„U nás hlasovala celá rodina. My s manželem, jeho sestra, moji tři sourozenci,“ uvedla na začátek mladá maminka.
„Já zapojil i kolegy v práci, dokonce jednoho až na Slovensku, kamarády a spoluhráče s fotbalu,“ doplnil výčet Anetčiných fanoušků taťka Karel.

Když spím, tak spím a nic mě nevzbudí

Malá Anetka je pohodové miminko. Po celou dobu návštěvy v redakci Benešovského deníku spokojeně spala ve své autosedačce a nic na tom nezměnilo ani hlasité povídání či  jinak nepřeslechnutelné vyzvánění telefonů.

„Já o Anetce nevěděla, ani když byla ještě u mě v bříšku. Neměla jsem žádné ranní nevolnosti, nic mě nebolelo,“ pochválila dcerku Lucie.
„To můžu potvrdit. Až do poslední chvíle chodila Lucka do práce a nevadilo jí to,“ vložil se opět do hovoru Karel s tím, že tradici pohody nepřerušil ani porod.

Těhotenství i porod byla pohoda

I ten zvládla mladá maminka naprosto ukázkově a bez sebemenších komplikací.
„Lucce odtekla plodová voda už třináctého ledna. Ale v porodnici mi řekli, že je ještě dost času. Odjel jsem tedy domů, s tátou udělal ještě dvě zabijačky a teprve čtrnáctého odpoledne mi manželka volala, ať přijedu, že už bude opravdu rodit,“ vrátil se ve vzpomínkách dva měsíce zpět táta Karel.
Co to bude, ale nevěděl. Oba manželé si to nechali jako překvapení. Jediné, co bylo jasné, byla jména. Že holčička bude Aneta a kluk Martin.
Jako většina současných otců i on byl u porodu. Když si poprvé pochoval svojí dcerku, musel doslova zatlačit slzičku, která se mu začala chtě nechtě lesknout v očích.

Být moct u porodu je krásný pocit

„Byl to krásný pocit. Vidět jak přichází vaše dítě na svět a bezprostředně potom si ho moct hned vzít do náruče,“ přiznal novopečený taťka.
Stejné pocity prožívá i teď. Jakmile mu to pracovní vytíženost dovolí, malou Anetku chová, uspává, pomáhá s koupáním. Jen přebalovat se ještě bojí.
„Špinavé plenky mi nevadí. Ale před tím jejím malým tělíčkem mám pořád ještě respekt. I když mi každý tvrdí, že jde jen o poprvé. Udělat ten první krok a zjistit, že to vlastně umím,“  přiznal mladý muž.

Anetka bude mít jistě sourozence

Těhotenství, porod i starost o malou dcerku nedělá Lucii žádný problém. Proto se nebrání ani dalšímu dítěti. Ne hned, ale do tří let, než půjde Anetka do školky, by to chtěla zvládnout.

„V našem okolí se rodí samé holky. Z legrace říkáme, že je to vodou z vodovodního řádu. Protože soused, který má svojí vlastní studnu má tři kluky. Tak když manžel zapíjel maličkou, dostal od něho poukaz na odběr dvou litrů jeho vody denně, aby se nám prý podruhé narodil syn,“ řekla s úsměvem v hlase Lucka.
I když je Lucie ze čtyř dětí a i Karel má jednoho sourozence je to v obou rodinách úplně první vnouče.

VIZITKA

Jméno miminka ⋌Aneta Srbová
Jméno matky ⋌Lucie Srbová
Jméno otce ⋌Karel Srb
Datum a čas narození ⋌14. ledna 2012 v 18.12
Váha a míra ⋌2,86 kg a 46 cm
Sourozenci ⋌jedináček
Bydliště ⋌Tichonice