Zpráva překvapila i maminku malého šampiona.

„On je náš Pavlík první? To je skvělé,“ byla první reakce Jany Bursíkové na telefonát, který jí oznámil tuto radostnou novinu.
„Koukala jsem na internetové hlasování a tam byla první Barborka Dvořáková. Takže mě nenapadlo, že by mohl nakonec náš syn vyhrát,“ pokračovala Jana s tím, že podcenila sílu hlasů získaných prostřednictvím hlasovacích kuponů. A právě ty vynesly klučinu na post nejvyšší.

Malý Pavlík celý rozhovor prospal

Do redakce Benešovského deníku dorazil Pavlík jenom s mamkou. Taťka prý musel zůstat v práci.

Už když vstoupila mladá maminka do dveří redakce, malý vítěz spokojeně spal v kočárku. To mu ostatně vydrželo i celou příjemně strávenou půlhodinku rozhovoru, která utekla jako voda. Jediné, kdy otevřel na pár minut svoje modrá očička, bylo focení. Potom zase spokojeně usnul.
„Pavlík je moc hodný. V porodnici pořád spinkal, když jsme přišli domů, tak zhruba prvních čtrnáct dní trochu poplakával a teď už je zase zlatíčko. Známí mi říkají, že nemůžu ani vědět, že ho mám, jak je hodný,“ pochvalovala si Jana.

Těhotenství, které si manželé Bursíkovi dlouho přáli a plánovali, bylo prý naprosto pohodové. Žádné zdravotní komplikace, ranní nevolnosti. Až samotný porod. Ten byl podle slov mladé maminky obtížný, možná až rizikový. Přesto jí neodradil v tom, že za rok, za dva by chtěla jedno dítě.
„Jak u Pavlíka i u druhého miminka nám bylo a bude jed〜no, co to bude. Jestli holčička nebo chlapeček,“ uvedla Jana a hned i uvedla jména.

Holčička by byla Eliška nebo Anička

„U prvního miminka jsme zvažovali Pavlíka nebo Honzíka a Elišku nebo Aničku. Jan má ale svátek 24. června, a to by měl malý svátek týden po narozeninách. Takže je to Pavel, což je alespoň čtrnáctidenní mezera,“ usmála se drobná světlovláska, která se nebrání ani myšlence porodit ještě třetí dítě.

Pavlík je pořádný kus chlapa. Vždyť v šesti týdnech vážil bez dvaceti deka pět kilogramů a měřil šestapadesát centimetrů. Podle mamky Jany bude prý velký po tátovi, který musí sice chodit do práce, ale jakmile má volnou chvilku, tráví ji se svým synkem.

Manžel Petr je stoprocentní chůva

„Kromě kojení zvládá Petr úplně všechno. Koupe, přebaluje. Až přejdeme na normální stravu nebude mě potřebovat už vůbec. Je fakt úžasný,“ pěla na svého manžela samou chválu pohodová žena. A s po〜chvalou nešetřila ani na adresu svého synka.

„Pavlík už pase koníčky, směje se a začíná si se mnou povídat. Kde je naprosto spokojený, je kočárek a auto. Jakmile se rozjedeme a má po ruce dudlík, nic ho nerozhází,“ poznamenala Jana, z jejíhož výrazu ve tváři se dalo vyčíst, že z mladé ženy se stala báječná máma.

Vizitka vítězného miminka

Jméno miminka ⋌Pavel Bursík
Jméno matky ⋌Jan Bursíková
Jméno otce ⋌Petr Bursík
Datum a čas narození ⋌15. června v 7.15
Porodní váha a míra ⋌3,25 kg a 50 cm
Sourozenci miminka ⋌nemá
Bydliště ⋌Jiříkovec u Heřmaniček