VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BENEŠOV

Ve vlaku přišel cestující o věci za 30 tisíc korun

Benešov - I ve vlacích musí být lidé obezřetní před zloději. To již ví také cestující z Benešovska, který při cestě přišel o svá zavazadla.

Řidičáky budou mít zase o něco blíž

Benešovsko – O vydání nebo výměnu řidičského průkazu budou moci šoféři požádat od začátku velkých prázdnin na kterémkoliv úřadě obce s rozšířenou působností. Takové jsou ve velkém okrese Benešov tři. Jde o města Benešov, Vlašim a Votice.

Vzduchovku ovládl olympionik Nepejchal, pistolářky Benešova zastřílely výtečně

Benešov – Díky pomoci členů pořadatelského SSK 0175 Benešov a jejich rodinných příslušníků se proměnila hala „BIOS“ Vyšší odborné školy a střední zemědělské školy v Benešově ve vzduchovkovou střelnici, kde se uskutečnil jubilejní 20. obnovený ročník střelecké soutěže Pohár města Benešova. Jedná se o soutěž jednotlivců ve střelbě ze vzduchové pušky a vzduchové pistole, jejíž výsledky se započítávají do nominace na Mistrovství republiky.

I pacienti z RÚ Kladruby chtějí volit prezidenta

Kladruby – Velký, mimořádný zájem o volbu nové hlavy státu, který hlasování provází v celé republice, se promítl také do současného osazenstva klientů Rehabilitačního ústavu Kladruby. Potvrdil to včera ředitel zařízení, Josef Hendrych. „Těch, co chtějí volit, je kolem sto třiceti,“ uvedl.

OBRAZEM: Benešov se prezentoval na mezinárodním veletrhu v Brně

Benešov - Město Benešov se zúčastnilo mezinárodního veletrhu turistických možností v regionech, který se konal od 18. do 21. ledna na výstavišti v Brně. Ve výstavním stánku pracovnice benešovského infocentra prezentovaly město a okolí, ke kterému neodmyslitelně patří i cyklostezky a zámek Konopiště. Opomenuty nebyly ani kulturní akce jako je dvouměsíční letní multižánrový festival Benešov City Live nebo dětská akce S medem za medvědem.

OTS kralují polovině přeboru, Tenisáky mají za zády

Neveklov – Okresní futsalový přebor se dostal do poloviny soutěže. V neveklovské hale se o víkendu představily všechny týmy, kromě odstoupivšího Devils, se kterým si připsaly zadarmo body týmy OTS a Mrač.

KRÁTCE: Adepti na tajemníka MěÚ Benešov se mohou hlásit

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Stavby u týnecké školy mají začít sloužit až v září

Týnec nad Sázavou /FOTOGALERIE/ – Na rozdíl od stavby takzvaného krčku, což je vlastně přístavba základní školy v Komenského ulici se třemi učebnami spojující severní s jižním pavilonem, pokračuje budování nové školní tělocvičny bez zásadních zádrhelů. Právě tak o tom mluví místostarosta Týnce Bedřich Pešan.

Pomohou rybám při návratu do jejich domova

Týnec nad Sázavou /FOTOGALERIE/ - Rekonstrukce jezu v Podělusech, místní části Týnce, budí pozornost na obou březích řeky. Jez začal chátrat v době, kdy i v Československu, po vzoru velkého východního bratra, bylo všechno bylo všech.

Opraví auty rozježděný kruháček u Katušky

Benešov – Na vylepšené znovuspořádání v podstatě dvojité křižovatky mezi benešovskými ulicemi Hodějovského, Ke Stadionu a Konopišťské, se mohou těšit motoristé, kteří projíždějí tímto poměrně složitým dopravním uzlem. V místě u známé vily Katušky se totiž kříží silnice druhé třídy ve správě kraje se silnicí třetí třídy. Tu pro změnu spravuje město Benešov.

KRÁTCE: Doporučí úvěr 250 miliónů

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

OBRAZEM: Vranovští myslivci tancovali poosmadvacáté

Vranov - Celkově už osmadvacátý ples připravili v sobotu 20. ledna nejen pro příznivce lovu členové Mysliveckého spolku Daněk Vranov.

OBRAZEM: Na benešovském Karlově se radovali maturanti z OA Vlašim

Benešov - Maturitní ples Obchodní akademie Vlašim se konal v sobotu 20. ledna v Kulturním domě Karlov. Při večeru na téma Superhrdinové, se na parketu bavili studenti tří maturitních tříd. K tanci jim hrála vlašimská formace Unisono, večerem provázel moderátor a kantor OA Vlašim Tomáš Lichtenberg.

Anonym se ozval znovu. Omlouvá se

Benešov – Před časem Benešovský deník informoval o anonymu, který dorazil do redakce. Pisatel se zmiňoval o tom, že policisté vyšetřují dva strážníky Městské policie Benešov včetně jejich velitele, Radka Stulíka. Jeho vyjádření k tomu se v době vzniku článku nepodařilo zajistit, Stulíkův šéf, starosta Benešova Petr Hostek, však takovou informaci dementoval.

KRÁTCE: Město zveřejnilo pravidla pro poskytování dotací

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

OBRAZEM: Maturitní ples SPŠ Vlašim

Benešov - V Kulturním domě KD Karlov se v pátek 19. ledna konal maturitní ples studentů SPŠ Vlašim. K tanci a poslechu jim hrála kapela Unisono.

Sokolské i hasičské plesy rozvíří zábavu po okrese

Benešovsko – O zábavu nebude v sobotu 20. ledna nouze. Na programu je nesčetně plesů, které pořádají různé obecní spolky jako jsou dobrovolní hasiči či Sokolové. Samozřejmostí všech veselí bude nejen živá muzika, ale také bohatá tombola se zajímavými výhrami.

Kam za sportem na Benešovsku

Benešovsko – O víkendu na Benešovsku pokračují okresní futsalové, basketbalové a hokejové soutěže a rozjíždí se fotbalové přípravy.

KRÁTCE: Koně z jankovské kauzy budou dražit v únoru

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

Příprava maturitních plesů je především v režii studentů

Benešovsko /INFOGRAFIKA/ - Slavnostním završením studia na středních školách bývá maturitní či absolventský ples. A jsou to hlavně studenti posledních ročníků, kteří mají přípravu plesů na starost.

Sklad v areálu zemědělské společnosti zničil požár

Benešov – Šok jednoho z pracovníků a škoda dosahující předběžně až k milionu korun. To jsou asi nejdůležitější okolnosti, které provázely požár v provozovně benešovské akciové společnosti Mydlářka nedaleko Konopiště. Došlo k němu ve čtvrtek 18. ledna odpoledne.

Návěs kamionu hořel vedle benzínové pumpy na dálnici

Kalná u Soutic - K benzínové pumpě na dálnici D1 u Kalné spěchali hasiči ve čtvrtek 18. ledna hodinu před polednem. Hořel zde totiž návěs kamionu, a to na 58 kilometru ve směru na Prahu.

KRÁTCE: Projednají rozpočet města

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kolínska.

Benešovský atletický stadion začne vznikat už na jaře

Benešov – Ještě celý týden mají čas firmy, které by chtěly získat lukrativní milionovou zakázku města Benešova na výstavbu atletického stadionu na to, aby se přihlásily do výběrového řízení. Předpokládaná hodnota díla je 43,6 milionu korun.

Upálení na hranici si vyzkoušeli amatérští herci při natáčení

Benešov /FOTOGALERIE/ - Natáčení další upoutávky na knihu od Zuzany Koubkové připravili nadšenci v okolí Benešova při volebním víkendu. V prostorách hradní tvrze, která vznikla teprve před pár lety, i tak ale evokuje pravý středověk, odehráli amatérští herci všechny připravené scény z historické detektivky. Rozhodně se při filmování nenudili.

Libor Podmol přesedlal na Husqvarnu i kvůli Dakarské rallye!

Praha – Freestyle motokrosař Libor Podmol se rozhodl po pěti letech vyměnit značku svého motocyklu. Od letošního roku přešel z Yamahy na Husqvarnu. S novým výrobcem se zaměří více na své projekty a v budoucnosti by se rád s Husqvarnou zúčastnil také Dakarské rallye. „Už jsem potřeboval změnu. Navíc myslím také na budoucnost – právě Husqvarna má jedno z nejlepších zázemí na Dakarské rallye,“ vysvětloval Libor Podmol, druhý nejlepší závodník v mistrovství světa ve freestyle motokrosu za rok 2017.

KRÁTCE: Vranovští nimrodi nabídnou v tombole plesu také daňka

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Dotační miliony umožní vybudovat učebny pro volný čas

Trhový Štěpánov – Čtyř moderních učeben se díky půdní vestavbě a dalším stavebním úpravám dočká Základní škola v Trhovém Štěpánově na Benešovsku. Vybudovat nové vzdělávací zázemí určené pro mimoškolní činnost umožní 17milionová dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Peníze v rámci Integrovaného regionálního operačního programu rozděluje ministerstvo pro místní rozvoj.

I na školu si je potřeba zvyknout

Benešov – Jak bez potíží překonat změnu denního režimu dítěte, které bylo z mateřské školy zvyklé především na hru v prostoru bez lavic? Jednoduše. Stačí k tomu děti pozvolna přivykat.

Do patra objektu Zeleného stromu už jezdí nová zdviž

Benešov – Nosnost jedna tuna, kapacita 13 osob a tři nástupní stanice. To jsou základní parametry výtahu, který slouží k přepravě občanů do nových kanceláří benešovských úředníků. Nacházejí se v patře objektu Zelený strom na Malém náměstí a výtahová šachta stojí mimo objekt a je z bezpečnostního skla.

Regulaci reklamy nařizuje rada, určila i řadu výjimek

Benešov – Nařízení, které má regulovat reklamu šířenou na veřejně přístupných místech vydala rada města. Reagovala tak na velké množství nevkusné reklamy v ulicích. Při sestavování dokumentu vycházela z ustanovení o regulaci reklamy, provozování rozhlasového a televizního vysílání zakotvených v zákoně o obcích, živnostenského a stavebního zákona a také z dokumentu, který už pravidla pro nakládání s reklamou ve městě sestavila předešlá vedení Benešova.

KRÁTCE: Za stání auta v garáži řidič zaplatí nejméně devět tisíc za rok

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Ples v Sázavě byl ve znamení první republiky

Sázava /FOTOGALERIE/ - Reprezentační květinový ples města Sázavy se konal v sobotu 13. ledna. Návštěvníky plesu přivítala v sále Společenského domu krásná květinová výzdoba. Celá akce se nesla tematicky v duchu první republiky, a proto zde byla většina účastníků v dobových kostýmech.

Do Týnce přijeli volit z východu republiky

Týnec nad Sázavou – Svou občanskou zodpovědnost při volbě nové hlavy státu prokázali i v městě na řece Sázavě také obyvatelé s trvalým bydlištěm na východě České republiky. „Přijeli jsme na návštěvu a tak tady také volíme,“ poznamenali Bláhovi z Práčova na Chrudimsku a Pavelkovi ze Zašové u Rožnova pod Radhoštěm.

Zájem o hlasování pro nového prezidenta nepolevuje

Týnec nad Sázavou - Poměrně hodně voličů už dorazilo také k urně devátého volebního okrsku města Týnce nad Sázavou. Ten se už několikery volby nachází ve zrekonstruované požární zbrojnici místního sboru dobrovolných hasičů.

OBRAZEM: Taneční parket byl při benešovském plese obsazený

Benešov - Ples Benešova roztančil v pátek 12. ledna Kulturní dům Karlov. Na parketě zazářila nejen Dana Batulková a Jan Onder, ale také samotní návštěvníci plesu. Hudební část programu i doprovod k tanci zajistil výborný Horváth Band. V závěru večera bylo připraveno vystoupení Miro Žbirky.

Kvůli volbám vystěhovali maršovického starostu

Maršovice /FOTOGALERIE/ - Přípravy na prezidentské volby v Maršovicích byly ve znamení stěhování. Volební místnost zdejšího prvního okrsku totiž za normálních okolností slouží coby kancelář maršovického starosty Bohumila Ježka. “Po stěhování jsme všechno zvládli asi za hodinu,” podotkl předseda zdejší komise Václav Novák. 

Značný počet voličů hlásí ze mstětického okrsku

Mstětice - Významné procento obyvatel přišlo k prezidentským volbám ve druhém mstětickém okrsku, a to již během hodiny od zahájení v pátek 12. ledna. “Zatím se k nám dostavilo třicet voličů, což je určitě na náš okrsek hodně,” uvedl předseda volební komise při druhém okrsku v Mstěticích, Pavel Kubásek. Ten také podotkl, že vysokou účast očekávali, a proto se také řádně předem připravili. “Volební místnost máme perfektně vybavenou. Samozřejmostí jsou koláčky a věnečky,” dodal.

Po zahájení voleb se komise v neveklovské škole nezastavila

Neveklov /FOTOGALERIE/ - Jakmile se otevřely v pátek 12. ledna ve 14 hodin hlasovací místnosti v neveklovské škole, začali k volbám proudit první voliči. A nebylo jich málo. To potvrdili již půl hodinu po zahájení členové volební komise z neveklovského volebního okrsku číslo 1 a 2.

Účast při volbách bude nejspíš vysoká, v okrsku číslo 1 ji ale sníží bezdomovci

Benešov – Účast při druhých přímých prezidentských volbách, bude vysoká. Naznačily to už dvě hodiny po otevření místností počty odfajfkovaných jmen na seznamech voličů. Těch bylo za oněch 120 minut v sedmi navštívených volebních okrscích města Benešova 10 až 15 procent.

Zájem o volby v okrese je. Volit se bude v nemocnici, hospodě či kabinách

Benešovsko - Prezidentské volby dnešním dnem začínají. Také voliči z Benešovska se chystají k volebním urnám, aby mohli podpořit jednoho z devíti prezidentských kandidátů.

Lvi jsou dobře naladěni, Rytíři si přejí zlomení černé série

Benešovsko – Hokejová Krajská liga má o víkendu sedmnácté pokračování. Týmy okresu hrají sobotní zápasy. Druhý celek tabulky, HC LEV Benešov, zajíždí v novém roce 2018 opět na led soupeře. Po parádním výkonu v Kolíně s Žabonosy 5:0, po kterém se trenér Pavel Dvořák rozplýval, jedou Lvi tentokrát na led béčka extraligového celku z Mladé Boleslavi, které je na deváté pozici. 

Jan Onder bude na plese Benešova nejen tančit

Benešov – Kulturní dům Karlov hostí v pátek 12. ledna Ples Benešova. Od 20 hodin se zde mimo jiné představí Horváth Band, Taneční škola Salta, finalistka poslední řady Stardance Veronika Lálová nebo Miro Žbirka se svojí kapelou. Celý ples budou moderovat Dana Batulková a Jan Onder, kteří také zatančí.

Dobový směnný jarmark připravili v Řehovicích

Řehovice /FOTOGALERIE/ - Historicky první jarmark připravili nadšenci v malé osadě u Maršovic, v Řehovicích. Trh byl specifický především tím, že byl dobový a směnný.

KRÁTCE: Myslivci z Pecerad zatančí v Týnci

Benešovsko - Co se děje v regionu?

Benešov potřebuje téměř miliardu, čtvrtinu si půjčí

Benešov – Projednání a případně i schvalování jednoho z nejdůležitějších dokumentů města, má před sebou politická reprezentace Benešova. Jeho zastupitelé budou na své první letošní schůzi probírat rozpočet města pro letošní rok. Stane se tak ve středu 24. ledna. Jednání komunálních politiků startuje ve velkém sále Kulturního domu Karlov v šest hodin odpoledne.

Došlo už i na Benešov, hráči stolního tenisu prohráli v Sázavě

Benešovsko - Pět okresních stolnotenisových soutěží odjelo další kolo. V nejvyšší soutěži již došlo i na Benešov, který prohrál v Sázavě. Votice zase potrápil Ostředek, kterému nechybělo mnoho k remíze, vlastně tři míčky – Janata vedl v pátém setu nad Dvořákovou 10:8 a Menz nad Brejlou 9:6, ale votičtí hráči měli v závěrech pevnější nervy. Ve dvojce béčko Sázavy (druhé) překvapivě padlo v Krusičanech, které tak poprvé vyhrály. Ve trojce vládne déčko Benešova, ve čtyřce vede Smilkov a v pětce céčko Pyšel.

KRIMI MIX: Policisté řešili 33 případů

Benešovsko - Přečtěte si krimi zprávy z regionu!

O dopravní nehodě křivě vypovídali. Čeká je soud

Benešov - V případě odsouzení mladíkům hrozí za křivou výpověď trest odnětí svobody až na tři roky. Tragická dopravní nehoda, která se stala již před rokem a půl v Benešově, má dohru. I přesto, že mladý pachatel je již odsouzený, nyní se před benešovským soudem postaví jako podezřelí jeho dva kamarádi. Ti totiž u nehody, při které zemřel jeden člověk a dva byli zraněni, byli a následně podali křivou výpověď.

KRÁTCE: Voliči mají poslední možnost zažádat si o průkaz

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT