Celý měsíc jste neúnavně klikali na webu a do redakce Deníku nosili hlasovací lístky.

Z celkových 9341 hlasů zaslaných prostřednictvím počítače patřilo Ríšovi 4051. Z 239 kuponů vystřižených z novin pak neslo jeho jméno třiaosmdesát.

Celé těhotenství byla pohoda

Zatímco některé maminky doprovázejí v těhotenství ranní či celodenní nevolnosti, mladou Hanku nic takového nepotkalo. Jak sama říká, celých devět měsíců bylo naprosto pohodových a do poslední chvíle mohla dělat úplně všechno.

Malý Ríša byl u maminky v bříšku tak spokojený, že se mu prý ani nechtělo ven.

„Malý se měl narodit už 25. října a na svět přišel vlastně až o týden později. A to ještě ne sám, ale lékaři mi porod vyvolávali,“ vzpomíná mamka modrookého klučiny.

U narození svého prvního dítěte byl i taťka Radek, který dokonce přestřihával pupeční šňůru. Přiznává, že i pro tak velkého chlapa, jakým Radek je to byl silný zážitek.

„Když mi dali syna do náručí, měl jsem na krajíčku. Ale nerozbrečel jsem se,“ uvedl šťastný táta.

Od té doby už uplynuly dva měsíce a z Ríši je kus chlapa. Má 56 centimetrů a 5,5 kilogramu. Navíc je velice šikovný. Pase koníky, snaží se svým vlastním jazykem s rodiči komunikovat a celkově dělá mamce a taťkovi samou radost.

„Ze začátku Ríša trochu zlobil se spaním. Ale to bylo hlavně kvůli tomu, že než jsem se rozkojila, tak měl hlad,“ vysvětlila Hana.

„To je také to jediné, co nedělám. Nekrmím,“ vložil se do hovoru s úsměvem Radek a pokračoval. „Ale jinak přebaluji, oblékám a za asistence manželky i koupu.“

Ríša se cítí nejlépe v náručí svých rodičů

Jako snad každé miminko i Ríša má rád večerní koupání, jízdu v autě nebo v kočárku. Nejspokojenější je ale v mámině či tátově náruči.

Že se Haně a Radkovi Křivánkovým narodí kluk, věděli už několik měsíci před porodem nejen samotní rodiče, ale i jejich blízcí. Moc se na svého prvního potomka těšili, takže jakmile to bylo možné, nechali si to říct.

Co si ale nechali jenom pro sebe bylo jméno.

Jméno mělo být překvapením

„Chtěli jsme, aby to bylo překvapení,“ vysvětlila důvod utajování Hanka.

Malý Richard, který v doprovodu svých rodičů přišel poskytnout svůj první rozhovor do redakce Benešovského deníku sice po celou dobu návštěvy spokojeně spal, ale nakonec před fotoaparátem ochotně zapózoval.

Malého Richarda Křivánka z Benešova přivedla na svět jeho maminka Hana 1. listopadu v 7.45. Šťastným tatínkem je Radek, který si na příchod svého 3, 60 kilogramu vážícího a 52 centimetrů měřícího synka počkal přímo na porodním sále Nemocnice Rudolfa a Stefanie.

Pořadí na webu
1. Richard Křivánek 4051 hlas
2. Antonín Švec 4040 hlasů
3. Natálie Lajšnerová 472 hlasy
4. Matěj Kodejš 306 hlasů
5. Eduard Suchomel 192 hlasy
6. Nela Šprdlíková 106 hlasů
7. Filip Šemík 78 hlasů
8. Alžběta Škvorová 33 hlasy
9. Ema Žáková 32 hlasy
10. Jan Charvát 31 hlas

Pořadí v kuponech
1. Richard Křivánek 83 hlasy
2. Filip Šemík 82 hlasy
3. Antonín Švec 65 hlasů
4. Natálie Lajšnerová 9 hlasů
5. Matěj Kodejš 0 hlasů
5. Eduard Suchomel 0 hlasů
5. Nela Šprdlíková 0 hlasů
5. Alžběta Škvorová 0 hlasů
5. Ema Žáková 0 hlasů
5. Jan Charvát 0 hlasů

Celkové pořadí
1. Richard Křivánek 2 body
2. Antonín Švec 5 bodů
3. Natálie Lajšnerová 7 bodů
4. Filip Šemík 9 bodů
5. Matěj Kodejš 9 bodů
6. Eduard Suchomel 10 bodů
7. Nela Šprdlíková 11 bodů
8. Alžběta Škvorová 13 bodů
9. Ema Žáková 14 bodů
10. Jan Charvát 15 bodů