VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VLAŠIM

MĚSTO VLAŠIM čítající zhruba 12.700 duší, jež nalezneme v mapě na 490 a 43' severní šířky a 320 a 34' východní délky, se nachází mírné kopcovité krajině, předhůří Českomoravské vrchoviny. Klima je tu lehce podhorské, s občasnými tužšími zimami, hezkým létem a podzimem. Průměrná nadmořská výška je 370m /nádraží 390,3m/. Okolní krajina je dobře zachována, díky absenci velikých průmyslových gigantů, příroda si zachovala doposud neporušený ráz s výskytem mnoha vzácných druhů flóry a fauny. Poblíž leží též chráněna krajinná oblast Blaník, hojně navštěvovaná turisty. Podrobné informace o této lokalitě, městě samotném a celém regionu naleznete ve vlašimském infocentru. Vlašim sama má ráz klidného provinčního maloměsta. Spodní část Vlašimi okolo Žižkova náměstí má zachovánu původní historickou dispozici, je i nyní nákladně opravována. Tato rekonstrukce již úspěšně proběhla v Pláteníkově ulici, jež na Žižkovo náměstí přímo navazuje. Zdroj: www.mesto-vlasim.cz

Vlašimskou premiéru odehrají dámy z Kalabis Quintetu na zámku

Vlašim – Muzeum Podblanicka připravilo na čtvrtek koncert dechového kvinteta Kalabis Quintet. 

Vlašimské lavičky poničili vandalové

Vlašim – Zatím neznámí vandalové mají na svědomí poškození několika sedaček na hlavním stadionu v Kollárově ulici, kde hraje domácí zápasy fotbalisté FC Sellier & Bellot Vlašim.

Oddíl mladých ochránců přírody získal ocenění

Vlašim /ROZHOVOR/ - Mladí ochránci přírody z Vlašimi, kteří si říkají Včelojedi, celý uplynulý rok pomáhali druhým. Za to dostali ocenění za umístění v šestém ročníku soutěže Brána k druhým. O práci dětí promluvil instruktor oddílu Jiří Pavelka.

Akademie pobavila žáky, učitele, absolventy i diváky z jiných škol

Vlašim – Poslední školní den loňska se na vlašimské obchodní akademii nesl v duchu tradiční vánoční akademie. 

Ohňostroje ozářily oblohu i pod Blaníkem

Louňovice pod Blaníkem - Rachejtle a ohňostroje k Silvestru patří. To platilo během posledního dne v roce 2017 jak po celém Benešovsku, tak i pod Blaníkem. Veselí spojené s vítáním Nového roku započalo kolem bájné hory kolem 19. hodiny, kdy oblohu ozářil první ohňostroj.

Rozhledy v okrese budou na Silvestra i Nový rok otevřené

Louňovice pod Blaníkem – Rozhledna na Velkém Blaníku bude na Silvestra a Nový rok zpřístupněná zájemcům. Turisté i obyvatelé Benešovska se tak mohou vydat na procházku lesem, vystoupat na jeden z nejvyšších bodů Podblanicka a s čistým svědomím, že udělali něco pro své zdraví, si říct: „Jak na Nový rok, tak po celý rok.“ Pro labužníky bude přichystáno občerstvení.

Oficiální ohňostroj bude jen ve Vlašimi a v Sázavě

Sázava/Vlašim – Ohňostroj pod taktovkou města bude z celého benešovského okresu jen v Sázavě a ve Vlašimi.

V soutěži talentů měřili síly žáci základních škol

Vlašim – Nejen pro žáky základních škol z Benešovska připravila před Vánoci Obchodní akademie Vlašim soutěž talentů v počítačových dovednostech. Z pěti základních škol z Čechtic, Vlašimi Sídliště, Vlašimi Vorliny, Týnce nad Sázavou a Košetic se soutěže v psaní na klávesnici PC zúčastnilo 27 žáků. 

Pravé české Vánoce oslavili Češi také v USA

Benešovsko /ROZHOVOR/ Tradiční české vánoční zvyky se nedodržují jen v České republice. I ve vzdálenějších zemích, kde ale žijí větší komunity Čechů, se můžeme během Vánoc setkat jak s tradičním kaprem, tak i bramborovým salátem. Nejinak tomu je i na Floridě, kde již skoro čtvrt roku pobývá česká vědkyně z Vlašimi, Petra Surynková. Ta se svými známými a kamarády, kteří také pocházejí z České republiky, oslavila pravé české Vánoce.

Drátenické řemeslo si vyzkoušeli malí i velcí ve vlašimském zámku

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Vánoční tvoření si mohli užít ti, kteří v pátek 15. prosince od 14 do 18 hodin dorazili do Muzea Podblanicka ve vlašimském zámku. Výroba dekorací pomocí drátků byla připravena v rámci aktuální výstavy nesoucí jméno Drátenické řemeslo.

Dokonalá svatba byla dokonalá. Přijďte se přesvědčit

Vlašim - Skvělý divadelní zážitek připravili divákům vlašimští ochotníci Vznešený divoch, kteří pod vedením režisérky Andrey Smékalové nastudovali bláznivou situační komedii Dokonalá svatba britského dramatika Roberta Hawdona. Hra měla premiéru 7. prosince v kulturním domě Blaník ve Vlašimi.

Betlémské světlo dovezou skauti v neděli do Čerčan

Čerčany – První akce v benešovském okrese, při které si budou moci zájemci odnést světlo zažehnuté v Betlémě, bude připravena v neděli 17. prosince v čerčanském Hospicu Dobrého Pastýře.

Němčinu studenti procvičovali v Albstadtu

Vlašim - Už dvacet let mají tradici výměnné pobyty studentů z Vlašimi. Devět studentů obchodní akademie a osm z gymnázia strávilo týden v rodinách žáků partnerské školy Walther-Groz-Schule v německém Albstadtu, městě ve spolkové zemi Bádensku – Württembersku.

Integrace Vlašimi se zatím týká jen spojů na železnici

Vlašim – Také Vlašim se zařadila mezi místa, která jsou přímo napojena na Pražskou integrovanou dopravu (PID). „Letos ale jen na železnici, integrace autobusové dopravy přijde na řadu až napřesrok,“ potvrdil odborník na dopravu Jan Vachtl.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>