VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BENEŠOV

Sklad v areálu zemědělské společnosti zničil požár

Benešov – Šok jednoho z pracovníků a škoda dosahující předběžně až k milionu korun. To jsou asi nejdůležitější okolnosti, které provázely požár v provozovně benešovské akciové společnosti Mydlářka nedaleko Konopiště. Došlo k němu ve čtvrtek 18. ledna odpoledne.

Návěs kamionu hořel vedle benzínové pumpy na dálnici

Kalná u Soutic - K benzínové pumpě na dálnici D1 u Kalné spěchali hasiči ve čtvrtek 18. ledna hodinu před polednem. Hořel zde totiž návěs kamionu, a to na 58 kilometru ve směru na Prahu.

KRÁTCE: Projednají rozpočet města

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kolínska.

Benešovský atletický stadion začne vznikat už na jaře

Benešov – Ještě celý týden mají čas firmy, které by chtěly získat lukrativní milionovou zakázku města Benešova na výstavbu atletického stadionu na to, aby se přihlásily do výběrového řízení. Předpokládaná hodnota díla je 43,6 milionu korun.

Upálení na hranici si vyzkoušeli amatérští herci při natáčení

Benešov /FOTOGALERIE/ - Natáčení další upoutávky na knihu od Zuzany Koubkové připravili nadšenci v okolí Benešova při volebním víkendu. V prostorách hradní tvrze, která vznikla teprve před pár lety, i tak ale evokuje pravý středověk, odehráli amatérští herci všechny připravené scény z historické detektivky. Rozhodně se při filmování nenudili.

Libor Podmol přesedlal na Husqvarnu i kvůli Dakarské rallye!

Praha – Freestyle motokrosař Libor Podmol se rozhodl po pěti letech vyměnit značku svého motocyklu. Od letošního roku přešel z Yamahy na Husqvarnu. S novým výrobcem se zaměří více na své projekty a v budoucnosti by se rád s Husqvarnou zúčastnil také Dakarské rallye. „Už jsem potřeboval změnu. Navíc myslím také na budoucnost – právě Husqvarna má jedno z nejlepších zázemí na Dakarské rallye,“ vysvětloval Libor Podmol, druhý nejlepší závodník v mistrovství světa ve freestyle motokrosu za rok 2017.

KRÁTCE: Vranovští nimrodi nabídnou v tombole plesu také daňka

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Dotační miliony umožní vybudovat učebny pro volný čas

Trhový Štěpánov – Čtyř moderních učeben se díky půdní vestavbě a dalším stavebním úpravám dočká Základní škola v Trhovém Štěpánově na Benešovsku. Vybudovat nové vzdělávací zázemí určené pro mimoškolní činnost umožní 17milionová dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Peníze v rámci Integrovaného regionálního operačního programu rozděluje ministerstvo pro místní rozvoj.

I na školu si je potřeba zvyknout

Benešov – Jak bez potíží překonat změnu denního režimu dítěte, které bylo z mateřské školy zvyklé především na hru v prostoru bez lavic? Jednoduše. Stačí k tomu děti pozvolna přivykat.

Do patra objektu Zeleného stromu už jezdí nová zdviž

Benešov – Nosnost jedna tuna, kapacita 13 osob a tři nástupní stanice. To jsou základní parametry výtahu, který slouží k přepravě občanů do nových kanceláří benešovských úředníků. Nacházejí se v patře objektu Zelený strom na Malém náměstí a výtahová šachta stojí mimo objekt a je z bezpečnostního skla.

Regulaci reklamy nařizuje rada, určila i řadu výjimek

Benešov – Nařízení, které má regulovat reklamu šířenou na veřejně přístupných místech vydala rada města. Reagovala tak na velké množství nevkusné reklamy v ulicích. Při sestavování dokumentu vycházela z ustanovení o regulaci reklamy, provozování rozhlasového a televizního vysílání zakotvených v zákoně o obcích, živnostenského a stavebního zákona a také z dokumentu, který už pravidla pro nakládání s reklamou ve městě sestavila předešlá vedení Benešova.

KRÁTCE: Za stání auta v garáži řidič zaplatí nejméně devět tisíc za rok

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Ples v Sázavě byl ve znamení první republiky

Sázava /FOTOGALERIE/ - Reprezentační květinový ples města Sázavy se konal v sobotu 13. ledna. Návštěvníky plesu přivítala v sále Společenského domu krásná květinová výzdoba. Celá akce se nesla tematicky v duchu první republiky, a proto zde byla většina účastníků v dobových kostýmech.

Do Týnce přijeli volit z východu republiky

Týnec nad Sázavou – Svou občanskou zodpovědnost při volbě nové hlavy státu prokázali i v městě na řece Sázavě také obyvatelé s trvalým bydlištěm na východě České republiky. „Přijeli jsme na návštěvu a tak tady také volíme,“ poznamenali Bláhovi z Práčova na Chrudimsku a Pavelkovi ze Zašové u Rožnova pod Radhoštěm.

Zájem o hlasování pro nového prezidenta nepolevuje

Týnec nad Sázavou - Poměrně hodně voličů už dorazilo také k urně devátého volebního okrsku města Týnce nad Sázavou. Ten se už několikery volby nachází ve zrekonstruované požární zbrojnici místního sboru dobrovolných hasičů.

OBRAZEM: Taneční parket byl při benešovském plese obsazený

Benešov - Ples Benešova roztančil v pátek 12. ledna Kulturní dům Karlov. Na parketě zazářila nejen Dana Batulková a Jan Onder, ale také samotní návštěvníci plesu. Hudební část programu i doprovod k tanci zajistil výborný Horváth Band. V závěru večera bylo připraveno vystoupení Miro Žbirky.

Kvůli volbám vystěhovali maršovického starostu

Maršovice /FOTOGALERIE/ - Přípravy na prezidentské volby v Maršovicích byly ve znamení stěhování. Volební místnost zdejšího prvního okrsku totiž za normálních okolností slouží coby kancelář maršovického starosty Bohumila Ježka. “Po stěhování jsme všechno zvládli asi za hodinu,” podotkl předseda zdejší komise Václav Novák. 

Značný počet voličů hlásí ze mstětického okrsku

Mstětice - Významné procento obyvatel přišlo k prezidentským volbám ve druhém mstětickém okrsku, a to již během hodiny od zahájení v pátek 12. ledna. “Zatím se k nám dostavilo třicet voličů, což je určitě na náš okrsek hodně,” uvedl předseda volební komise při druhém okrsku v Mstěticích, Pavel Kubásek. Ten také podotkl, že vysokou účast očekávali, a proto se také řádně předem připravili. “Volební místnost máme perfektně vybavenou. Samozřejmostí jsou koláčky a věnečky,” dodal.

Po zahájení voleb se komise v neveklovské škole nezastavila

Neveklov /FOTOGALERIE/ - Jakmile se otevřely v pátek 12. ledna ve 14 hodin hlasovací místnosti v neveklovské škole, začali k volbám proudit první voliči. A nebylo jich málo. To potvrdili již půl hodinu po zahájení členové volební komise z neveklovského volebního okrsku číslo 1 a 2.

Účast při volbách bude nejspíš vysoká, v okrsku číslo 1 ji ale sníží bezdomovci

Benešov – Účast při druhých přímých prezidentských volbách, bude vysoká. Naznačily to už dvě hodiny po otevření místností počty odfajfkovaných jmen na seznamech voličů. Těch bylo za oněch 120 minut v sedmi navštívených volebních okrscích města Benešova 10 až 15 procent.

Zájem o volby v okrese je. Volit se bude v nemocnici, hospodě či kabinách

Benešovsko - Prezidentské volby dnešním dnem začínají. Také voliči z Benešovska se chystají k volebním urnám, aby mohli podpořit jednoho z devíti prezidentských kandidátů.

Lvi jsou dobře naladěni, Rytíři si přejí zlomení černé série

Benešovsko – Hokejová Krajská liga má o víkendu sedmnácté pokračování. Týmy okresu hrají sobotní zápasy. Druhý celek tabulky, HC LEV Benešov, zajíždí v novém roce 2018 opět na led soupeře. Po parádním výkonu v Kolíně s Žabonosy 5:0, po kterém se trenér Pavel Dvořák rozplýval, jedou Lvi tentokrát na led béčka extraligového celku z Mladé Boleslavi, které je na deváté pozici. 

Jan Onder bude na plese Benešova nejen tančit

Benešov – Kulturní dům Karlov hostí v pátek 12. ledna Ples Benešova. Od 20 hodin se zde mimo jiné představí Horváth Band, Taneční škola Salta, finalistka poslední řady Stardance Veronika Lálová nebo Miro Žbirka se svojí kapelou. Celý ples budou moderovat Dana Batulková a Jan Onder, kteří také zatančí.

Dobový směnný jarmark připravili v Řehovicích

Řehovice /FOTOGALERIE/ - Historicky první jarmark připravili nadšenci v malé osadě u Maršovic, v Řehovicích. Trh byl specifický především tím, že byl dobový a směnný.

KRÁTCE: Myslivci z Pecerad zatančí v Týnci

Benešovsko - Co se děje v regionu?

Benešov potřebuje téměř miliardu, čtvrtinu si půjčí

Benešov – Projednání a případně i schvalování jednoho z nejdůležitějších dokumentů města, má před sebou politická reprezentace Benešova. Jeho zastupitelé budou na své první letošní schůzi probírat rozpočet města pro letošní rok. Stane se tak ve středu 24. ledna. Jednání komunálních politiků startuje ve velkém sále Kulturního domu Karlov v šest hodin odpoledne.

Došlo už i na Benešov, hráči stolního tenisu prohráli v Sázavě

Benešovsko - Pět okresních stolnotenisových soutěží odjelo další kolo. V nejvyšší soutěži již došlo i na Benešov, který prohrál v Sázavě. Votice zase potrápil Ostředek, kterému nechybělo mnoho k remíze, vlastně tři míčky – Janata vedl v pátém setu nad Dvořákovou 10:8 a Menz nad Brejlou 9:6, ale votičtí hráči měli v závěrech pevnější nervy. Ve dvojce béčko Sázavy (druhé) překvapivě padlo v Krusičanech, které tak poprvé vyhrály. Ve trojce vládne déčko Benešova, ve čtyřce vede Smilkov a v pětce céčko Pyšel.

KRIMI MIX: Policisté řešili 33 případů

Benešovsko - Přečtěte si krimi zprávy z regionu!

O dopravní nehodě křivě vypovídali. Čeká je soud

Benešov - V případě odsouzení mladíkům hrozí za křivou výpověď trest odnětí svobody až na tři roky. Tragická dopravní nehoda, která se stala již před rokem a půl v Benešově, má dohru. I přesto, že mladý pachatel je již odsouzený, nyní se před benešovským soudem postaví jako podezřelí jeho dva kamarádi. Ti totiž u nehody, při které zemřel jeden člověk a dva byli zraněni, byli a následně podali křivou výpověď.

KRÁTCE: Voliči mají poslední možnost zažádat si o průkaz

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska.

Nominace je spuštěna. Blanický rytíř předá žezlo

Benešovsko - Nominace na nového Blanického rytíře roku 2018 byla spuštěna. Zájemci tak mohou přihlásit svého favorita až do 14. února.

Plesy měst, myslivců i hasičů rozvíří zábavu

Benešovsko - Dámy v plesových šatech, pánové v oblecích. Takový dresscode je nutností v případě, kdy se chystáte na některý z plesů, který se na Benešovsku v dohledné době koná.

Sportovce roku počtvrté vyhrál Libor Podmol. Hvězdou Deníku je Monika Hašková

Benešov /VÝSLEDKY, FOTOGALERIE/ – Počtvrté ze sedmi ročníků Sportovce roku na Benešovsku slavil největší úspěch motokrosový freestylista Libor Podmol, kterého vyšvihly na úplný vrchol roku 2017 – celkové první místo v mistrovství Evropy, stříbro v seriálu mistrovství světa a třetí místo na X-Games v kategorii Step-up. Navíc jako první Čech skočil salto vpřed.

Předpověď vyšla. Vichr potrápil hasiče

Benešovsko - Pomoc při odstraňování stromů nebo při likvidaci nebezpečných stavů. To byla během úterý 9. ledna nejčastější práce hasičů.

KRÁTCE: Stavba plotu omezí dopravu

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

Tisem zářila, Rumové smršti chyběl v závěru správný nápoj

Neveklov – První turnaj okresního futsalového přeboru v novém roce se parádně povedl hráčům Tismi, kteří ve všech třech zápasech získali plný počet bodů. Poradili si s Eltsenem a stejnými výsledky 5:3 pokořili Rumovou Smršť Vlašim a Okrouhlici. Sice vyloženého střelce nemá, ale kolektivní výkon slavil úspěch.

KRÁTCE: Seniorům poradí jak na kila

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Mezi prioritami Týnce je také lávka na Brodcích

Týnce nad Sázavou – Dokončení dokumentace na opravu lávky přes Sázavu mezi městem a jeho částí Brodci, dostavba nové tělocvičny, zateplení městského úřadu a zdravotního střediska, opravy komunikací, hřbitovů a autobusového nádraží nebo stavba kolumbária.

OBRAZEM: Sbírku tříkrálovou v Benešově ukončil koncert

Benešov - Završením tradiční Tříkrálové sbírky byl v Benešově v neděli 7. ledna znovu koncert benešovského Sukova komorního sbor v kostele svaté Anny na Masarykově náměstí. Hostem koncertu byl vlašimský smíšený Pěvecký sbor Dech.

Folklorní soubor dostal od města 100 tisíc

Benešov – Parádní vánoční dárek dostal od benešovské radnice Folklórní soubor Benešáček.

Tři králové žádají o příspěvek pro pomoc potřebným

Benešovsko -  Tradiční Tříkrálová sbírka odstartovala už na Nový rok i na Benešovsku a končí právě dnes, v neděli 7. ledna. 

První letošní výstava benešovského muzea patří retrospektivě

Benešov /ROZHOVOR/ - Retrospektiva je název výstavy obrazů Zdeňka Paďoura, která se v benešovské Městské výstavní síni na Malém náměstí koná od 4. do 26. ledna. Slavnostní vernisáž se uskuteční ve středu 10. ledna od 17 hodin.

FOTO: Louňovičtí žáci a žákyně se zapojili do akce Srdce s láskou darované

Louňovice pod Blaníkem - Také žáci z louňovické základní a také mateřské školy se zapojili do soutěžního projektu s názvem Srdce s láskou darované. Jeho cílem je nasměřovat děti k vnímání lidských hodnot, lásce a přátelství. 

OBRAZEM: Pro tanečníky připravili struhařovští myslivci do tomboly 350 cen

Struhařov - Vyprodáno. Tohle slovo milují divadelníci a s potěšením ho v sobotu večer 6. ledna vyslovit také Petr Eichler, předseda Mysliveckého spolku Mlýn Struhařov. Na tradiční ples místních nimrodů přišlo zase hodně lidí.

OBRAZEM: Příchod králů si připomněli ve Vysokém Újezdu

Vysoký Újezd – Příchod tří králů do Betléma k jesličkám s dary pro malého Ježíška připomněl ve Vysokém újezdu nedaleko Netvořic tříkrálový koncert. V tamním kostele Narození Panny Marie bylo publikum opět velmi početné. Atmosféru si po členech pražského souboru Cantus Amici, kteří v kostele vystoupili na Vánoce, pochvalovali i muzikanti z tramp-folkové kapely Pražec. Organizátorem akce byl znovu zapsaný spolek Mezi řekami.

Koncert pěveckého sboru gymnázia a jeho hostů se povedl

Benešov /FOTOGALERIE/ - Nevšední, multižánrový, talentuplný, tak by se dal popsat Vánoční koncert pěveckého sboru Gymnázia Benešov a jeho hostů. Slovo hosté je poněkud zavádějící, protože šlo o studenty benešovského gymnázia, kteří zpívají či hrají na hudební nástroj a rozhodli se návštěvníkům koncertu zpříjemnit předvánoční čas.

FOTO: V benešovském DDM se konal tradiční turnaj rodin ve stolním tenisu

Benešov – Tradiční novoroční, dříve vánoční turnaj dvoučlenných rodinných týmů, kdy jedním z hráčů je dospělý a druhým pak dítě do patnácti let, se konal v sobotu 6. ledna v tělocvičně Domu dětí a mládeže Benešov.

KRÁTCE: Do nového roku vstoupila nemocnice vylepšená

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska.

Poradna pro oběti funguje necelý rok a je potřebná

Benešov - Již patnáct zájemců si přišlo pro radu do poradny Probační a mediační služby v Benešově, která pomáhá obětem trestných činů. Ve městě působí už téměř rok a za pomoc v těžké životní situaci jí je vděčná i klientka Dana (pozn. red. z důvodu ochrany soukromí klientky poradny je jméno pozměněno).

Popadané stromy řešili hasiči celý týden

Benešovsko - Technickou pomoc museli zajistit hasiči i v pátek 5. ledna v benešovském okrese kvůli popadaným stromům. Odstranění spadlého stromu tak provedli u Čechtic kolem osmé hodiny ranní, kdy strom znemožnil průjezd po komunikaci směrem na Jeníkov.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT