„Nikolku jsme si pořídili v době, kdy jsme se přestěhovali z Lysé nad Labem sem do Mrače,“ vysvětlila maminka Eva, která si pro ocenění do redakce Benešovského deníku přišla i se starší dcerou Nelinkou.

Celá rodina se miminka nemohla dočkat. Tříletá Nela se na sestřičku velice těšila a každý den chodila hladit mamince bříško a povídat si s ještě nenarozeným sourozencem.

Starší Nela se narodila 4. března 2007 a shodou okolností se předpokládalo, že i novorozená Nikolka přijde na svět ve stejný den letošního roku.

„Nikolka se ale už nemohla světa dočkat a narodila se o dva týdny dříve, tedy 27. února,“ doplnila Eva Hendrychová s tím, že malá vážila 3,25 kilogramu a měřila 49 centimetrů.

Oba rodiče, manželé Hendrychovi, nejvíce potěšilo, když se na ně tento týden měsíční dceruška poprvé usmála. Dokonce už prý drží i hlavičku.

Nejzodpovědnější chůvou je ale starší sestra, která se od malého miminka nehne ani na krok.

Do budoucího života obou krásných holčiček nechtějí Hendrychovi nikterak zasahovat. „Určitě bychom byli rádi, kdyby si holky udělaly nějakou školu, která by je bavila,“ dodala Eva.

Hlasovala prý celá rodina i všichni přátelé a kamarádi. Tisící hlas podle Evy poslal dědeček.