Jmenuje se Milan Dvořák, je zatím jedináček a s mámou Tamarou a tátou Milanem bydlí v Netvořicích. Na svět přišel 5. března patnáct minut po jedenácté hodině dopolední s porodní váhou 3,59 kilogramu a mírou 51 centimetr.

To je v kostce vizitka třetího vítěze miminkovské ankety, kterou jedni čtenáři opěvují, druzí by ji nejraději zrušili.

„Poté, co jsem byl u porodu mám obrovský obdiv k ženám,“ ujal se slova na začátek rozhovoru mladý tatínek, pro kterého byla přítomnost u porodu zásadním zlomem v jeho životě.

Nejenže si své manželky začal ještě víc vážit, ale má prý i daleko silnější pouto se synem. „Porod byl docela náročný, vlastně celou noc, ale s odstupem dvou měsíců už na něj pohlížím tak, že si pořídíme ještě Elišku,“ zapojila se do hovoru i plachá maminka.

Oba rodiče se shodli, že druhého potomka by si chtěli pořídit, co nejdříve. Dokud jsou ještě mladí a především proto, aby si spolu mohli sourozenci hrát.
Těhotenství prožila Tamara bez větších problémů. Jen na konci prvního trimestru vylekaly budoucí rodiče lehké komplikace, které naštěstí nic vážného neznamenaly.

„Báli jsme se, ale nakonec to ustál. Kluk jeden statečný,“ uvedla s úlevou máma.

Po komplikacích, které Tamaru Dvořákovou na začátku těhotenství provázely zůstala na rizikovém těhotenství. Od té doby bylo už všechno v pořádku a malého klučinu porodila přesně na termín.

„Měl se narodit 5. března a také ten den přišel na svět,“ potvrdila mladá maminka s tím, že byla s přístupem lékařů, zdravotních sester, ale i celého personálu porodnice nadmíru spokojena.

„Maličký je naprosto pohodový. Sice má trochu problémy s prdíky, takže propláče někdy skoro celou noc, ale jinak je zlatý,“ nešetřila slovy chvály milující mamča.

Probdělé noci přičítá Tamara z části tomu, že musí Milánka přikrmovat Sunarem a ten mu dělá v bříšku asi občas neplechu.
Táta Milan se snaží své manželce se vším pomoci. Synka krmí, přebaluje a začíná sám i koupat.

„Když se malý počůrá, to není problém. Ale když je to něco horšího, volám zbaběle Tamaru,“ přiznal táta, který slíbil, že i k pokakaným plenkám se postaví jako muž.

Že je to správný chlap dokazuje i krátký sestřih vlasů. Ten se sice manželce ani babičce příliš nezamlouvá, ale malému Milánkovi se evidentně líbí. Celou dobu, co ho měl velký Milan u sebe se mu o sametový sestřih láskyplně otíral.

Pořadí březnového kola
1. Milan Dvořák z Neveklova
2. Adéla Mikulandová z Přestavlk u Čerčan
3. Zuzana Tyrnerová z Dobříčkova
4. Mikuláš Zavadil z Vrchotových Janovic
5. Aneta Drahotová z Mrače
6. Mija Kárníková z Vlašimi
7. Martina Bednářová z Votic
8. Kristýna Topolová z Benešova
9. Amélie Domasová ze Strojetic
10. Šimon Truhlář z Pyšel