Ta se narodila ve 13 hodin a 42 minuty, a její porodní míry byly 3450 gramů a 50 centimetrů.

Hned následující den předal náměstek ředitele nemocnice Jan Kolbaba narozené Viktorii a její mamince květiny a drobné dárky a popřál jim do života hlavně pevné zdraví.

Tisící porod byl bez komplikací a přirozenou cestou. Hrdá maminka Martina Buchová se již s partnerem těší, jak si svůj předčasný vánoční dáreček odvezou domů a pochlubí se celé rodině.

„Doktoři i sestřičky v porodnici byli opravdu úžasní a péče, kterou mi poskytli, byla na jedničku. Jelikož šlo o můj první porod, měla jsem trochu strach. Ale díky panu primáři a mému partnerovi, který mne uklidňoval a byl se mnou po celou dobu porodu, šlo všechno hladce," popsala maminka malé Viktorie, Martina Buchová.

Zdravotníci benešovské porodnice zaznamenali letošní 1000. porod o pár dní dříve, než tomu bylo rok minulý. Jako vždy však ještě nejde o konečný počet.
„Počet porodů za rok 2013 byl 1058. Letošní počet očekáváme přibližně stejný, možná i vyšší," uvedl Stanislav Matoušek, primář gynekologicko-porodnického oddělení benešovské nemocnice. 

JANA HELM MUSILOVÁ