušili jste, že vyhrajete?
Já na to moc času neměla, ale manžel to sledoval. Web viděl průběžně a od babičky věděl, že ta hodně vystřihuje z vašeho Deníku kupony. Takže nějaké tušení tam bylo.

Oslavíte nějak vítězství?
Nevím jestli přímo oslavíme, ale Verunka má svůj deníček, do kterého jí dávám výstřižky z novin, takže to, že se stala Miminkem roku 2015, tam rozhodně scházet nebude. Bude tam mít něco nevšedního. Nejen to, kolik váží, měří, či co už umí.

Snad už bude konečně teplo, co s malou plánujete?
Hlavně budeme trávit hodně času venku. A ne jenom na zahradě, ale třeba vyrazíme někam na celodenní výlet, zajedeme na Konopiště, a tak. Zatím jsme všechny tři stále uvězněné v bytě.

Říkala jste, že jste byli minulý týden na prvním očkování. Jak ho snášela?
Celý den proplakala, že jsem nevěděla, jak ji utišit. Ale druhý den to bylo už v pořádku. A zrovna týž večer byl v televizi pořad o tom, jak má někdo z očkování trvalé následky a naopak druhý trpí nějakou nemocí právě kvůli tomu, že očkovaný nebyl.
Co se jí po očkování změnilo, je hlas. Když má hlad, něco jí vadí, nebo třeba bolí, má daleko žalostnější pláč než předtím.

Malá Nikolka má náušničky, dáte je i Verunce?
Určitě. Zhruba někdy v půl roce to plánujeme. Babička jí na ně dokonce už přispěla. Měla dva kluky, tak teď si to musí vynahradit. Dokonce mám od manžela slíbené náušnice za Verunku i já. Ale zatím jsem se nedostala nikam, kde bych si nějaké vybrala. Tak se bojím, aby mezitím ten slib nepropadl.

Je Verunka stejná jako Nikolka v jejím věku?
To ne. Verunka je daleko víc komunikativní. Jakmile někdo přijde, začne se smát, pozoruje ho. Je úplně jiná dimenze než Nikolka. Je pohodovější, uvolněná a tím, že je druhá, člověk řadu věcí, nepodstatných věcí neřeší. Navíc s Nikolkou jsem musela vstát pokaždé o půl hodiny dřív, abych odstříkala mléko, potom ji nakrmila,… Takže jsem byla více méně pořád na nohou. Akorát co má Verunka se sestřičkou stejné, když se v noci nají, raději ji čtvrt hodiny pozoruji. Kdyby začala blinkat, aby se nezadusila.
Co je zvláštní, že přestože jsou dvě, je ta starost o ně jednodušší než když máte jenom jedno děcko. Možná je to tím, že musíte hodně organizovat a všechno je pak snáz.

Minule jste zmiňovala, že vás v těhotenství bolela tři týdny záda. Co teď, když zvedáte, chováte a nosíte Verunku?
Asi tím, jak ji nosím pořád, jsem si už zvykla. No, a když mi zbývá čas, zacvičím si pillates. Teď má se zády občas trochu problémy manžel. Tím jak sedí celý den v práci u stolu, potom nosí obě holky,…

Je něco, co má Verunka opravdu ráda?
Zvuk digestoře. Kdybych to měla sečíst, tak kvůli Verunce nám „hučí" v kuchyni digestoř tak dvě hodiny denně. Možná i tři. Pustím ji, stoupnu si k ní s Verunkou a ona poslouchá, pozoruje okolí a je maximálně spokojená. Manžel mi stáhl zvuk digestoře do mobilu. Ale to není ono. Ona u ní potřebuje stát a koukat do toho jejího osvětlení.