VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BENEŠOV

Pro jednadvacetiletou řidičku letěl vrtulník

Soběhrdy – Jednadvacetiletá řidička narazila v neděli 4. února před polednem do stromu. Událost se stala v zatáčce v lese na silnici 110 mezi Soběhrdy a Kozmicemi. Na místo proto dorazili jak hasiči a policisté, tak záchranná služba. Ta z důvodu vážnosti zranění řidičky následně povolala k nehodě i vrtulník.

OBRAZEM: Masky se předvedly v Pyšelích

Pyšely - Masopustní průvod obešel Pyšely v sobotu 3. února dopoledne. Zahájení se konalo v 10 hodin na náměstí T. G. Masaryka. Při něm vystoupil také pyšelský starosta Stanislav Vošický, který předal právo města drábovi. Veselí se zúčastnilo mnoho místních, mezi nimi nechyběla ani místostarostka Dana Drábová, která se předvedla v kostýmu. Masky následně prošly celou obcí, aby rozveselily zdejší obyvatele.

Bystřice chytila druhou mízu

Neveklov – Zápasy v okresní I. futsalové třídě přinesly plný bodový zisk jen rezervě Bystřice. Sedm bodů si odvezli Tenisáci B. Jednu výhru a dvě remízy vybojovala Deratizace. Chotýšany si připsaly dva bodíky, jeden mají Olbramovice B. S prázdnou odjel Jokers. Slušná utkání řídili bratři Macháčkové a Chaloupka.

Benešovská nemocnice zakázala od středy 7. února návštěvy

Benešov - Podle informací Krajské hygienické stanice Benešov se počet nemocných chřipkou a akutními respiračními onemocněními na Benešovsku stále zvyšuje. Podle včerejší zprávy v přepočtu onemocnělo už více než 1600 lidí na 100 tisíc obyvatel.

KRÁTCE: Řidiči, nejezděte po Benešově po paměti a zvyku

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Benešovska.

Benešov si vzal úvěr čtvrt miliardy, vyčerpat ho nemusí

Benešov – Už tak dost hluboké názorové příkopy dvou částí politické reprezentace Benešova zase o něco více prokopalo poslední jednání zastupitelů. Ve hře byl nejen rozpočet pro letošní rok, ale především návrh na rekordně vysoký úvěr – čtvrt miliardy korun.

Pomozte. Plachá fenka utekla z útulku

Opřetice/Benešov - Fenka jménem Pú se ztratila. Utekla při venčení v neděli 4. února. Naposledy byla viděna u benzínové pumpy v Benešově směrem na Vlašim v pondělí 5. února ráno. Jelikož je velice plachá, nelze ji snadno chytit. Nynějším domovem fenky je opřetický útulek. V minulosti patřila mezi několik psů z týnecké kauzy.

Havlíček je rád za zlepšující se herní projev

Vlašim /ROZHOVOR/ – Druholigoví fotbalisté Vlašimi mají za sebou čtyři přípravné zápasy. V posledním porazili lídra ČFL Chrudim 2:0. „Soupeř je kvalitní a jsem rád, že jsme vyhráli bez obdržené branky. Navíc jsme převážnou část utkání kontrolovali hru s kvalitním držením míče,“ dodal k utkání trenér Vlašimi Petr Havlíček, jenž je rád, že se mužstvo stále zlepšuje v herním projevu.

KRÁTCE: V dotazníku uváděli občané, zda jsou ve městě spokojeni

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

OBRAZEM: Herec Jarda Dušek vystoupil v sázavské Huti před pecí

Sázava - Malování hudbou, notování hlasem a vyprávění světlem, to všechno v kulise rozžhavené sklářské pece zažili návštěvníci představení nazvaného Trojjediná líheň, které se uskutečnilo v sobotu 3. února od 18 hodin v Huti František v Sázavě.

Lví výkony jsou jako na houpačce

Benešov - Lídr Krajské hokejové ligy z Benešova nepotvrdil ve 20. kole v domácím prostředí s dvanáctým Královým Dvorem roli favorita, když prohrál na nájezdy. 

OBRAZEM: Při velišském plese nezůstal taneční parket prázdný

Veliš - Sportovní ples ve Veliši, který místní Sokolové připravili na pátek 2. února ve zdejším sále, se nesl v duchu tance a nepřekonatelné zábavy. Kapela se nenechala zostudit a přítomné k tanci přímo zvala. Na programu byly tradiční české písně, které přilákaly skoro všechny zúčastněné na taneční parket.

OBRAZEM: Gymnazisté z Vlašimi oslavili závěr studia

Benešov - Maturitní ples Gymnázia Vlašim se konal v pátek 2. února v Kulturním centru Karlov. Tématem studentské slavnosti, která předznamenává konec studia na střední škole, byl stroj času.

OBRAZEM: Sázavští divadelníci zkoušeli Baladu pro banditu

Sázava - Milovníci divadla mohli v pátek 2. února v Sázavě navštívit veřejnou zkoušku muzikálu Balada pro banditu. Muzikál, který napsal Milanu Uhde na téma knihy Ivana Olbrachta Nikola Šuhaj loupežník, nastudovali členové Divadelního souboru Jiřího Voskovce v Sázavě již podruhé.

Cenu mám postavenou na poličce nad postelí, říká Hašková

Maršovice – Hvězdou Deníku při vyhlašování Sportovce roku na Benešovsku pro rok 2017 se stala juniorská florbalistka Benešova Monika Hašková, jenž dostala nejvíce hlasů – 558. „Největší dík patří rodině, která mi poslala nejvíc hlasů,“ poděkovala letošní maturantka za kupóny, které jí vynesly pozici Hvězdy Deníku.

KRÁTCE: Masky rozvíří zábavu v obcích

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Tragická nehoda. Žena nepřežila pád stromu

Krhanice - Z největší pravděpodobností nešťastná náhoda se udála v pátek 2. února kolem jedenácté hodiny dopolední v Dolních Požárech u Krhanic. Manželé, kteří šli prořezávat stromy do blízkého lesa, se spolu domů již nevrátili.

Rok plný staveb: dokončí byty i společenský dům

Načeradec - Tento rok chce vedení Načeradce dokončit tři velké investiční projekty. Dokončení stavby Společenského domu v Horní Lhotě, výstavba dvou bytů v Olešné a rekonstrukce společenských prostor v načeradské hasičárně. To jsou tři hlavní investiční projekty, se kterými v Načeradci pro tento rok počítají. 

S Deníkem za zábavou: kam vyrazíte?

Benešovsko - Co se děje v regionu? Přečtěte si náš přehled!

KRÁTCE: Přes sto vysloužilých mobilů vybrali v nemocnici

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska.

Přes 50 osobností dalo jména ulicím v Benešově

Benešov - Antuškova, Čedíkova, Longenova, Sukova, Zapova. I taková jména ulic objeví všímaví obyvatelé Benešova při svých procházkách městem. Názvy to nejsou náhodné.  Tyto osobnosti jsou totiž s Benešovem více než spjaté. Buď se zde narodily či pracovaly. Podle občanů Benešova by se ale našli ještě další známí lidé, kteří by si pojmenování ulice zasloužili. „Měla by být ulice Štěpána Kojana. Proslavil totiž Benešov jeho muzikou,“ napsal na facebookovou stránku Benešovského deníku Jaroslav Rozzy. 

Koně z Jankova prodá stát za 14 dní v aukci

Jankov - Výběrové řízení s následnou aukcí na prodej koní z Jankova, kteří byli státem zabaveni kvůli týrání, vyhlásil Úřad zastupující stát ve věcech majetkových v pondělí 29. ledna.

Martin Benda zahraje v knihovně populární písničky

Týnec nad Sázavou - Městská knihovna v Týnci nad Sázavou bude ve středu 31. ledna patřit slavným písním 60. let. Skladby Jiřího Suchého, Waldemara Matušky, Karla Gotta, Václava Neckáře, Karla Kryla a dalších interpretů zde od 18 hodin zazpívá a na kytaru zahraje Martin Benda.

K vysvědčení se louňovičtí žáci museli propočítat

Louňovice pod Blaníkem - Netradiční předávání vysvědčení se uskutečnilo ve škole v Louňovicích pod Blaníkem, a to již v úterý 30. ledna. Tam děti ze čtvrtého a pátého ročníků dostaly zamknutou, dřevěnou bedýnku, ve které se ukrývala jejich vysvědčení.

KRIMI MIX: Chtěla ukrást másla. O krádež se žena nepokusila poprvé

Benešov – Třiadvacetiletou ženu z Vysočiny zadržely prodavačky v benešovské drogerii na začátku ledna poté, co se pokusila ukořistit prodávané zboží. Bezprostředně poté skončila v rukou policie. Ta zjistila, že žena nekradla v Benešově poprvé.

Oba Severočechy Benešov skolil

Benešov – Druholigovým basketbalistům Benešova se podařilo skolit dva severočeské celky, když nastoupili bez tří hráčů základní rotace (Kožant, Valenta, Sedláček), k nimž se hned v úvodu zápasu s Ústím přidal i Kratochvíl.

Hráči Eltsenu věnovali výhry fanynce

Neveklov – Okresní futsalový přebor rozjel odvetnou část soutěže, ve které ani jeden tým z šestice nedosáhl plný počet bodů. To může nejvíce mrzet dvojnásobného vítěze, Tenisáky, kteří chtějí letos hattrick, ale opět ztratili dva body, když po výhrách s Okrouhlicí a Eltsenem (hattrick Filip Stibůrek), jenže jen plichtili s Rumovou Smrští Vlašim. Sedm bodů je sice dostalo do čela, před OTS, ale ty mají tři zápasy k dobru.

Radar v Čechově ulici město Benešov ještě vylepší

Benešov – Radar v Čechově ulici je v provozu téměř půl roku. Od loňského 7. srpna. Údaje, které o provozu město má, ale zahrnují bez týdne, jen pět měsíců. „Za tu dobu zařízení zaznamenalo 3058 vozidel, která jela rychleji, než předepsanou čtyřicítkou,“ prohlásil při tiskovce starosta Petr Hostek a připomněl, že v uvedeném počtu je zahrnuto i 830 vozidel IZS.

Benešov jedná o vyslání strážníků do dalších měst, Bystřice a Neveklova

Benešov – Strážníky Městské policie Benešov mohou lidé spatřit nejen v samotném městě u Konopiště, ale už několik měsíců také při řízení dopravy u přechodů poblíž Základní školy v Poříčí nad Sázavou.

OBRAZEM: Oslavy 140 let SDH Kamberk předznamenal ples

Kamberk - První akcí dobrovolných hasičů z Kamberka v letošním roce byl tradiční ples, který uspořádali v sobotu 27. ledna od 20 hodin v místním sále hospody. A událost, pořádaná v Kamberku zdejšími hasiči, to nebude poslední.

Načeradští hasiči se při svém plese svlékli

Načeradec /FOTOGALERIE/ - Dobrovolní hasiči z Načeradce přichystali pro příznivce tradiční ples, který se konal v sobotu 27. ledna od 20 hodin v tělocvičně načeradské školy. Krom hudby, tance a zábavy si přítomní užili i vystoupení v režii pořadatelů.

Zažila všechny prezidenty

Benešov – Jednou z voliček, která si hlasování nenechala ujít, byla i obyvatelka DPS na Malém náměstí, Věra Švandová. Třiaosmdesátiletá žena, původně ze Sázavy, hlasuje pokaždé a jak sama připomíná, zažila všechny naše prezidenty. Většinu z nich také přežila.

Z načeradského řeznictví si odskočili k volbám

Načeradec - Dvě hodiny před koncem prezidentských voleb, v sobotu 27. ledna, přišli odvolit do volební místnosti v načeradském okrsku číslo jedna i zaměstnanci místního řeznictví, a také sám jeho majitel Antonín Hlinský.

V Týnci nad Sázavou přicházelo víc voličů v pátek

Týnec nad Sázavou – Větší část voličů, která se rozhodla při druhém kole prezidentských voleb vhodit svůj hlas do volební urny, přišla v některých týneckých okrscích už v pátek. Ve volební místnosti okrsku číslo 9 v peceradské hasičské zbrojnici odvolilo do sobotní deváté hodiny 193 z 291 zapsaných voličů.

Výsledky byly, ale na první místo jsem nemyslela, říká Dědová

Benešov – Alžběta Dědová, sportovní střelkyně SSK Benešov vyhrála ve Sportovci roku 2017 na Benešovsku kategorii mládež. Nejenže přetavila bronz z roku 2016 ve zlato, ale také napodobila svou sestru Annu, jenž ve stejné kategorii zvítězila v letech 2014 a 2015. „Docela nás to pobavilo, přece jen jsme čtyři roky po sobě na stupních vítězů. Už by to asi chtělo změnu,“ směje se patnáctiletá sportovní střelkyně Alžběta Dědová.

Školní ples v Jankově nabídl známou kapelu i bohatou tombolu

Jankov /FOTOGALERIE/ - Obecní sál v Jankově oživil v pátek 26. ledna již tradiční Školní ples. Z přítomných byla cítit uvolněná nálada, a to především na parketě, který nezůstával po celý večer prázdný.

OBRAZEM: Studenti ze SOŠ a SZŠ Benešov oslavili poslední ročník

Benešov - Maturitním plesem slavnostně oslavili konec studia na střední škole studenti ze Střední odborné a Střední zdravotnické školy v Benešově.

U voleb čekají na vodníka

Benešov /FOTOGALERIE/ - Vodník se vším, co k němu patří. Tedy zeleným sáčkem a červenými kalhotami i zeleným cylindrem s pentličkami. Právě taková pohádková bytost se při prvním kole prezidentských voleb objevila ve volební místnosti druhého benešovského okrsku na Masarykově náměstí.

Při krátké pohádce se děti naučily soustředit

Benešov /FOTOGALERIE/ - Divadélko Mateřského centra Hvězdička z Benešova připravilo pro své příznivce další půlhodinku s pohádkou ve středu 24. ledna. Představení O veliké řepě odehráli nejmenší divadelníci spolu se svými lektory. Pohádka měla děti v publiku nejen pobavit, ale také naučit se soustředit. 

V Benešově žije tucet bezdomovců, polovina z nich může jít ve městě volit

Benešov – Zima zatím neukazuje svou pravou tvář. Přesto se bezdomovci, po nedávném „vyhnání z ráje“ Táborských kasáren a v souvislosti s rekonstrukcí tamního objektu, v němž přečkávali zimní noci, nemají v případě krutých mrazů, kam uchýlit.

Piloti z Číny se cvičí v Benešově. A přiletí desítky dalších

Benešov – Čínští turisté většinou znají z České republiky nejlíp slovo Praha, pro leckteré piloty dopravních letadel z Čínské lidové republiky se však má stát pojmem také Benešov. Právě na tamějším letišti, které patří Středočeskému kraji, se rozjel letecký výcvik s čínskou účastí.

Po třech hodinách skončila benešovská schůze ostudou

Benešov /FOTOGALERIE/ - Blamáž, kterou prožili ve středu při schůzi zastupitelstva veřejnost, úředníci i komunální politici, nepamatuje v Benešově nikdo. Po téměř třech hodinách dohadování a také hlasování starosta Petr Hostek zasedání ukončil. A důvod? Špatné poskládání programu zastupitelstva. 

V Benešově bojují proti krádežím jízdních kol

Benešov – Cykloturistika přitahuje mnoho lidí. Ti leckdy neváhají do svých bicyklů investovat nemalý peníz. Jenže na to se nabalují zloději, které drahá jízdní kola lákají. Benešovská městská policie se spolu s městem rozhodla bojovat proti těmto krádežím první fází preventivního programu v rámci projektu Bezpečné město Benešov.

Ve vlaku přišel cestující o věci za 30 tisíc korun

Benešov - I ve vlacích musí být lidé obezřetní před zloději. To již ví také cestující z Benešovska, který při cestě přišel o svá zavazadla.

Řidičáky budou mít zase o něco blíž

Benešovsko – O vydání nebo výměnu řidičského průkazu budou moci šoféři požádat od začátku velkých prázdnin na kterémkoliv úřadě obce s rozšířenou působností. Takové jsou ve velkém okrese Benešov tři. Jde o města Benešov, Vlašim a Votice.

Vzduchovku ovládl olympionik Nepejchal, pistolářky Benešova zastřílely výtečně

Benešov – Díky pomoci členů pořadatelského SSK 0175 Benešov a jejich rodinných příslušníků se proměnila hala „BIOS“ Vyšší odborné školy a střední zemědělské školy v Benešově ve vzduchovkovou střelnici, kde se uskutečnil jubilejní 20. obnovený ročník střelecké soutěže Pohár města Benešova. Jedná se o soutěž jednotlivců ve střelbě ze vzduchové pušky a vzduchové pistole, jejíž výsledky se započítávají do nominace na Mistrovství republiky.

I pacienti z RÚ Kladruby chtějí volit prezidenta

Kladruby – Velký, mimořádný zájem o volbu nové hlavy státu, který hlasování provází v celé republice, se promítl také do současného osazenstva klientů Rehabilitačního ústavu Kladruby. Potvrdil to včera ředitel zařízení, Josef Hendrych. „Těch, co chtějí volit, je kolem sto třiceti,“ uvedl.

OBRAZEM: Benešov se prezentoval na mezinárodním veletrhu v Brně

Benešov - Město Benešov se zúčastnilo mezinárodního veletrhu turistických možností v regionech, který se konal od 18. do 21. ledna na výstavišti v Brně. Ve výstavním stánku pracovnice benešovského infocentra prezentovaly město a okolí, ke kterému neodmyslitelně patří i cyklostezky a zámek Konopiště. Opomenuty nebyly ani kulturní akce jako je dvouměsíční letní multižánrový festival Benešov City Live nebo dětská akce S medem za medvědem.

OTS kralují polovině přeboru, Tenisáky mají za zády

Neveklov – Okresní futsalový přebor se dostal do poloviny soutěže. V neveklovské hale se o víkendu představily všechny týmy, kromě odstoupivšího Devils, se kterým si připsaly zadarmo body týmy OTS a Mrač.

KRÁTCE: Adepti na tajemníka MěÚ Benešov se mohou hlásit

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT