VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BENEŠOV

Mezi prioritami Týnce je také lávka na Brodcích

Týnce nad Sázavou – Dokončení dokumentace na opravu lávky přes Sázavu mezi městem a jeho částí Brodci, dostavba nové tělocvičny, zateplení městského úřadu a zdravotního střediska, opravy komunikací, hřbitovů a autobusového nádraží nebo stavba kolumbária.

OBRAZEM: Sbírku tříkrálovou v Benešově ukončil koncert

Benešov - Završením tradiční Tříkrálové sbírky byl v Benešově v neděli 7. ledna znovu koncert benešovského Sukova komorního sbor v kostele svaté Anny na Masarykově náměstí. Hostem koncertu byl vlašimský smíšený Pěvecký sbor Dech.

Folklorní soubor dostal od města 100 tisíc

Benešov – Parádní vánoční dárek dostal od benešovské radnice Folklórní soubor Benešáček.

Tři králové žádají o příspěvek pro pomoc potřebným

Benešovsko -  Tradiční Tříkrálová sbírka odstartovala už na Nový rok i na Benešovsku a končí právě dnes, v neděli 7. ledna. 

První letošní výstava benešovského muzea patří retrospektivě

Benešov /ROZHOVOR/ - Retrospektiva je název výstavy obrazů Zdeňka Paďoura, která se v benešovské Městské výstavní síni na Malém náměstí koná od 4. do 26. ledna. Slavnostní vernisáž se uskuteční ve středu 10. ledna od 17 hodin.

FOTO: Louňovičtí žáci a žákyně se zapojili do akce Srdce s láskou darované

Louňovice pod Blaníkem - Také žáci z louňovické základní a také mateřské školy se zapojili do soutěžního projektu s názvem Srdce s láskou darované. Jeho cílem je nasměřovat děti k vnímání lidských hodnot, lásce a přátelství. 

OBRAZEM: Pro tanečníky připravili struhařovští myslivci do tomboly 350 cen

Struhařov - Vyprodáno. Tohle slovo milují divadelníci a s potěšením ho v sobotu večer 6. ledna vyslovit také Petr Eichler, předseda Mysliveckého spolku Mlýn Struhařov. Na tradiční ples místních nimrodů přišlo zase hodně lidí.

OBRAZEM: Příchod králů si připomněli ve Vysokém Újezdu

Vysoký Újezd – Příchod tří králů do Betléma k jesličkám s dary pro malého Ježíška připomněl ve Vysokém újezdu nedaleko Netvořic tříkrálový koncert. V tamním kostele Narození Panny Marie bylo publikum opět velmi početné. Atmosféru si po členech pražského souboru Cantus Amici, kteří v kostele vystoupili na Vánoce, pochvalovali i muzikanti z tramp-folkové kapely Pražec. Organizátorem akce byl znovu zapsaný spolek Mezi řekami.

Koncert pěveckého sboru gymnázia a jeho hostů se povedl

Benešov /FOTOGALERIE/ - Nevšední, multižánrový, talentuplný, tak by se dal popsat Vánoční koncert pěveckého sboru Gymnázia Benešov a jeho hostů. Slovo hosté je poněkud zavádějící, protože šlo o studenty benešovského gymnázia, kteří zpívají či hrají na hudební nástroj a rozhodli se návštěvníkům koncertu zpříjemnit předvánoční čas.

FOTO: V benešovském DDM se konal tradiční turnaj rodin ve stolním tenisu

Benešov – Tradiční novoroční, dříve vánoční turnaj dvoučlenných rodinných týmů, kdy jedním z hráčů je dospělý a druhým pak dítě do patnácti let, se konal v sobotu 6. ledna v tělocvičně Domu dětí a mládeže Benešov.

KRÁTCE: Do nového roku vstoupila nemocnice vylepšená

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska.

Poradna pro oběti funguje necelý rok a je potřebná

Benešov - Již patnáct zájemců si přišlo pro radu do poradny Probační a mediační služby v Benešově, která pomáhá obětem trestných činů. Ve městě působí už téměř rok a za pomoc v těžké životní situaci jí je vděčná i klientka Dana (pozn. red. z důvodu ochrany soukromí klientky poradny je jméno pozměněno).

Popadané stromy řešili hasiči celý týden

Benešovsko - Technickou pomoc museli zajistit hasiči i v pátek 5. ledna v benešovském okrese kvůli popadaným stromům. Odstranění spadlého stromu tak provedli u Čechtic kolem osmé hodiny ranní, kdy strom znemožnil průjezd po komunikaci směrem na Jeníkov.

KRÁTCE: Voliči z benešovského 19. okrsku budou volit jinde

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

O tradiční plesy tento víkend nouze nebude

Benešovsko - Plesová sezóna začíná, což dokazuje i víkendový program v některých obcích v okrese.

Komise se sejde s vedení Benešova kvůli privatizaci bytů

Benešov – Jak bude v letošním roce pokračovat privatizace benešovského městského bytového fondu? Tahle otázka v úvodu roku nemá zatím jasnou odpověď. Jisté je, že se jedná o nanejvýš ožehavé téma. Nejen pro současné vedení města. S privatizací totiž neuspěly ani předešlé vlády nad Benešovem.

KRÁTCE: Vánoční stromečky stačí uložit u místa pro kontejnery

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

S Deníkem za zábavou

Benešovsko - Kam můžete vyrazit v regionu za zábavou?

KRÁTCE: Staré fotografie přiblíží historii

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Pomoci potřebným můžete přes tři krále

Benešovsko – Tradiční Tříkrálová sbírka odstartovala už na Nový rok i na Benešovsku. Koledníky můžete potkávat až do konce týdne, do neděle 7. ledna. Organizátorem celostátní sbírkové akce je Farní charita, v Benešově pak její místní pobočka.

KRÁTCE: Pabla Nerudu představí film

Benešovsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

Na Nový rok měli opět benešovští záchranáři plné ruce práce

Benešovsko /INFOGRAFIKA/ – Opět po roce zažili záchranáři jedny z nejnáročnějších dnů své služby. Těmi byly Silvestr a Nový rok.

Do nového roku vyrazili i benešovští cyklisté

Benešov - Už v 10 hodin odstartovali benešovští cyklisté na parkovišti u supermarketu v Čechově ulici svou další novoroční vyjížďku. Trasa měřila asi 20 kilometrů.

Benešovská porodnice má první miminko roku 2018

Benešov – Celých 10 hodin a k tomu ještě 17 minut roku 2018 trvalo, než na Benešovsku přibylo do statistik první miminko nového letopočtu. V benešovské porodnici zdravotníci v uvedený čas přivedli na svět holčičku Marušku.

AKTUALIZOVÁNO

První událost v novém roce řešili hasiči v Benešově. Hořelo

Benešov - Benešovsko získalo hned zkraje nového roku nechtěný prim. Pouhé tři minuty po půlnoci zasahovali jako první hasiči v Benešově. Důvodem byl požár způsobený zábavní pyrotechnikou, který zasáhl plastový kontejner a přilehlý přístřešek. Oheň museli hasiči hasit v ulici Jana Švermy, pár metrů za benešovskou pekárnou. Požár nadělal v tomto případě škodu 10 tisíc korun, hasičům se ale podařilo ubránit před ohněm majetek v hodnotě 50 tisíc korun.

Novoroční ohlédnutí. Jaký byl rok 2017 na Benešovsku?

Benešovsko - Přinášíme vám přehled událostí z roku 2017.

OBRAZEM: Po přípitku k novému roku 2018 skočili otužilci do rybníka

Konopiště - Ani v pondělí 1. ledna otužilci z Benešovska nezaháleli. Tradičně se sešli u Konopišťského rybníka, aby společně s příznivci přivítali nový rok 2018. Po slavnostním přípitku na nic nečekali a skočili do chladných vod.

OBRAZEM: Novoročního běhu se zúčastnilo několik desítek sportovců

Konopiště - Osmnáctý ročník tradičního běžeckého setkání odstartovali pořadatelé v pondělí 1. ledna po 14. hodině u konopišťského amfiteátru. Sportovců se u startu sešlo několik desítek. Nadšení a očekávání bylo cítit ze všech přítomných.

OBRAZEM: Nový rok přivítali benešovští turisté tradičně

Chvojen - Jak na Nový rok, tak po celý rok. Možná právě proto vyrážejí nadšenci během prvního dne v roce na výlety, aby udělali něco pro své zdraví a nový rok pěkně přivítali. Stejně tak učinili i benešovští turisté, kteří se tradičně 1. ledna, vydali ke kostelu svatého Jakuba na Chvojně.

OBRAZEM: Otužilci oslavili Silvestr tradičně v řece Sázavě

Týnec nad Sázavou - Silvestr v Týnci nad Sázavou byl tradičně ve znamení otužování. Příznivci tohoto extrémního sportu se sešli v neděli 31. prosince ve 14 hodin, aby všem přítomným předvedli, že nejsou žádné třasořitky. Na tuto akci se opět připravovali celý uplynulý rok. I když letos bylo na zimu teplejší počasí, voda v řece Sázavě měla teplotu jen dva stupně nad nulou.

Poslední den v roce byl ve znamení výletů

Krasovice - Výletníků bylo na Silvestra v benešovském okrese mnoho. Skupinky lidí se vydaly třeba na Velký Blaník od krasovického Domu přírody. Tam měli pracovníci domu připraveno pro nadšence pohoštění.

KRÁTCE: Otužilci se předvedou dvakrát

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska.

Kraj zrušil rozhodnutí úřadu v Benešově o stavbě větrníku

Benešov – Krajský úřad zrušil rozhodnutí benešovského stavebního úřadu, který na konci srpna vydal společnosti Vítr Hovorčovice rozhodnutí o umístění dočasné stavby větrné elektrárny u Kozmic. Vyhověl tak odvolání, které v září podalo proti rozhodnuté stavebního úřadu občanské sdružení Občané za zachování životního prostředí.

Poctivci loni odevzdali na úřad třicet nálezů

Benešov – Celkem třicet položek loni evidovalo a současně nabízelo oprávněným majitelům k vyzvednutí oddělení ztrát a nálezů na benešovském městském úřadu. Tou naposledy před silvestrovským víkendem zanesenou, bylo oznámení o nálezu klíčů k automobilu Renault.

Konec roku si lidé užívají, zvířata ho spíš protrpí

Benešovsko – Každý rok ukončují silvestrovské oslavy, při kterých se radují lidé z celé České republiky. Ohňostroje osvětlují noční oblohu, petardy bouchají, všude je veselo. I když si obyvatelé tuzemska tuto veselici určitě užijí, domácím i volně žijícím zvířatům ale tyto dny přinášejí spíše starosti.

KRÁTCE: Kino si diváci užijí letos naposledy

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska.

Referendum kvůli kasárnám v Benešově nebude, rozhodnou politici

Benešov – Už brzy po Novém roce by měli benešovští komunální politici rozhodnout o tom, co s hlavní budovou někdejších Táborských kasáren. A i když je proměna kasáren důležitá a z řady pohledů pro Benešov i citlivá záležitost, rozhodne o tom jen 27 zvolených osobností nejvyššího orgánu města – zastupitelstva.

Pro radu k pracovníkům ČOI už lidé z Benešova nepůjdou

Benešov – Když v úvodu posledního měsíce roku informoval Deník na základě oznámení benešovského živnostenského úřadu o možnosti konzultací a poradenství zaměřených na pomoc občanům při řešení vztahů mezi zákazníky a dodavateli zboží či služeb, které v objektu MěÚ na Malém náměstí poskytuje Česká obchodní inspekce, nikdo netušil, jak krátké trvání tahle služba bude mít.

Unikátní knihu o vodě čeká křest. Ve Vodním domě

Hulice – Odehraje se křest nové knížky s tradičním sektem, nebo tentokrát poslouží obyčejná voda? A je nutné použitý výtisk publikace polévat, přičemž hrozí jeho poničení, či postačí, když si nad ním pozvaní hosté symbolicky přiťuknou a připijí? Co a jak organizátoři připravili, se ukáže 9. ledna odpoledne v kraji Želivky, téměř na břehu nádrže Švihov.

OBRAZEM: Prázdniny a sníh přinesly na silnice klid

Benešov - I když kolem osmé hodiny bývá i na Benešovsku provoz na silnicích nejintenzivnější, čtvrtek 28. prosince byl naprosto jiný. Mohou za to i zimní prázdniny školáků.

S Deníkem za zábavou. Kam vyrazíte?

Benešovsko - Přečtěte si přehled zajímavých událostí na Benešovsku.

Památníky obětem válek obnovili na pěti místech

Heřmaničky – Kompletně opravit všechny památníky obětem válek ve vlastnictví Heřmaniček, se podařilo během letošního roku.

KRÁTCE: Banka si na potvrzení ještě počká

Benešovsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv.

Výkopy v Tyršově ulici může přibrzdit jen poklad

Benešov – Rekonstrukce Tyršovy ulice, z níž se do podzimu příštího roku má stát nejvýstavnější třída města, začala. Práce, které se nyní točí kolem rekonstrukcí inženýrských sítí, zejména kanalizace, probíhají podle plánu.

Vdovec z Benešovska odkázal státu jeden a půl milionu korun

Benešovsko – Dědit po zemřelém nemusí jen příbuzní, ale také stát. To dokazuje případ muže z Benešovska, který ve své závěti odkázal České republice přes jeden a půl milionu korun.

Otužilci si zaplavou v Týnci, další den v Konopišti

Týnec nad Sázavou/Konopiště - Otužilci se opět po roce sejdou, aby všem příznivcům dokázali, že ledová voda pro ně není při koupání žádným zádrhelem. Silvestrovské plavání otužilců v Týnci nad Sázavou se uskuteční letos po páté, a to v neděli 31. prosince od 14 hodin vedle týneckého fotbalového hřiště v městské části Náklí.

OBRAZEM: Malí flétnisté předvedli, co se nového naučili

Benešov - Koncert kroužku Hra na flétnu pod vedením Jany Šeborové se konal v prostorách tělocvičny Mateřského centra Hvězdička v Benešově. Při akci vystoupily nejmladší děti se svými rodiči a společně předvedli, co se již naučili.

Bez dotací Benešov nový parkovací dům nepostaví

Benešov – V očekávání a s nadějí vzhlíží vedení města k žádosti o poskytnutí dotace na stavbu parkovacího domu v Nádražní ulici. Ten měl začít vznikat současně s budováním dopravního terminálu a město na obě části původně jedné akce mělo naději na až 170 milionů dotačních korun.

KRÁTCE: Kvůli budování v Tyršově ulici dojde k úpravě provozu

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy v regionu.

Na Štědrý den přišly v Benešově na svět čtyři děti

Benešov – Jedním z novorozenců, kteří přišli na svět během Vánoc, je také Jan Postupa, který se na narozen 24. prosince v 19.04. Měl 3560 gramů a 48 centimetrů. S maminkou Michaelou Postupovou budou bydlet v Říčanech u Prahy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT