VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VLAŠIM

MĚSTO VLAŠIM čítající zhruba 12.700 duší, jež nalezneme v mapě na 490 a 43' severní šířky a 320 a 34' východní délky, se nachází mírné kopcovité krajině, předhůří Českomoravské vrchoviny. Klima je tu lehce podhorské, s občasnými tužšími zimami, hezkým létem a podzimem. Průměrná nadmořská výška je 370m /nádraží 390,3m/. Okolní krajina je dobře zachována, díky absenci velikých průmyslových gigantů, příroda si zachovala doposud neporušený ráz s výskytem mnoha vzácných druhů flóry a fauny. Poblíž leží též chráněna krajinná oblast Blaník, hojně navštěvovaná turisty. Podrobné informace o této lokalitě, městě samotném a celém regionu naleznete ve vlašimském infocentru. Vlašim sama má ráz klidného provinčního maloměsta. Spodní část Vlašimi okolo Žižkova náměstí má zachovánu původní historickou dispozici, je i nyní nákladně opravována. Tato rekonstrukce již úspěšně proběhla v Pláteníkově ulici, jež na Žižkovo náměstí přímo navazuje. Zdroj: www.mesto-vlasim.cz

Nemocným pomáhá Farní Charita Vlašim od roku 2000

Vlašim /ROZHOVOR/ - Sestry Farní charity Vlašim jsou i přes neutěšené poměry společně s lékaři umožnit i lidem v obtížné zdravotní situaci fungovat ve svém domácím prostředí. Současně stále více lidí chce z tohoto světa odejít v kruhu rodiny a pomoci zvládat potíže s tím spojené, pomáhají charitní sestry také. Jejich práci ale stěžuje nedostatečná péče státního systému.

Nové logo, nový trenér, nové vedení. Rytíři zbrojí na sezonu

Vlašim - Vlašimští Rytíři již netrpělivě vyhlížejí novou hokejovou sezonu pod vedením trenéra Martina Slabého, jenž převzal trenérskou štafetu po kolegovi Veselém. Trenér se bude muset obejít bez Cerka, Nesvadby, Veselého a bratří Kakosů, jež se rozhodli z různých důvodů tým opustit.

Luděk Jeništa: Mezi městy tak blízko sebe by neměla být rivalita a závist

Vlašim /ROZHOVOR/ - Starosta Vlašimi a nyní také končící senátor Luděk Jeništa patří k nejoblíbenějším politikům kraje pod Blaníkem. Jak to s jeho úspěchem vlastně je?

OBRAZEM: Vlašim žila v proměnách času

Vlašim - Sledovat vaření na obří pánvi, vyfotit se se svatým Václavem nebo si zazpívat s dvojníkem Freddieho Mercuryho mohli návštěvníci akce Vlašim žije v proměnách času. Další z událostí spojených se sedmistým výročím města se uskutečnila v sobotu v zámeckém parku.

OBRAZEM: Na Lukách se Vlašimáci bavili sportem a chladili sněhem

Vlašim - Olga Lounová, raper Refew, Jakub Děkan, duo Standa a Vanda či kouzelník byli v sobotu 18. srpna jen jedni z účinkujících při akci, Vlašim žije sportem.

Vlašim zahájila bez tria Tusjak, Vodháněl a Řehák

Vlašim – Ve fotbalovém areálu v Kácově zahájili tento týden fotbalisté Vlašimi první tréninkovou jednotkou letního přípravného období. Na prvním tréninku se realizačnímu týmu hlásilo i několik nových tváří. Zatím se však jedná o hráče na zkoušku.

OBRAZEM: Vlašimské koupaliště má nové sprchy

Vlašim - Poprvé v historii se návštěvníci vlašimského koupaliště Na Lukách sprchují teplou vodou. Do nové sezóny vstoupilo zařízení s novými sprchami a umývárnami v prostorách převlékáren. Zároveň provozovatelé investovali do nových dřevěných roštů určených k odpočinku. 

OBRAZEM: Ve Vlašimi slavili i v sobotu

Vlašim - Oslavy 700. výročí založení města pokračovaly ve Vlašimi také v sobotu. Program začal velkým průvodem členů vlašimských spolků, klubů a zájmových sdružení centrem města do zámeckého parku, v průvodu zahrál dechový soubor Sebranka a Pepíno Matura s harmonikáři. Oslavy budou pokračovat až do úterý.

OBRAZEM: Festival Routa na Hrádku potěšil děti i rodiče

Hrádek u Vlašimi - Multižánrový festival Routa, který se tradičně koná na Hrádku u Vlašimi, si letos užili děti i dospělí v sobotu 9. června od 13 hodin. O návštěvníky nebylo nouze a v každém koutu této malé vesničky u Vlašimi bylo nebývale živo. Není se čemu divit, program akce byl totiž doslova nabitý. Tento rok poprvé na festivalu byly dvě hudební scény, jedna klasicky u studánky pod bývalou školou, druhá poprvé v místním kostele svatého Matouše. Děti ale nejvíce pobavil aktiv park na louce nebo také divadlo.

FOTO: Vlašimská desítka obsadila zámecký park

Vlašim - Třetí ročník běžeckého závodu Vlašimská desítka se uskutečnil v sobotu 9. června ve Vlašimi. Běžci z řad dětí i dospělých svoji trať zahájili u vlašimského zámku v parku, kde závod také končil. Pro závodníky i jejich doprovod a fanoušky bylo přichystáno občerstvení. A většina z nich toho využila a pak posedávala a poléhala na trávníku v zámeckém parku.

Muzejní noc otevřela vlašimský zámek v netradičních hodinách

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Čtrnáctá muzejní noc oživila v pátek 8. června od 17 hodin vlašimský zámek, nádvoří i přilehlý park. V Muzeu Podblanicka, které sídlí přímo v zámku, si mohli návštěvníci prohlédnout všechny expozice, a to až do 24 hodin. V prostorách muzea byl připraven i zámecký ateliér a ukázka řemesel - švece a přadleny. Před zámkem, na nádvoří, mohli milovníci hudby vyslechnout od 19 hodin koncert vokálního souboru Marika Singers.

Marika Singers se těší na skvělé vlašimské publikum

Vlašim – V pátek 8. června vystoupí na nádvoří vlašimského zámku v rámci Muzejní noci početná vokální skupina Marika Singers z Roztok u Prahy. Přibližně osmdesátiminutový, stylově pestrý koncert začíná v 19 hodin. Posluchači se mohou těšit jak na skladby sborové, tak na pár písniček v podání pánského kvinteta Voices. Vstup je zdarma.

Rýžování zlata přilákalo přes sto padesát účastníků

Kamberk /FOTOGALERIE/ – Již pátý ročník pochodu Cesta za zlatem se konal v sobotu 26. května v okolí Kamberka.

Kladrubské hry pohltily atmosférou mladé i dříve narozené

Kladruby /FOTOGALERIE/ - V pořadí už 101. Kladrubské hry jsou po pátku 25. května minulostí. Závěrečný den čtyřdenního klání družstev modrých, zelených, žlutých a červených přinesl kromě exhibice reprezentantů Česka v basketu vozíčkářů také turnaj v basketbalu samotných klientů ústavu.

Vrcholem třetího dne Kladrubských her byla házená vozíčkářů

Kladruby – Kdo v životě neviděl házenou v podání hráčů upoutaných ke sportovním vozíkům, neuvěří. Čtyřčlenné týmy zvládaly po celý turnaj nejen vysoké nasazení, ale disponovaly i propracovanou strategií.

Hledá se majitel gramofonu, vyzývá policie veřejnost

Vlašim - Někdy musí policisté řešit i vcelku kuriózní případy. Kromě pátrání po pachatelích občas poptávají i majitele ztracených předmětů. A to se stalo nyní ve Vlašimi.

OBRAZEM: Ve Vlašimi pokračují dopravní stavby

Vlašim - Investičním akcím Středočeského kraje, stavbám kruhové křižovatky U Kozla a mostu na výpadovce na Trhový Štěpánov a k dálnici D1, přeje počasí a tak vše pokračuje podle plánů investora.

OBRAZEM: Bar Na Koupáku ve Vlašimi ožil hudbou

Vlašim - Na Koupáku ve Vlašimi to pět žije. V sobotu 19. května večer si mohli příznivci užít hned dvě vystoupení. První se představila acoustic-psychedelic skupina Kolben Dechber band, následně rocková kapela Krausberry.

OBRAZEM: Do pohádky se u Trhového Štěpánova vydaly stovky dětí

Trhový Štěpánov – Mnoho set účastníků přilákal v sobotu 19. května do lesa zvaného Paseka Pohádkový les. Ten pro malé děti připravili pořadatelé z trhovoštěpánovské Organizace 5. prosince.

Ženy se po nehodě nevzdaly a bojovaly. A totéž radí také druhým

Kladruby /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Dvě mladé ženy, Martina Žižková z Nového Jičína na severu Moravy a Marika Mazáková ze slovenského Martina sice pracovaly v Praze, ale nebýt dopravních nehod, které osudově změnily jejich životy, neznaly by se. Přitom mají řadu věcí společných. Právě teď, třeba rekonvalescenci v Rehabilitačním ústavu Kladruby na Benešovsku.

OBRAZEM: Počasí vlašimským Májovým slavnostem opět přálo

Vlašim – Tisíce lidí vzaly doslova útokem rozlehlý zámecký park ve Vlašimi. Důvod měli jediný – chtěli se dobře bavit. Zábavu jim poskytl další ročník Májových slavností. Na nádvoří zámku hrála Sebranka, hlavní pódium patřilo kapelám Mirai, Žlutý pes a jako vrchol akce kapela Olympic. A jak zdůraznil při krátkém proslovu starosta Vlašimi Luděk Jeništa, počasí se, už určitě po dvaadvacáté, vydařilo.

Známým a kamarádům dělali dobře, sousedům ale pěkně podkuřovali

Vlašimsko – Tradice pálení čarodějnic ožila i na Benešovsku v pondělí 30. dubna.

Vlašim letos oslaví 1. máj jen v zámeckém parku

Vlašim – Májové slavnosti, které si jako každý rok zájemci užijí 1. května, začnou ve Vlašimi kolem desáté hodiny. Již nyní se organizátoři i občané města připravují na zhuštěný provoz, který je pokaždé provází. Není se čemu divit, podle města na akci každoročně dorazí více jak třicet tisíc lidí. Nyní však potenciální problémy v dopravě mohou způsobit nejen návštěvníci se svými vozidly při parkování, ale také ti, kteří budou městem „jen“ projíždět objízdnými trasami.

Vlašim veze ze Šluknovského výběžku potřebný bod

Varnsdorf – Dohrávka 18. Kola Fortuna národní ligy na hřišti Varnsdorfu góly nepřinesla. Hostující Vlašim si tam v souboji téměř sousedních tabulkových týmů veze bod a zůstala jedenáctá. Soupeř ze Šluknovského výběžku je o dvě příčky za ní.

Vlašim se uzavírá. Řidiči si musí zvyknout na objížďky

Vlašim - Od pondělí 12. března neprojedou řidiči křižovatkou v ulici Vlasákova. Do Benešova dojedou objížďkou.

Nová hala zbrojovky bude bezpečnější

Vlašim - Nový expediční sklad a halu pro výrobu střeliva zanedlouho zprovozní vlašimská zbrojovka ve svém areálu. Výstavbu obou dvou objektů zahájily zhotovitelské firmy v dubnu loňského roku.

OBRAZEM: Vlašimská paraZOO zahájila novou sezónu

Vlašim – Tvořivé dílny, komentované prohlídky expozice, ochutnávky regionálních produktů i filmová představení. Takový program připravili pro návštěvníky zahajovacího dne nové sezony pracovníci vlašimské paraZOO. Ta se o handicapovaná zvířata stará už pátým rokem. Tentokrát si tam v sobotu 3. března cestu našly desítky lidí včetně dětí. 

Komunitní centrum chce vlašimská charita vybudovat kvůli nouzi

Vlašim /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ - Vlašimská farní charita nemá dostatek prostoru pro své aktivity. Proto chce vybudovat komunitní centrum. Je to její letošní priorita. A pracovníci charity si už vyhlédli budovu v Tovární ulici, kde by komunitní centrum mohlo vzniknout. 

Koncert ve funkční prádelně se uskutečnil celosvětově poprvé ve Vlašimi

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Koncert vážné hudby rozezněl vlašimskou Prádelnu Kyselý v neděli 25. února od 17 hodin. Podle pořadatele, tedy ředitele firmy, se z největší pravděpodobností odehrál takovýto koncert ve funkční prádelně celosvětově poprvé. Není se proto čemu divit, že místa pro publikum byla obsazená do posledního.

Studenti z vlašimské akademie umí nejen šprtat

Vlašim – Odlehčit studentům školní zátěž a utužit kolektiv se rozhodli učitelé tělocviku v Obchodní akademii Vlašim. V rámci svátku všech zamilovaných připravili turnaj v nohejbalu. Zúčastnilo se ho devět tříčlenných družstev žáků a jeden tým učitelů.

Vlašimská prádelna se promění v koncertní síň

Vlašim - Koncert vážné hudby rozezní prostory vlašimské prádelny v neděli od 17 hodin. Netradiční akce se ve Vlašimi uskuteční díky úzké spolupráci české Akademie komorní hudby a německé nadace Villa Musica.

Tři umělkyně vzdají ve Vlašimi hold Emě Destinnové

Vlašim – Mezzosopranistka Andrea Tögel Kalivodová, klavíristka Ladislava Vondráčková a herečka Barbora Šporclová Kodetová vystoupí dnes ve vlašimském zámku. Hudebně literární pořad s názvem Královna zpěvu Ema Destinnová začíná v 19 hodin.

Elektrokolo za 30 tisíc korun se zalíbilo zloději, který se vloupal do sklepa

Vlašim – Pánské jízdní elektrokolo za bezmála třicet tisíc korun ukradl zloděj ze sklepní kóje panelového domu v ulici Družstevní ve Vlašimi. Případ se měl stát v době od 7. do 10. února. 

Během minuty přišel neskutečný kolaps Rytířů

Vlašim - Předposlední kolo krajské hokejové ligy rozhodlo, že Rytíři z Vlašimi nepostoupí do play off, když prohráli v domácím prostředí s Velkými Popovicemi, jenž vtěsnaly všechny tři své góly do minuty (35. – 36.).

OBRAZEM: Benefiční koncert zahájil dětský sbor

Vlašim - Benefiční koncert "Děkujeme Vám 2018" připravila pro příznivce vlašimské Farní charita v sobotu 10. února v Kulturním domě Blaník ve Vlašimi. Zahájení se zhostil dětský pěvecký sbor, načež organizátoři představili divákům úspěchy letošní Tříkrálové sbírky.

Ptejte se on-line fotbalisty FC Sellier&Bellot Vlašim Davida Skopce

Benešovsko - Ve středu 14. února 2018 mezi 14. - 15. hodinou odpoví na otázky čtenářů Benešovského deníku fotbalista FC Sellier&Bellot Vlašim David Skopec.

Benefiční koncert završí velmi úspěšnou sbírku Tří králů

Vlašim - Benefiční koncert s názvem „Děkujeme Vám 2018“, který pořádá Farní charita Vlašim, se blíží. Akce se uskuteční v sobotu 10. února od 16 hodin ve vlašimském Kulturním domě Blaník, a připravena je jak pro příznivce vlašimské charity, tak také pro dobrovolníky a dárce Tříkrálové sbírky.

Stadion láká vandaly. Klub chce začít jednat

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Fotbalový stadion ve Vlašimi, v ulici Kollárova, navštěvují často vandalové. Do letošního ledna se jednalo o výtržníky, kteří za sebou nechali maximálně rozbité lahve či nepořádek. Tedy škody byly nevýznamné. Na začátku tohoto roku ale nezvaní hosté poškodili asi dvacet sedadel na tribuně pro fanoušky. Škoda je bezmála dvacet tisíc korun.

Rytířům nestačilo ani šest gólů na výhru a play off se jim vzdaluje

Vlašim - Po patnáctigólové, neúspěšné přestřelce v Rakovníku se Rytířům opět nezadařilo, tentokrát doma prohráli tři kola před koncem základní části krajské hokejové ligy se Slaným, když padlo třináct branek a Vlašim opět dala o gól méně.

Silnici k vlašimskému stadionu čeká oprava

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Komunikaci v Kollárově ulici začali pracovníci vlašimských technických služeb připravovat na blížící se rekonstrukci již v tuto chvíli, na přelomu ledna a února.

OBRAZEM: Voliči stáli ve vlašimském gymnáziu fronty

Vlašim - Zájem o volby je. To dokazuje účast i ve vlašimském gymnáziu, kde do 16. hodiny během prvního dne druhého kola prezidentských voleb stáli voliči fronty.

Beseda se studentkou medicíny přiblíží život v Ugandě

Vlašim - Jaký je život v Ugandě? A proč se studentka medicíny z Čech rozhodla v této zemi pomáhat? To vše se dozví ti, kteří dorazí v neděli 21. ledna v 16 hodin na povídání a promítání dobrovolnice Adély Kucharčíkové. Zajímavá přednáška bude připravena v besídce u kostela svatého Jiljí ve Vlašimi.

Vlašimskou premiéru odehrají dámy z Kalabis Quintetu na zámku

Vlašim – Muzeum Podblanicka připravilo na čtvrtek koncert dechového kvinteta Kalabis Quintet. 

Vlašimské lavičky poničili vandalové

Vlašim – Zatím neznámí vandalové mají na svědomí poškození několika sedaček na hlavním stadionu v Kollárově ulici, kde hraje domácí zápasy fotbalisté FC Sellier & Bellot Vlašim.

Oddíl mladých ochránců přírody získal ocenění

Vlašim /ROZHOVOR/ - Mladí ochránci přírody z Vlašimi, kteří si říkají Včelojedi, celý uplynulý rok pomáhali druhým. Za to dostali ocenění za umístění v šestém ročníku soutěže Brána k druhým. O práci dětí promluvil instruktor oddílu Jiří Pavelka.

Akademie pobavila žáky, učitele, absolventy i diváky z jiných škol

Vlašim – Poslední školní den loňska se na vlašimské obchodní akademii nesl v duchu tradiční vánoční akademie. 

Ohňostroje ozářily oblohu i pod Blaníkem

Louňovice pod Blaníkem - Rachejtle a ohňostroje k Silvestru patří. To platilo během posledního dne v roce 2017 jak po celém Benešovsku, tak i pod Blaníkem. Veselí spojené s vítáním Nového roku započalo kolem bájné hory kolem 19. hodiny, kdy oblohu ozářil první ohňostroj.

Rozhledy v okrese budou na Silvestra i Nový rok otevřené

Louňovice pod Blaníkem – Rozhledna na Velkém Blaníku bude na Silvestra a Nový rok zpřístupněná zájemcům. Turisté i obyvatelé Benešovska se tak mohou vydat na procházku lesem, vystoupat na jeden z nejvyšších bodů Podblanicka a s čistým svědomím, že udělali něco pro své zdraví, si říct: „Jak na Nový rok, tak po celý rok.“ Pro labužníky bude přichystáno občerstvení.

Oficiální ohňostroj bude jen ve Vlašimi a v Sázavě

Sázava/Vlašim – Ohňostroj pod taktovkou města bude z celého benešovského okresu jen v Sázavě a ve Vlašimi.

V soutěži talentů měřili síly žáci základních škol

Vlašim – Nejen pro žáky základních škol z Benešovska připravila před Vánoci Obchodní akademie Vlašim soutěž talentů v počítačových dovednostech. Z pěti základních škol z Čechtic, Vlašimi Sídliště, Vlašimi Vorliny, Týnce nad Sázavou a Košetic se soutěže v psaní na klávesnici PC zúčastnilo 27 žáků. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT