S 4724 kliknutími na webu a 254 hlasovacími kupony se tak pyšní titulem Miminko září. A to i přesto, že se narodil v srpnu.

„Bylo nám líto, že nás v porodnici nikdo nevyfotil. Proto jsme poslali fotku našeho Františka do redakce Benešovského deníku sami, a štěstí nám přálo. Byl vylosovaný do hlasování, a co víc, zvítězil," vysvětlila šťastná maminka Hanka.

Ta prožívá šťastné dny od chvíle, kdy se dozvěděla, že se stane maminkou. Miminko si s manželem Láďou moc přáli a velice se na příchod prvního potomka těšili. A právem měli na co. Podle Hany Šplíchalové byl František zlaté miminko už v jejím bříšku.

„Můžu říct, že těhotenství bylo báječné. Vlastně až do samého závěru jsem se cítila dobře. Žádné těhotenské nevolnosti, prostě nic. Akorát ke konci těhotenství jsem měla problémy s vysokým tlakem, takže mi nakonec asi o dva týdny dřív vyvolali porod," uvedla usměvavá blondýnka.

Ve čtvrtek 20. srpna poslal mladou maminku její gynekolog do benešovské nemocnice, že se mu nelíbí její vysoký tlak a bude tedy lepší, když ji tam řádně zkontrolují. Zároveň jí doporučil, aby si pro jistotu sbalila tašku. Prý není vyloučeno, že si ji tam už nechají. A také že ano. Hana v porodnici už zůstala, aby jí v sobotu vyvolali uměle porod.

„Vlastně to bylo dobře. Odpadl mi stres, abych Hanku dovezl v čas a v pořádku do porodnice, až by to na ni přišlo," vložil se do hovoru taťka Ladislav Šplíchal, který si počkal na příchod svého prvorozeného syna za dveřmi porodního sálu.

Nestydí se za to, že je ještě ze staré školy, která bere porod jako čistě ženskou záležitost, u které chlap být nemá.

„Upřímně, já o to ani nestála, aby tam byl se mnou. Také si myslím, že jsou situace, kdy by měli mít muži vstup zakázán," zažertovala mladá maminka.

Porod byl podle jejích slov tak rychlý, že ani nestačila postrádat někoho blízkého, kdo by jí držel za ruku, nebo pomohl vydýchávat porodní bolesti. Přesto byla s Ladislavem v neustálém kontaktu. Volala mu, jak se cítí, a kdy bude ten správný čas nastartovat auto a přijet se podívat na malého Františka.

„Hanka asi v půl třetí psala, ať vyrazím, že už to vypadá na porod. Ovšem to já byl už dávno za dveřmi. Byl jsem nervózní, takže jsem vyrazil raději dřív," prozradil mladý tatínek.

Jakmile Ladislav uviděl manželku a syna na vlastní oči, ohromně se mu ulevilo. Bál se, aby všechno dopadlo dobře. Hned si mohl také svého synka pochovat. To v něm ovšem vyvolalo mírné rozpaky. Nikdy předtím čerstvě narozené miminko v náručí neměl.

„Sice jsem byl trochu v šoku, ale byl to krásný, nepopsatelný pocit," prozradil Františkův táta, který do poslední chvíle nevěděl, jestli bude tátou holčičky nebo kluka.

Nevěděla to ani Hana. Chtěli si to nechat jako překvapení. Pro rodinu, kamarády a známé bylo překvapením i jméno prcka.

A proč zrovna František? Jak Hana tak Ladislav znají spoustu příjemných a milých mužů nosících toto jméno. Navíc Láďův dědeček byl František. Takže nebylo prý co řešit.

Malý vítěz jenom potvrzuje, že všichni Františkové jsou pohodáři. Stále se směje, a svým rodičům dělá jen radost. Jakmile ho maminka večer kolem osmé hodiny nakrmí, usne a na další jídlo se vzbudí až ve tři nebo čtyři hodiny ráno. Táta Ladislav se tedy v pohodě vyspí a odpočatý odchází do práce. Z té se vrací ve tři odpoledne, kdy jeho první kroky vedou k postýlce syna. S ním si pak hraje, jde na procházku do polí nebo si ho jen tak vezme na zahradu, kde zatímco on pracuje, František spokojeně spí v kočárku.

„Přiznávám se, že moc nepřebaluji a tak. Ale snažím se Hance pomoct tím, že vezmu malého ven nebo doma vyluxuji, vytřu podlahu, …," vysvětlil Ladislav.
K titulu Miminko měsíce dopomohli Františkovi především hlasovací kupony, které sbírala celá rodina a Láďovo kolegové z práce.

„Nezdálo se nám totiž příliš fér hlasování na webu, tak jsme se dali na kupony. Když nejdřív nemá nějaké miminko nic, a pak dostane najednou v průběhu hodiny padesát hlasů, je to divné. Ty kupony jsou daleko průhlednější," dodal taťka Ladislav.

Vizitka
Miminko ⋌František Šplíchal
Matka ⋌Hana Šplíchalová
Otec ⋌Ladislav Šplíchal
Datum a čas ⋌23. srpna v 15 hodin
Váha a míra⋌ 3,21 kg a 50 cm
Sourozenci ⋌jedináček
Bydliště ⋌Velké Heřmanice