VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BENEŠOV

Do pivovaru za Kozlem už brzy vlakem

Praha - Přímo až do pivovaru ve Velkých Popovicích se brzy dostanou návštěvníci vlakem. Zástupci Plzeňského Prazdroje a Českých drah dnes podepsali memorandum, na jehož základě dojde ke zprovoznění pivovarské vlečky a zavedení pravidelného spoje.

Sídliště chytilo parádní formu a hřeje se na vrcholu

Neveklov – Ve futsalové 1. třídě se v neveklovské hale dařilo parádně Sídlišti, které se třemi výhrami dostalo do čela tabulky. Dvě výhry pobralo béčko Tenisáků a Václavice (měly i dva vyloučené), čtyři body vložilo do pokladničky Gogo Benešov (vyloučený nejlepší střelec Šlejmar), jeden bod získalo béčko Bystřice a bez bodu odjela z haly Deratizace. Zápasy rozhodovali Grund, Milan Macháček a Žarnecki.

Mluvili o rizicích v chování dětí

Neveklov – Další, tentokrát podzimní setkání, měli v neveklovské obchodní akademii školní metodici prevence. Při sešlosti se seznámili také s Katalogem poskytovatelů a nabídkou prevence rizikového chování.

Praktickou školu nyní staví Benešov pouze ze svého

Benešov – Bez podpory kraje, státu či Unie postaví do příštího školního roku město Základní a praktickou školu Benešov v Hodějovského ulici.

KRIMI: V sázavském domě chytly saze

Benešovsko - Přinášíme vám krimi zprávy z regionu.

KRÁTCE: Za vstupné koupí školní pianino

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska.

Školáci z Čechtic budou v Příbrami hrát o liščí ocas

Čechtice, Příbram – Dvě tříčlenná družstva žáků Základní školy Čechtice budou už ve středu 20. prosince na malé scéně příbramského divadla soutěžit o liščí ocas.

Teploty klesly, zamrzla také stavba krčku u školy

Týnec nad Sázavou – I když přístavba základní školy, takzvaný krček, spojující jižní se severním pavilonem, měla být už od nového školního roku plná dětí, na tenhle okamžik si žáci i kantoři budou muset ještě počkat. Jak dlouho, nikdo neví.

KRÁTCE: Tradiční výstava betlémů ukazuje tvořivost z Vysočiny

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska.

Venku výhra, doma prohra

Benešov, Písek - V polovině druholigové basketbalové sezony přišel na řadu tradiční dvojzápas Benešova s geograficky blízkým soupeřem, Pískem B.

KRÁTCE: Společně si zazpívají koledy

Benešov - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

AKTUALIZOVÁNO

Proč hořel dům, zjišťuje hasičský vyšetřovatel

Bělice /FOTOGALERIE/ – Nejspíš nejnevhodnější místo a k tomu i nejméně příhodné počasí a čas si pro své řádění vybral pověstný červený kohout. Požár rodinného domu v osadě Kelce nedaleko Bělice u Neveklova se hlášením oznamovatele dostal „na stůl“ operačního střediska hasičů dvacet minut po půlnoci v neděli 17. prosince. 

Biblický příběh o narození Ježíška odehráli na zasněženém náměstí

Neveklov /FOTOGALERIE/ - Tradiční akci, Živý Betlém na náměstí, uspořádalo v neděli 17. prosince neveklovské Křesťanské sdružení mladých lidí. Letos již počtrnácté. Jako již tradičně postavy biblického příběhu hrály děti, a to včetně živého miminka - Ježíška.

Podpora sociálních věcí bude mít nová pravidla

Benešov – Čtyřiapadesát tisíc korun, které v rámci grantového fondu doporučila pro Diakonii hodnotící komise, rada města schválit zastupitelstvu nedoporučila. To byl začátek dlouhé i když nepříliš vzrušené diskuse komunálních politiků.

Sníh zaměstnal řidiče. Někteří jízdu nezvládli bez kolize

Benešovsko - Sněhová pokrývka ozdobila benešovský okres v neděli 17. prosince nejen po ránu, ale i v odpoledních hodinách. Řidiče sníh opět překvapil. Nehod postupem dne přibývalo.

Požár i únik látek zaměstnal o víkendu hasiče

Benešovsko - Hasiči měli tento víkend na Benešovsku opět na pilno. K požárům museli vyjíždět rovnou třikrát. Naštěstí se případy obešly bez zranění.

Předvánoční setkání v Domašíně zahájily děti z mateřinky

Domašín /FOTOGALERIE/ - Předvánoční setkání v divišovském kostele svatého Jakuba si přichystali místní obyvatelé, aby si mohli v adventním čase užít společné chvilky. Komunitní akci zahájily děti ze školky těsně po šestnácté hodině v sobotu 16. prosince.

Betlémy a sáňky ozdobily prostory zámecké konírny v Třebešicích

Třebešice /FOTOGALERIE/ - Vánoční atmosféru nastolili majitelé zámku v Třebešicích. Pro zájemce připravili již tradiční výstavu betlémů, postupně doplněnou o sbírku sáněk.

OBRAZEM: Věnečkem slavnostně zakončili taneční kurzy

Benešov - Závěrečný věneček tanečního kurzu pro mládež se udál v pátek 15. prosince od 19.30 hodin. 

KRÁTCE: Při akci Česko zpívá koledy měl premiéru sbor DDM

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Dvoupodlažní parkoviště začalo sloužit motoristům

Benešov – Nové, v sídlišti kolem Bezručovy ulice v pořadí už třetí dvoupodlažní parkoviště pro osobní auta, začalo motoristům sloužit v pátek 15. prosince. Sice jen ve zkušebním provozu, ale přesto se jedná v lokalitě o velký pokrok.

Zvíře není vánoční dárek, varují provozovatelé útulků

Benešovsko - Štěňátko či koťátko jako překvapení pod vánočním stromečkem vypadá dozajista tuze roztomile a bezpochyby na pár momentů potěší. Ale co poté, když emoce odstoupí. Někdy se stává, že zvíře putuje v nejlepším případě do útulku.

Senioři se znovu potkali s dětmi

Benešov – Příležitost setkání se známými, konverzace i tvůrčí práce zaměřené na období Vánoc, využili v pátek 15. prosince včera ti dříve narození.

10 tisíc pro dětské domovy vybrali při jógovém maratonu

Benešov – Již pátý ročník tradiční charitativní akce, Jógový maraton, se uskutečnil ve čtvrtek 14. prosince díky benešovskému spolku Fit Jóga.

Přes Želivku se už jezdí bez omezení

Bernartice - V pátek 15. prosince v 10 hodin skončila regulace dopravy na silničním mostě spojujícím břehy přehrady Švihov s pitnou vodou Želivky.

Řidič ujížděl. Měl totiž zákaz řízení

Benešov - Strážníkům ujížděl řidič, který měl zákaz řízení. Honička skončila kolizí.

Lávka v Týnci je bezpečná, opravit ale potřebuje

Týnec nad Sázavou /FOTOGALERIE/ – Lávka spojující pravobřežní část města s Brodci, na první pohled velkou důvěru nevzbuzuje. Okrajové části mostovky se drolí, místy vykukují armovací dráty.

KRÁTCE: Tři králové se chystají na sbírku už teď

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska.

Senioři se připravují na jarmark. Podpořte je!

Benešov /FOTOGALERIE/ - V Domově seniorů Benešov se pilně připravují na blížící se Adventní jarmárek, který se uskuteční od 18. do 22. prosince na benešovském Masarykově náměstí. Krom jiných stánků, budou mít totiž i benešovští senioři na trhu zastoupení, a díky tomu je můžete podpořit koupí některých jejich výrobků.

Kam můžete vyrazit za zábavou?

Benešov - Přinášíme vám přehled zajímavých událostí v regionu.

Silnici od Radíkovic ke Skalici opraví za čtyři dny

Benešov /INFOGRAFIKA/ – Na přechodnou úpravu provozu na silnici třetí třídy číslo 1101 vedoucí z Benešova kolem černoleského dostihového areálu do Dolního Podhájí, narazí už zanedlouho řidiči. Ve dva kilometry dlouhém úseku Radíkovice – Skalice budou cestáři opravovat vozovku.

Padlý strom přerušil dopravu na hlavní trati z Prahy do Českých Budějovic

Votice - Spadlý strom v trolejovém vedení museli řešit hasiči spolu s pracovníky Správy železniční dopravní cesty ve čtvrtek 14. prosince.

Advent slavili také U kohoutka Sedmipírka

Benešov /FOTOGALERIE/ - Období adventu patří během roku v mateřské škole k těm nejvíc naplněným akcemi. Je to krásné období, kdy se těšíme na Vánoce a děti na Ježíška. S vítáním adventu jsme letos začali o trochu dříve. Ve školkách v Longenově a Na paloučku se uskutečnil koncert pro rodiče a děti Kateřiny Ševidové. Koncert byl krásný, děti tancovaly a společně s Kateřinou zpívaly písničky z pohádek.

Koně z Jankova přebírá stát. Zbylých osm koní je předmětem doličným

Votice /FOTOGALERIE/ - Kauza jankovských koní pokročila do další fáze. Rozhodnutí odboru životního prostředí městského úřadu ve Voticích nabylo právní moci 15. listopadu, a tím drtivá většina koní propadla do vlastnictví státu.

Meteorický roj Geminid je nyní k vidění na obloze. I na Benešovsku

Benešovsko – Meteorických rojů je během roku několik desítek. To ale neznamená, že je vidíme jen jediný den. Roje bývají aktivní asi 14 dní.

AKTUALIZOVÁNO

Pozor, hrozí kolony! Středa 13. prosince je ve znamení dopravních nehod

Olbramovice /FOTOGALERIE/ - Čtyři osobní vozidla se srazila ve středu 13. prosince před devátou hodinou ranní v Olbramovicích.

Střecha konečně kryje objekt muzea na Malém náměstí

Benešov – Secesní objekt na Malém náměstí konečně kryje nová střecha. V úterý 12. prosince už je to jistota, i když ještě v pondělí odpoledne bylo i z náměstí na poměrně velké části střechy vidět stále ještě jen latě, k nimž je potřeba přibýt černé šablony.

Představenstvu benešovské nemocnice šéfuje ředitel Roman Mrva

Benešov – Ze tří na pět členů posílil řídící orgán benešovské nemocnice, představenstvo. Jeho novým předsedou se stal současný ředitel Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov Roman Mrva. Na postu vystřídal odvolaného Pavla Pavlíka (ODS).

Domů na Benešovsko se svezeme vlakem také v noci. Navíc levněji

Benešovsko – Nový jízdní řád, podle něhož jezdí vlaky od neděle, udělal radost zejména takzvaným flamendrům. Ti se, jak známo rádi baví až dlouho do noci. A domovu se pak dostávají různě, třeba i vlakem. Teď už to jde celkem lehce. Z Prahy, kde je samozřejmě největší koncentrace všech možných druhů zábavy, jezdí během víkendu noční spoje.

Setkání před Betlémem měli v Neveklově

Neveklov - Před zhruba padesátkou diváků se v aule neveklovské základní školy odehrálo divadelní představení Setkání před Betlémem.

OBRAZEM: Cestování po dálnici komplikovaly nehody

Psáře - Nehoda dodávky a kamionu na 50. kilometru D1 směr Praha, k níž došlo v neděli 10. prosince odpoledne si vyžádala zásah hasičů ze Zruče nad Sázavou a Dekonta týmu. 

OBRAZEM: Advent slavili v sázavské Huti František

Sázava - Tento víkend uspořádalo Centrum sklářského umění v Sázavě advent na Huti František. Pro návštěvníky byl připraven bohatý program.

OBRAZEM: Advent na hradě v Týnci

Týnec nad Sázavou - Druhý advent si v muzeu na hradě v neděli 10. prosince připomněli návštěvníci tohoto místa. Kromě trhovců se šperky, domácím mýdlem či vánočními ozdobami se tam konalo také představení pro děti. Bílkovo kratochvílné divadlo sehrálo pohádku Jak chtěl Kašpárek slavit Vánoce. Podvečer se pak v muzeu konal vánoční koncert tria Bardolino.

Žáci ZŠ Jiráskova darovali dětskému oddělení Srdce z lásky

Benešov /FOTOGALERIE/ - Žáci 3. A ZŠ Jiráskova Benešov předali dětskému oddělení Nemocnice Rudolfa a Stefanie doslova „Srdce s láskou darované“, které vytvořili v rámci stejnojmenné celorepublikové soutěže.

OBRAZEM: Děti se dozvěděly o vodnickém štěstí

Týnec nad Sázavou – O vodnické lásce pojednávala v neděli 10. prosince loutková pohádka divadla Dokola s názvem Vodnické štěstí. Veselý kus o hastrmanovi a jeho nešťastné lásce k víle Voděnce napsal Petr Abbé Hroš a režii má umělecký vedoucí souboru František Xaver Watzl. Představení sehráli ve Společenském centru Týnec Petr Abbé Hroš, Martin Jurajda, Monika Kubová a Jana Štromská. 

Při jarmarku prodávali trhovci i chovanci ústavu

Odlochovice /FOTOGALERIE/ – Vánoční jarmark pro klienty i širokou veřejnost měli už posedmnácté v sobotu 9. prosince v Integrovaném centru sociálních služeb Odlochovice. Současně s ním se ale lidé mohli podívat i přímo do zařízení samotného. 

Mezi politiky opět jiskřilo téma zábavního parku v kasárnách

Benešov – Město u světově proslulého zámku, navštěvuje málo turistů. S tím je potřeba něco dělat. Přesně tuhle větu bývalí i současní vládci města vyslovili už mnohokrát. Jenže se zatím nic nezměnilo.

KRÁTCE: S vánočními trhy se roztrhl pytel

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

Vánoční jarmark i čertovský rej rozproudí Načeradec

Načeradec – V Načeradci bude v sobotu 9. prosince živo. A to díky vánočním trhům, koncertům i čertovskému reji. Akce začne v 9 hodin v načeradské základní škole.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT