VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BENEŠOV

Šéf Police ČR Benešov se musí hájit před soudem

Benešov, Praha – Až deset let vězení hrozí Pavlu Havránkovi, vedoucímu Územního odboru Policie ČR Benešov v případě, že ho soud uzná vinným. Hlavní líčení s ním začalo v pondělí 5. března u Městského soudu v Praze.

Benešovští profesionální hasiči cvičili záchranu na zamrzlé hladině

Zbořený Kostelec - Nácvik záchrany tonoucího z ledové vody měli v neděli 4. března hasiči HZS Benešov na řece Sázavě ve Zbořeném Kostelci, místní části Týnce nad Sázavou.

Sedleckoprčičtí pětkrát pokořili kondrackého Kuklíka

Votice - Na umělé trávě ve Voticích se střetly dva fotbalové týmy I. B třídy, jen jiné skupiny – Sedlec-Prčice a Kondrac. Výsledek zápasu byl nakonec poměrně překvapující, když Sedleckoprčičtí nasypali pět gólů do sítě svěřenců trenéra Linharta, čtyři vsítili v druhém dějství.

OBRAZEM: O vítězi hlavní ceny tomboly rozhodla čára

Přestavlky - Další z hodně dlouhé řady svých maškarních plesů připravili pro příznivce tance fotbalisté TJ Sokol Přestavlky u Čerčan. 

OBRAZEM: Vzpomínku na bitvu u Jankova provázelo autentické počasí

Benešovsko – Jednu z nejkrvavějších bitev celé třicetileté války, při níž na následky bojů zemřelo na planinách mezi Jankovem a Ratměřicemi na sedm tisíc vojáků, si připomněly v sobotu 3. března stovky lidí. Od řeže, po níž v okolí bojiště zůstaly, kromě Jankova, jen vydrancované a vypálené vsi, uplyne v úterý 6. března 373 let.

Poškodil závoru, hrozí mu až rok ve vězení

Benešov – Neznámý muž poškodil v Benešově vjezdovou závoru. Případ se stal v pátek 22. prosince loňského roku krátce po půlnoci. Nyní vandalovi hrozí až rok za mřížemi.

Benešovský městský úřad bobtná, podle vedení města za to může stát

Benešov – Ještě před pěti lety měl Městský úřad Benešov, proti současnosti, jen zhruba polovinu úředníků. Teď už jich má 170. To, ale především rostoucí provozní výdaje, kritizuje současná opozice v zastupitelstvu reprezentovaná Volbou pro město, ODS a STAN. 

Mrazy v Benešově poškodily vodovod

Benešov – Komplikace pro obyvatele sídliště kolem ulice Na Bezděkově a samozřejmě také pracovníky Vodohospodářské společnosti Benešov, správce benešovské vodovodní sítě, přinesly mrazy. V úterý 27. února ráno před osmou hodinou se voda vyvalila ze silnice právě v ulici Na Bezděkově. Na opravě poškozeného potrubí začali pracovat vodohospodáři.

OBRAZEM: Studenti ISŠT Benešov oslavili zakončení studia

Benešov - Absolventský ples benešovské Integrované střední školy technické si mohli užít ti, kteří dorazili večer v pátek 23. února do Kulturního centra Karlov v Benešově. 

Pro velkolepé plány města benešovská opozice slova chvály nemá

Benešov – Ještě nikdy ve své historii město Benešov nesložilo rozpočet s více než půl miliardou proinvestovaných korun. Až letos. Dosud nepoznané výdaje chce uhradit především úvěrem 250 milionů korun. Vysoké výdaje, včetně těch provozních v celkové částce téměř 954 milionů, převyšují plánované příjmy o 417 milionů korun.

Adéla Gondíková a Jiří Langmajer zazáří v Benešově

Benešov – Atraktivní a netradiční prostředí přímořského majáku, brilantní dialogy, strhující tempo, inteligentní humor a originální zápletka. To jsou hlavní klady divadelní hry Ani za milion!, kterou v pondělí uvede v benešovském Městském divadle Na Poště pražské Divadlo v Rytířské.

Muzeum chystá na léto otevření čítárny

Benešov - Veřejně přístupnou čítárnu otevře během léta benešovské Muzeum umění a designu na Malém náměstí. Místo, kde si budou moci lidé číst, vzniká v rámci rekonstrukce muzea.

V Pyšelích budou stavět chodníky

Pyšely – Na pohodlnější a především bezpečnější cestování na svých strojích mimo rušný automobilový provoz, se mohou těšit příznivci cyklistiky z Pyšel. Tedy nejen z tohoto města, ale také všichni cykloturisté, kteří do regionu se zajímavou přírodou, přijedou. Radost budou mít dojista i chodci. Město Pyšely totiž připravuje výstavbu chodníku a cyklostezky. Stavba a pak i využívání se bude týkat nejen samotných Pyšel, ale také jeho místních částí Zaječic a Kovářovic.

Přítelkyně mi posílala každý den hlas, hlásí Šíma

Benešov /ROZHOVOR/ – Na podzim jsme oslovili kluby, aby vybraly nejlepší okresní rozhodčí. Z pětadvacítky sudích vznikla anketa na webu Benešovského deníku a z ní vyšel nejlépe benešovský rozhodčí Michal Šíma. „Hlasů je opravdu strašně moc a každému, kdo si dal tu práci hlasovat, děkuju,“ říká šestatřicetiletý sudí, který je reklamačním technikem a mládí strávil ve Struhařově.

FOTO: Za pár hodin děti procestovaly celý svět

Benešov - Karneval nazvaný Letem světem, jehož podstatou byla návštěva všech kontinentů, připravily včera kantorky a pracovnice benešovské MŠ Berušky nejen pro děti, ale také pro jejich rodiče. I ti se zúčastnili a to nejen přípravou kostýmů a masek pro své potomky.

Lvům začíná čtvrtfinále play off

Benešov – Dnes (21. února) od 18 hodin rozjíždí Lvi z Benešova čtvrtfinále play off krajské hokejové ligy. Jako vítěz skupiny východ přivítají v domácím prostředí čtvrtý celek stejné skupiny, béčko Mladé Boleslavi.

Při derby v Benešově se zranila dívka

Benešov - Nešťastná událost narušila hokejové derby mezi HC Lev Benešov a HC Rytíři Vlašim v sobotu 17. února kolem půl osmé večerní. Z ochozu tribuny na zimním stadionu v Benešově spadla teprve čtrnáctiletá dívka.

Starosta Benešova zrušil tendr na tajemníka. Vypíše nový

Benešov - Dopis o zrušení výběrového řízení na post tajemníka městského úřadu zaslal starosta Benešova Petr Hostek jeho třem účastnicím. Už v pondělí 19. února byl podle svého vyjádření „rozladěný z toho, že se přihlásili jen tři uchazeči.“ Následně pak vysvětlil i samotné zrušení. „Došlo k masivnímu úniku informací,“ řekl. 

Bystřice zaválela a vyskočila na bednu

Neveklov – Jedenácté turnajové kolo okresního futsalového přeboru vyšlo maximálně Bystřici, která se dostala na třetí místo. Začala těsnou výhrou nad Tismí. Rozhodl hattrick Tomáše Říhy, který po ztrátě dvoubrankového vedení vstřelil vítěznou branku šest minut před koncem. Poté vysoko přehrála Bruins (T. Říha jeden gól a pět přihrávek, Maršoun hattrick). Nakonec uběhala Jablonnou.

Peníze pro děti s Rettovým syndromem vybrali při hře

Benešov – Celých 50 tisíc korun se podařilo vybrat organizátorům charitativní bowlingové benefice pro pomoc dětem s Rettovým syndromem. Jedním z takto postižených dětí, je i pětiletá Evinka Eidernová z Benešova. Podpory se však dostalo i dalším pěti dětem. Benefice se konala v bowlingovém centru na pražském Žižkově a zúčastnilo se jí 54 hráčů z celkem osmi desítek lidí, kteří tam dorazili. Peníze se pak vybrali prostřednictvím startovného a tomboly.

Pomáhají postiženým dětem i životnímu prostředí

Pyšely – Pomoci životnímu prostředí a současně také hendikepovaným dětem. Že se tohle spojení dá jen těžko naplnit? Ale kdeže! Pyšelská nezisková organizace Pod lipou to umí. Také proto, že mezi svými cíli má teprve nedávno vzniklá organizace i spojování činnosti neziskovek v oblasti vzdělávání a volnočasových aktivit mezi regiony. U tohoto záměr stála mladá maminka dvou dětí z Pyšel, Kateřina Bartošová. 

V benešovském domě dětí soutěžily děti z celého Česka

Benešov /FOTO/ – Třiačtyřicet dětí z různých koutů České republiky si dalo dostaveníčko v tělocvičně Domu dětí a mládeže Benešov. Konala se tam další oblíbená soutěž ve střelbě ze vzduchovky Benešovská diabolka.

O tajemníkovi benešovského úřadu zatím nerozhodli

Benešov - Ani pondělní návrat starosty Benešova Petra Hostka do pracovního procesu z dovolené, nepřinesl nic nového ve jmenování nového tajemníka MěÚ Benešov.

OBRAZEM: Na běhání se děti schovaly do tepla školní tělocvičny

Benešov – Tradičních závodů v dětské atletice se v neděli ve sportovní hale ZŠ Jiráskova zúčastnilo celkem 39 dětí. „Soutěžily děti narozené v letech 2008 až 2013,“ připomněla Ivana Růžičková z DDM Benešov, který společně s MC Hvězdička sportování dětí připravilo.

FOTO: S autem sjel do rybníka, pomohl mu pohotový řidič

Bystřice - Bez vážnějších zranění, ale potlučený a podchlazený skončil v benešovské nemocnici po nedobrovolném závěru své jízdy pětasedmdesátiletý řidič Renaultu Mégane Combi. 

OBRAZEM: Otužilci si dali dostaveníčko v Sázavě

Sázava - Ani teplota pouhý jeden stupeň nad bodem mrazu neodradila příznivce zimního plavání od závodu, který se konal 17. února v tábořišti Pod vrbou v Sázavě. 

AKTUALIZOVÁNO

Lvi zlomili Rytíře z přesilovek

Benešov /FOTOGALERIE/ - Poslední kolo základní části Krajské hokejové ligy přineslo okresní derby mezi HC Lev Benešov a HC Rytíři Vlašim. Zápas, který navštívilo 1500 diváků, pro sebe urvali favorizovaní Lvi, když Rytíře srazila na kolena nedisciplinovanost v první třetině (hlavně Vondráčkův pětiminutový trest), po které inkasovali tři branky v oslabení. 

Týnec chytil ve Voticích devítku

Votice - Fotbalisté Votic (I. A třída) si s chutí zastříleli do sítě Týnce nad Sázavou (I. B třída), když devětkrát rozvlnili síť za zády brankáře Dvořáka.

Staré oděvy se v Pyšelích proměnily v pomůcky pro postižené děti

Pyšely /FOTOGALERIE/ – Recyklošití. Tento dosud nepříliš rozšířený novotvar uvedla do života během předposledního únorového víkendu Kateřina Bartošová, ředitelka neziskovky Pod lipou a zhruba dvacítka ochotných pyšelských žen. Jeho podstatou bylo přešívání už nevyužívaných oděvů a textilií na něco nového, užitečného.

Mrazy přečkají v Benešově lidé bez domova na teplých židlích

Benešov – I když zimní noclehárnu pro lidi bez domova, která sloužila v někdejších Táborských kasárnách od roku 2010, nikdo oficiálně nezrušil, letošní zimu zařízení nefunguje. Důvod je prostý – přestavba objektu na Dům služeb sociální prevence. Dílo za 22 milionů korun, z nichž polovinu zaplatí město, bude otevřeno teprve na jaře a od stejné doby bude možné využívat i rekonstruované prostory zimní noclehárny.

Životní nepřízeň řeší častěji ženy

Benešov – Občanská poradna obecně prospěšné společnosti Cesty integrace, která své služby nabízí v Piaristické koleji na Masarykově náměstí, přijala loni 141 nových klientů. V poradně získali informace a podporu při řešení nepříznivé životní situace. Někteří dokonce opakovaně.

Výtěžek z přednášky o Indii poputuje indickým dětem

Neveklov – Indie. Země, která mění životy. Tak zní název přednášky, která se bude konat v neděli 18. února od 14.30 ve Sboru Církve bratrské v Neveklově. Přednášející Erika Slabá přítomné seznámí se svou cestou po Indii, a to především díky zajímavému promítání.

Návštěvy kvůli chřipce omezil v Benešově i domov seniorů

Benešov – Zákaz návštěv v Domově seniorů ve Villaniho ulici vyhlásila s platností od pátku 16. února do odvolání, na základě doporučení KHS, jeho ředitelka Jana Prokešová.

Nového tajemníka odtajní až v pondělí

Benešov - Kdo se stane po Jiřím Peclinovském a Miluši Stibůrkové novým tajemníkem Městského úřadu Benešov, není zatím jasné.

Hokejové derby bouchá na dveře, jen škoda, že už o nejde o play off

Benešov – Hokejové derby v krajské lize již neklepe na dveře, ale bouchá. V sobotu od 17 hodin se otevřou a na led vjedou domácí Lvi z Benešova a hosté, Rytíři Vlašim. Na zápasech dvou rivalů se vždy sejde nejméně tisícovka diváků, jen škoda, že relativně v posledním kole základní části už o nic nepůjde. Benešov má již zajištěné první místo ve skupině východ a jen bojuje o to vyhrát celou základní část, ve které je prozatím druhý.

Vymysleli Recyklošití, aby mohli pomáhat druhým

Pyšely - Recyklošití neboli Šití pro dobrou věc pořádají v Pyšelích dobrovolníci z místního spolku Pod Lipou. Vedle pravidelného setkávání při Veřejném čtení si totiž předeslali začít i s akcí, která pomůže druhým. A nechtějí na nic čekat.

Jak na nezvladatelné děti, radí v Benešově odborníci

Benešov – Ambulantní péči odborníků ze Střediska výchovné péče Dobřichovice mohou od středy využívat rodiče, kantoři či pedagogové také v Benešově.

Olympiádu měly i Berušky

Benešov – V souvislosti s konáním korejské zimní olympiády se uskutečnil v úterý 13. února také další Den plný pohybu v benešovské Mateřské škole Berušky v Táborské ulici. „Tentokrát nesl právě ve znamení olympiády.

Obřadní síň v Týnci má být přístupná i handicapovaným

Týnec nad Sázavou – Značnou naději na získání dotace na vybudování bezbariérového přístupu do obřadní síně a zasedací místnosti na městském úřadě má zřejmě radnice v Týnci nad Sázavou na Benešovsku. Na projekt za 688 tisíc korun by Týnečtí rádi získali polovinu – přesně 344 080 Kč – a tyto peníze se zdají být k dispozici.

Memoriálu Vladimíra Tuhého se zúčastní osobnosti otužování

Sázava - Třetí ročník Memoriálu Vladimíra Tuhého vyzve otužilce k zimnímu plavání v řece Sázavě již v sobotu 17. února od 12 hodin. Akce bude připravena pod Sázavským klášterem, na levém břehu řeky u kiosku. V případě nepříznivého počasí se bude plavat v jezírku u kiosku.

Projekt křižovatky u sokolovny zaplatí město, stavbu kraj

Benešov – Na stavbě kruhové křižovatky u sokolovny se bude finančně podílet město i kraj. Vyplývá to z upřesňujících informací, které dorazily do redakce včera, tedy v den, kdy článek vyšel v novinách. Podle nich je investorem projektové dokumentace radnice. Stavbu pak zaplatí Středočeský kraj.

Úřad v Benešově povede žena

Benešov - Jiří Peclinovský a Miluše Stibůrková. To jsou jména dvou tajemníků Městského úřadu Benešov, kteří tuhle práci, jakéhosi ředitele úřadu, zastávali od roku 1990. Po nich přijde na řadu v pořadí teprve třetí tajemník.

Sport Hobby Cupu 2018 – Den plný florbalu 2018

Benešov - V tělocvičně ZŠ Jiráskova se konal Sport Hobby Cupu 2018 – Den plný florbalu 2018.

V Olbramovicích dělají pěknou atmosféru děti

Benešovsko – Na podzim jsme oslovili kluby, aby vybraly nejlepší okresní rozhodčí. Vznikla desítka nejlepších, kterým jsme položili šest otázek. Každou středu, od začátku ledna, si je jednotlivé rozebíráme na základě jejich odpovědí. Šestá a poslední: Kdo má nejnepříjemnější a nejlepší fanoušky. 

Aukce jankovských koní pokračuje

Benešov - Při druhé aukci jankovských koní konané ve středu 14. února v Benešově se podařilo prodat šest koní z nabízených jedenácti. Jednalo se o nesocializované hřebce.

OBRAZEM: Zámek ve Zvěstově obec zachraňuje

Zvěstov - Zámek ve Zvěstově vlastní od roku 2016 obec. Ta ho koupila poté, co hrozilo, že katastrofický stav kulturní památky ohrozí místní obyvatele, a také proto, že pozemky, které k zámku patří, chtěla obec využívat pro své potřeby. „Nakonec jsme se s majitelem domluvili a zámek s přilehlými pozemky a parkem na dvou hektarech koupili za korunu,“ uvedl zvěstovský starosta Karel Babický.

Řidičům i chodcům kruhák u benešovského nádraží výrazně pomůže

Benešov /FOTOGALERIE/ – I když křižovatka Nádražní a Tyršovy ulice nepůsobí jako nějaký velký logistický problém, opak je pravdou. Potíže tam účastníkům silničního provozu působí především to, že místem prochází krajská silnice od Tábora, Neveklova a Týnce na Vlašim. Z opačného směru pak auta projíždějí Benešovem často až k silnici I/3 na Červených Vršcích, tedy ve směru na Prahu. Do toho všeho se běžným provozem proplétají desítky autobusů k nedalekému nádraží a do vozovky vstupují i stovky chodců mířících od vlaků do centra města.

Sedm koní z Jankova prodal stát při aukci. Za padesát tisíc

Benešov - Sedm koní z jankovské kauzy, které na začátku minulého roku společně s dalšími 80 zvířaty odebrali majiteli kvůli týrání, našlo nový domov při aukci v úterý 13. února v Benešově. Úřad zastupující stát ve věcech majetkových takto prodal v první etapě čtyři klisny a tři hříbata, přičemž jednu z nabízených klisen si nikdo z přítomných nevybral. Podle jedné zájemkyně se jednalo o kožní onemocnění zvířete, které ji zabránilo v koupi.

Nové herny v Benešově a ve Vlašimi už nevznikají

Benešovsko /INFOGRAFIKA/ - Do poměrně intenzivní bitvy proti vzniku dalších nových doupat hazardu vytáhli už před několika lety benešovští komunální politici. Herny ve městě, kde žije přes 16 tisíc lidí, už proto nejméně dva roky nevznikají.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT