Její fanoušci neponechali opravdu nic náhodě. Nejenže jí naklikali nejvíce hlasů prostřednictvím webu, ale malé Verunce zajistili prvenství, i co se týká hlasovacích kuponů. Teprve ani ne tříměsíční vítězka hlasování o Nejsympatičtější miminko prosince Veronika Nejedlová se tak plným právem stala NEJ Miminkem roku 2015.

Sláva vítězům, čest poraženým. Ale je vůbec nějakých poražených? Vítězi je všech dvanáct miminek, které po celý únor bojovali o vaši přízeň. O přízeň vás, čtenářů Benešovského deníku, který touto cestou gratuluje nejen zlaté Verunce Nejedlové z Týnce nad Sázavou, stříbrné Štěpánce Příhonské z Olbramovic a bronzovému Kubíkovi Smrkovskému z Čakova, ale i zbylé devítce malých bojovníků. Jmenovitě Amálce Kůrkové ze Sázavy, Adélce Trojánkové z Vlašimi, Vojtíkovi Setničkovi z Vlašimi, Anetce Dragounové z Jablonné nad Vltavou, Jiříkovi Zajícovi ze Ctiboře, Viktorce Müllerové z Chrášťan, Vojtíškovi Slaninkovi z Vrchotových Janovic, Vanesce Fraňkové z Krusičan a Lilien Vlkannové z Benešova.

A jak se určuje pořadí miminek?

Hlasování se skládá z internetové a kuponové části. Po ukončení hlasování se obě umístění obodují a sečtou. První místo jeden bod, druhé místo dva body, třetí místo tři body,… Miminko, které má nejnižší součet bodů z obou částí hlasování vyhrává. Pokud mají miminka shodný počet hlasů, vyhrává to, které se umístí lépe v kuponové části soutěže. Může se tedy stát, že mimčo, které je v internetovém hlasování třeba až na třetím místě, díky velkému množství kuponů nakonec zvítězí. A naopak. Prcek, který má nejvíce webových hlasů si své prvenství, kvůli nízkému či nulovému počtu kuponů neudrží. V žádném případě to ale neznamená, že by kuponové hlasy měly větší váhu. Pouze se kvůli jejich, dá-li se to tak nazvat, obtížnějšímu získávání a následnému doručování do redakce, upřednostňují.

Jak hlasování o Miminko roku 2015, tak o Nejsympatičtější miminko ledna, jehož výsledky přineseme v zítřejším vydání Benešovského deníku sice skončilo, ale už v dnešním vydání mohou čtenáři najít fotky včetně jmen dalších deseti prcků, kteří od úterý 1. března bojují o titul Nejsympatičtější miminko února.
Proto vy, kteří chcete, aby právě to vaše miminko, ať už vám blízké či jen jednoduše sympatické stanulo na stupni nejvyšším, neváhejte a hlasujte. A to jak prostřednictvím internetu, kde na webových stránkách Benešovského deníku www.benesovsky.denik.cz můžete z jedné IP adresy poslat jeden hlas jedenkrát za 60 minut, tak pomocí hlasovacích kuponů. Ty lze vždy v pondělí, ve středu a v pátek vystřihnout z tištěného vydání, a ten se jménem vašeho favorita doručit nejpozději do 31. března do 12 hodin do redakce Benešovského deníku.

Pořadí konečné
1. Veronika Nejedlová, Týnec nad Sázavou – miminko prosince ⋌2 body
2. Štěpánka Příhonská, Olbramovice – miminko července ⋌10 bodů
3. Jakub Smrkovský, Čakov – miminko listopadu ⋌11 bodů
4. Amálie Kůrková, Sázava – miminko září ⋌12 bodů
5. Adéla Trojánková, Vlašim – miminko května ⋌12 bodů
6. Vojtěch Setnička, Vlašim – miminko června ⋌12 bodů
7. Aneta Dragounová, Jablonná nad Vltavou – miminko srpna ⋌13 bodů
8. Jiří Zajíc, Ctiboř – miminko ledna ⋌13 bodů
9. Müllerová Viktorie, Chrášťany – miminko dubna ⋌14 bodů
10. Vojtěch Slaninka, Vrchotovy Janovice – miminko února ⋌17 bodů
11. Vanesa Fraňková, Krusičany – miminko října ⋌17 bodů
12. Lilien Vlkannova, Benešov – miminko března ⋌23 bodů

Pořadí web
1. Veronika Nejedlová ⋌⋌9681 hlasů
2. Viktorie Müllerová ⋌8843 hlasů
3. Vojtěch Setnička ⋌8784 hlasů
4. Adéla Trojánková ⋌8489 hlasů
5. Amálie Kůrková ⋌8264 hlasů
6. Štěpánka Příhonská ⋌8181 hlasů
7. Vanesa Fraňková ⋌5554 hlasů
8. Jiří Zajíc ⋌5249 hlasů
9. Jakub Smrkovský ⋌4624 hlasů
10. Aneta Dragounová ⋌4151 hlasů
11. Vojtěch Slaninka ⋌2434 hlasů
12. Lilien Vlkannova ⋌2221 hlasů

Pořadí kupony
1. Veronika Nejedlová ⋌⋌271 kuponů
2. Jakub Smrkovský ⋌172 kuponů
3. Aneta Dragounová ⋌135 kuponů
4. Štěpánka Příhonská ⋌132 kuponů
5. Jiří Zajíc ⋌99 kuponů
6. Vojtěch Slaninka ⋌79 kuponů
7. Amálie Kůrková ⋌66 kuponů
8. Adéla Trojánková ⋌50 kuponů
9. Vojtěch Setnička ⋌20 kuponů
10. Vanesa Fraňková ⋌14 kuponů
11. Lilien Vlkannova ⋌3 kupony
12. Viktorie Müllerová ⋌0 kuponů