Máma Barbora, táta Miloš a tříletá sestřička Kačka. To je rodina Radima Slavíka, který přišel na svět 13. prosince sedm minut před půl devátou hodinou večerní. Byl vylosovaný do ankety Nejsympatičtější miminko měsíce prosince, soutěžil a zvítězil. I když na začátku hlasování to tak nevypadalo.

Občas se stává, že starší sourozenec na toho mladšího, zvlášť bezprostředně po návratu z porodnice, žárlí. To ovšem u Slavíků nehrozí.

„Kačka se na brášku o samého začátku moc těšila. Je to taková pečovatelka. Pomáhá mi přebalovat, podává mu dudlík nebo vedle něho jen tak leží a hlídá, aby mu nic nescházelo,“ vysvětlila Barbora, která před příjezdem do redakce odvezla dceru do mateřské školy.

„Raději jsem jí nebrala sebou. Je to takový živel,“ dodala s úsměvem dvojnásobná matka. Nevzala s sebou ani manžela. Ten musel narychlo zaskočit za kolegu v práci, a proto mu snaha, dorazit alespoň na chvíli, nevyšla.

Jméno pro syna vybírali manželé takřka po cestě do porodnice. Měli dvě. Daniel nebo Radim. Nakonec vyhrál typ táty Miloše. „Malý se sice jmenuje Radim, ale říkáme mu buď Prcku nebo Juniore. Jménem mu říkáme málokdy,“ přiznává mladá žena.

Těhotenství a porod byl podle bývalé květinářky procházka růžovou zahradou. Až do čtvrtého měsíce jezdila na koni, nepociťovala žádné ranní či jiné nevolnosti, nejedla kyselé okurky zdobené šlehačkou.

„S manželem jsme dvě děti chtěli, ale když mi gynekolog řekl, že jsem těhotná, zaskočilo mě to. Měli jsme v plánu nějaký čas počkat, než se nám narodí druhé dítě,“ vysvětlila své překvapení Barbora, ale hned dodává. „Nakonec jsem ráda, že je mezi Kačkou a Juniorem jen tříletý věkový rozdíl. Vidím, že je to akorát,“ míní pohodová mamča.

Stejně tak jako u prvního těhotenství i u druhého si manželé nechali říct pohlaví svého budoucího potomka. Ale věděli to jen oni. Pro ostatní příbuzné to zůstalo až do porodu překvapením.

„Rodiče, kamarádi, všichni se pořád ptali, co budeme mít a my se snažili mlžit. I když mám pocit, že našim to došlo,“ usmála se Bára a vyndala z autosedačky Radima, který v ní až do té doby spokojeně spal.

„To je docela zvláštní. Jezdit ve vajíčku v autě mu nevadí, ale kde ze začátku plakal, byl kočár. Jakmile jsem ho do něj položila, začal vyvádět. Nevím proč. Teď už si zvykl,“ konstatovala nezvyklou reakci starostlivá máma, která o sobě tvrdí, že je lakomá. Na dotaz jestli už nechala malého Radima pohlídat babičkám, totiž nerozhodně hýbe hlavou. „Jo, už babička chvíli hlídala. Ale já jsem krkna. Mám nejraději obě děti u sebe. Když je můžu kdykoliv pohladit, pomazlit se s nimi,“ prozradila svou slabost štíhlá mamina.

Pořadí v prosincovém kole

1. Radim Slavík⋌ 4474 hlasy
2. Amálie Mačoková ⋌1072 hlasy
3. Tereza Skopcová ⋌434 hlasy
4. Adéla Prášková ⋌380 hlasů
5. Šimon Josef Pěkný ⋌180 hlasů
6. Vojtěch Vlach ⋌136 hlasů
7. Klára Kuldová ⋌99 hlasů
8. Marie Brejšková ⋌76 hlasů
9. Nikol Deverová ⋌42 hlasy
10. Jakub Nedvěd ⋌37 hlasů