Ale nebylo to vůbec snadné. Především Lukáš Lípa z Vlašimi a Nikola Vrbovcová z Vysokého Újezdu mu byli po celou dobu hlasování silnými a nekompromisními soupeři. K jeho vítězství mu pomohla vytrvalost dědečků a babiček, strýčků a tetičky, ale i kamarádek a kamarádů jeho rodičů, kteří celý měsíc neúnavně klikali na webu a především vystřihávali z Benešovského deníku hlasovací kupony.

„V první řadě bychom chtěli poděkovat všem, kdo posílali našemu Pájíkovi hlasy,“ zaznělo hned na začátku příjemného rozhovoru z úst obou šťastných rodičů.

A že jsou ze svého prvorozeného synka opravdu pryč dokazovali nevědomky v průběhu celého povídání. I když malý vítěz spokojeně spal, maminka ho přesto houpala v náručí a taťka, jakmile došlo na focení, láskyplně ho Lucii vzal a s náležitou hrdostí s ním začal pózovat.

„Je to naše zlatíčko. Už se na nás směje a když mu něco říkáme, snaží se nám odpovídat,“ rozplývala se Lucie a přiznala, že čas od času zapomene, že se blíží čas, kdy musí uvařit pro velkého Pavla oběd.

„Lucka přehání. Jasně, že si s Pavlíkem hraje a mazlí, ale nikdy se nestalo, že by nebylo uvařeno, uklizeno a tak. Naopak. Ještě mi každou chvíli upeče něco sladkého,“ hájil svou přítelkyni Pavel.

Pavlík je zatím jedináček. Ale to plánují oba rodiče v rozmezí několika let změnit. Rádi by malému Pavlíkovi pořídili ještě sestřičku Vanesku. A kdyby to byl bráška? To prý by vůbec nevadilo.

„Já měla úplně nádherné těhotenství. Nic mi nebylo, všechno bylo v pořádku. Až porod. Ten trval téměř celý den a byl vysilující. Ke konci jsem měla pocit, že už to nezvládnu,“ zavzpomínala pohodová mamka.

Na blízku byl ale Pavel, který Lucii pomáhal, jak to jen šlo. Držel jí za ruku, otíral pot a jakmile se jejich syn narodil,ještě celého pomačkaného ho vzal do náručí a se slzami štěstí ukázal vyčerpané, ale naprosto šťastné mamince.

„Co budeme mít jsme nechtěli vědět. Chtěli jsme, aby to bylo i pro nás překvapení. I když téměř všichni mi tvrdili, že to bude kluk,“ usmála se Lucka, která hodinu pohodového povídání uzavřela dvěma větami, které zcela vystihly její pocity.

„Mám doma dva naprosto úžasné chlapy. Zlatíčko Pájíka a skvělého Pavla,“ pochválila kluky Fraňkovi máma Lucie.

VIZITKA
Jméno miminka ⋌Pavel Franěk
Jméno maminky ⋌Lucie Váňová
Jméno tatínka ⋌Pavel Franěk
Datum a čas narození ⋌13. července 16.47
Porodní váha a míra ⋌3,38 kg a 51 cm
Sourozenci ⋌zatím jedináček
Bydliště ⋌Krusičany