VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BENEŠOV

OBRAZEM: Na Pochod za povidlovým koláčem turistům svítilo sluníčko

Benešov - Svátkem jara a pohybu na čerstvém vzduchu se v sobotu 7. dubna stal, pro více než tři tisícovky lidí, Pochod za povidlovým koláčem. Ten pro „stovkaře“ začal sice už v pátek 6. dubna večer, kdy se obloha nad Benešovskem trochu kabonila a v noci pršelo, ale pro všechny ostatní už devětatřicátý „povidlák“ až odstartoval v sobotu.

OBRAZEM: Velikonoce na Františku byly znovu oslavou jara a skleněné krásy

Sázava - Velikonoce na Františku, oslava jara i křehké krásy skla, se v pátek 30. a sobotu 31. března staly v sázavské Huti František příležitostí k návštěvě pro jednotlivce i celé rodiny. Akce nabídla trhy s rukodělnými dárky, malování vajíček, pletení pomlázek, sklářské workshopy, loutkovou pohádku i květinovou dílnu.

OBRAZEM: Sázavské velikonoční procházce přálo počasí

Sázava - Procházku uspořádalo na Velký pátek v Sázavě sdružení Hurá za zábavou, které pracuje pod hlavičkou místní tělovýchovné jednoty. 

OBRAZEM: V Sázavě si užili maškarní ples

Sázava - V pořadí již čtvrtý maškarní ples se konal 30. března v Sázavě. Do sálu místního Společenského domu si našly cestu přes tři stovky účastníků plesu, a to v drtivé většině v maskách.

OBRAZEM: Bílou sobotu slavili v Neveklově jarmarkem

Neveklov - Celé dopoledne patřilo v sobotu 31. března na náměstí Jana Heřmana dětem a trhovcům. Pod režií spolku Nevenia se tam konal další velikonoční jarmark.

Mrtvého pejska našli zaklíněného mezi větvemi

Jinošice /FOTOGALERIE/ - Mrtvého pejska či fenu, pohlaví není známé, nalezli lidé, kteří šli venčit svého mazlíčka, v neděli 25. března v lese u Jinošic. Tělo zvířete bez známek života bylo zaklíněné ve křoví, mezi větvemi.

OBRAZEM: V Sázavě vynesli Moranu

Sázava - Vynášení smrti, Morany, je starý lidový obyčej, který se rozhodl opět oživit spolek Woskovky ze Sázavy. Ačkoliv kalendář ukazoval 18. března, tak počasí bylo mrazivé. Průvodu s Moranou předcházela tvořivá hodinka v sázavském klášteře. 

OBRAZEM: Týnečtí sportovní rybáři lovili tentokrát na parketu

Týnec nad Sázavou - Stovky tanečníků přilákal do velkého sálu kulturního domu další ples týneckých sportovních rybářů. 

Velikonoční putování za zajíčky zbrzdily sněhové vločky

Bystřice /FOTOGALERIE/ – Třicítka dětí různého věku se v sobotu 17. března odpoledne postavila společně se svými rodiči na start pochodu s názvem Velikonoční putování za zajíčky. Pro všechny ho připravili organizátoři z Mateřského centra Kulíšek.

Zima se vrátila, na hradě už ale myslí na jaro

Český Šternberk /FOTOGALERIE/ – Na Benešovsko se na závěr jedenáctého týdne roku, tedy v polovině března, vrátila zima. Napadl sice jen poprašek sněhu, ale nárazový vítr připomínal, že na lehké oblečení zatím stále není to pravé období. A právě připomínku teplého ošacení nezapomněla do pozvánky k exkurzi hradu Český Šternberk na sobotu 17. a neděli 18. března přidat ani jeho správa. 

Karanténa skončila, do nemocnice už mohou návštěvy

Benešov – Díky snížení výskytu respiračních onemocnění a chřipky ukončila benešovská Nemocnice Rudolfa a Stefanie zákaz návštěv ve všech lůžkových částech zdravotnického ústavu. 

Obří obchod na Červených Vršcích se ještě zvětší

Benešov – V severní části města se chystá velká stavební akce. V Benešově se 16 tisíci obyvateli, kvůli ní sice nepřibude žádný další, v pořadí už pátý supermarket, ale i tak se prodejní plocha znovu výrazně zvětší. A úměrně s ní se sníží také šance drobných benešovských živnostníků na přežití. Těžko totiž mohou konkurovat cenové politice nadnárodních společností.

AKTUALIZOVÁNO

Hudební pořad zrušili. Benešovská knihovna zve na křest knihy

Benešov - Městská knihovna Benešov si pro tento týden připravila dvě zajímavé akce. Bohužel kvůli nemoci jednoho z účastníků událostí, byla zrušena první akce, a to hudební poslechový pořad s Jiřím Černým. Ten se měl konat ve středu 14. března od 18 hodin v audiovizuálním oddělení. 

OBRAZEM: Olga Šípková a Marek Dědík zatančili na votickém plese

Votice - Ples města Votice navštívily v sobotu 10. března známé taneční hvězdy. Do votické Sokolovny přijeli Olga Šípková a Marek Dědík, aby zatančili a zájemce naučili několik tanečních kroků.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT