VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BENEŠOV

U hřbitovní zdi vzniká na benešovské Klášterce letní kavárna

Benešov /FOTOGALERIE/ - Revitalizace parku Klášterka v historické části města Benešova pokročila do další fáze. Po únorovém výběru vítězného projektu, jehož realizace by měla zatraktivnit park pro veřejnost, a zajistit osvětlené a lépe schůdné cesty napojené na okolí, už jsou vidět první konkrétní objekty.

Pod mostem na Týnec zůstala cisterna

Benešov - Další dopravní nehoda, tentokrát bez následků na zdraví řidiče, se stala pod mostem na silnici z Benešova do Týnce nad Sázavou. 

OBRAZEM: Krytou jízdárnou v Opřeticích běhali minikoně i jejich chovatelé

Opřetice - Už sedmý ročník otevřeného národního šampionátu amerických miniaturních koní připravili na sobotu 18. srpna organizátoři z Asociace chovatelů miniaturních koní v jezdeckém areálu Opřetický dvůr nedaleko Bystřice.

OBRAZEM: Reprák zněl do noci poříčskou Homolkou

Poříčí nad Sázavou - Už počtvrté, i když poněkud ve skrytu před okolím, se v sobotu 18. srpna konal hudební festival Reprák.

Benešov opět zvládl penalty a veze body z Písku

Benešov – Třetiligoví fotbalisté Benešova zajížděli poprvé na venkovní hřiště. V gólově bohatém utkání v Písku dotáhli zápas do penaltového rozstřelu, kde jako minulý týden byli úspěšnější. Brankář Tetour zneškodnil hned pokus prvního střelce, a jelikož všichni následně proměnili, mohli se hráči benešovského SK radovat ze zisků dvou bodů. Hattrickem se blýskl záložník Hampl.

V Benešově otevřou další, už pátý supermarket

Benešov - Tituly Město pro byznys sbírá Benešov v rámci kraje skoro jako na běžícím pásu. Letos obhájil loňské prvenství. Možná právě proto Benešov láká i další byznysmeny.

Objekt benešovské České pošty svítí novotou

Benešov - Dokonale působí na první pohled objekt, v němž sídlí benešovská Česká pošta. Ještě důležitější je ale už dokončená úprava interiéru a s ní i změny, kterých se klienti pošty dočkali po dlouhých letech. Jak to vypadá, ty tam jsou nekonečné fronty k přepážkám ve vydýchaném prostoru poštovny.

Vlak v Benešově srazil člověka. Nepřežil

Benešov – K nešťastné tragédii došlo v pondělí okolo 9. hodiny ráno. Rychlík v Benešově srazil člověka, který se pohyboval v kolejišti. 

OBRAZEM: V Nesperách se slavily narozeniny

Nespery - Nespery, které jsou součástí obce Veliš, uspořádaly v sobotu 11. srpna oslavu 700 let od první písemné zmínky. Nejprve se u místní kapličky konala slavnostní mše, po které proběhlo oficiální zahájení otevřením špýcharu s mottem „Přijďte posedět do starých časů“. 

OBRAZEM: Lidé se bavili na tradičním rockovém festivalu v Líšně

Líšno - Tradiční rockový festival Rock odpoledne se konal v sobotu 11. srpna v Líšně. O organizaci se jako tradičně postaral spolek Líšeňáček.

OBRAZEM: Peníze z festivalu použijí na opravy zámku

Zvěstov - Obyvatelé Zvěstova se v sobotu 11. srpna sešli, aby se společně pobavili a zároveň podpořili dobrou věc. Již po šesté se zde totiž konal festival na podporu místního zámku a přilehlého parku.

OBRAZEM: Yo Yo Band roztančil děti i dospělé

Benešov - Skupina Yo Yo Band vystoupila v pátek večer na Masarykově náměstí v Benešově. Lidé posedávali i postávali v celém prostoru náměstí, ti nejodvážnější tančili přímo pod pódiem. Kapela v čele s Richardem Tesaříkem zahrála své nejznámější hity jako Rybitví, Karviná či Kladno.

Tráva moc neroste, přesto je třeba ji sekat

Benešovsko - Ačkoli kvůli vysokým teplotám a suchu zelený pažit příliš neroste, i tak je potřeba trávníky ve městech udržovat.

OBRAZEM: Celkové vítězství slavili domácí Bukováci

Bukovany – „Sousedé“ z celé republiky se sjeli o víkendu do Bukovan, kde se konal sraz obcí se stejným názvem.

OBRAZEM: V Mrači si připomněli středověk

Mrač - Rekonstrukce bitvy připravené k příležitosti oslavy 700. výročí první písemné zmínky o mračské tvrzi, byla v sobotu 28. července hlavním bodem programu celodenní akce.

OBRAZEM: Pilníkovo pozdní odpoledne doprovodil i Martin Šonka

Čerčany - Na pódiu Daniel Landa, Divokej Bill, ve vzduchu pak kolínští Flyingboys, motokrosoví freestyleisté a o něco výš i vicemistr světa série Red Bull Air Race, akrobatický pilot Martin Šonka. To byli hlavní protagonisté další, v pořadí už třinácté show reprezentanta ve freestylu Petra Piláta pod názvem Pilníkovo pozdní odpoledne.

OBRAZEM: Hasiči soutěžili v Malovicích pošesté

Malovice - Páté kolo sedmého ročníku Benešovské hasičské ligy se v sobotu 28. července uskutečnilo na trávníku v Malovicích u Miličína. Do této obce tak dobrovolní hasiči zavítali už pošesté.

Už jste četli Benešovský týden? Další číslo nového týdeníku je tu pro vás

Benešovsko - Vážení čtenáři, dovolíme si vás upozornit na další číslo našeho nového čtyřiadvacetistránkového barevného týdeníku Benešovský týden. Každé úterý je součástí Benešovského deníku, v dalších dnech ho pak v trafikách a obchodech koupíte samostatně, i s vloženou přílohou TV Magazín.

Benešovský kouč Veselý: Věřím, že budeme opět silní

Benešov - V minulé sezoně dosáhli na historicky nejlepší umístění, když obsadili páté místo v ČFL. Letos tak budou mít fotbalisté Benešova určitě na co navazovat. Ví to i trenér Roman Veselý, který nám sdělil své pocity z dosavadního průběhu přípravy.

OBRAZEM: Parním automobilem arcivévody se projeli na Konopišti

Konopiště - Originál amerického parního automobilu arcivévody Františka Ferdinanda d´Este se po sedmadevadesáti letech vrátil na Konopiště. V rámci akce pojmenované po skotském vynálezci a parním inženýrovi Odpoledne s Jamesem Wattem měli návštěvníci možnost si jej nejen prohlédnout, ale také se jím projet po zámecké terase.

Benešovské Masarykovo náměstí zdobí filmové plakáty

Benešov /FOTOGALERIE/ - Československý filmový plakát je název výstavy, kterou na benešovském Masarykově náměstí pořádá místní Muzeum umění a designu. Dvě desítky panelů s bezmála sto padesáti filmovými plakáty si mohou zájemci prohlédnout až do konce srpna.

OBRAZEM: Československé filmové plakáty jsou k vidění v Benešově

Benešov – Plakáty ke snímkům Dobrý voják Švejk či S čerty nejsou žerty jsou k vidění až do konce srpna na benešovském Masarykově náměstí. Výstava Československých filmových plakátů mapuje jejich vznik a vývoj u nás v letech 1918 až 1993. Slavnostního zahájení se zúčastnila také hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová spolu se starostou Benešova Petrem Hostkem a místostarostou Jiřím Švadlenou. Výstavu uspořádalo benešovské Muzeum umění a designu. 

Nabídku základních škol soukromá letos nerozšíří

Benešov – V novém školním roce 2018 – 2019 se děti v Benešově budou vzdělávat jen ve čtyřech základních školách. Přitom ještě na jaře Benešovský deník informoval, že od letošního podzimu přibude v centru města další ZŠ. Soukromá. Zvonková.

OBRAZEM: Sklářské umění i myší závody si užili na jarmarku v Sázavě

Sázava - Tradiční Skleněný jarmark se uskutečnil v sobotu 7. července v Sázavě. Program na Huti František byl zvolen tak, aby se bavila celá rodina.

OBRAZEM: Hradišťan nadchl posluchače v Načeradci

Načeradec - Jedinečnou příležitost vidět a slyšet hrát a zpívat naživo soubor Hradišťan a jeho uměleckého vedoucího Jiřího Pavlicu měli posluchači v pátek 6. července v Načeradci.

OBRAZEM: Sousedské oslavy kulatin zakončil ohňostroj

Vracovice - Oslavy kulatých výročí proběhly v uplynulých dnech v Malovidech a Vracovicích. Obce, které leží vedle sebe, si připomněly sedm set let od první písemné zmínky a rovněž sté výročí vzniku Československa.

Proč zahynul řidič, může napovědět soudní pitva

Benešov – O tom, zda pracovní výkon řidiče (1972) nákladního auta, který v pondělí 2. července zahynul při dopravní nehodě na okraji Benešova, ovlivnily například zdravotní komplikace, by vyšetřovatelům případu měli více napovědět lékaři.

OBRAZEM: Na kolečkových bruslích svištěli Konopištěm

Benešov - Zámecké inline, sportovní a zábavná akce na kolečkových bruslích, se konala v sobotu v Benešově a jeho okolí. Zájemci se sešli v Křižíkově ulici a vydali se za doprovodu policie ulicí Ke Stadionu a dále ke konopišťskému rybníku, odkud je po krátké pauze u letního amfiteátru čekala cesta zpět. Se sluncem za zády se cestou zpět kochali areálem zámku Konopiště. 

Benešovská hasičská liga odstartovala v Drahňovicích

Drahňovice /FOTOGALERIE/ - Desátý ročník Benešovské hasičské ligy odstartoval v sobotu 30. června. První kolo se konalo v obci Drahňovice, kde soutěž hostili vůbec poprvé. Hasiči se utkali v útoku na sklopné terče.

Jak neuvíznout v síti, se dozvěděli školáci

Benešov /FOTOGALERIE/ – (Ne)Uvízni v síti, den prevence závislostí, se uskutečnil ve středu 27. června na Masarykově náměstí v Benešově. Letošní, třetí, ročník se zaměřil na nelátkové závislosti – roli virtuální reality v našich životech a smysluplné trávení volného času.

OBRAZEM: Na Benešovku začaly žně

Benešovsko - Kvůli neobvykle zrychlenému běhu počasí začaly i na Benešovsku žně už krátce po polovině června.

OBRAZEM: Nemocniční festival pomáhal tentokrát onkologii

Benešov - Do nového prostředí se v sobotu 23. června přestěhoval Open Door Hospital fest. Po louce u hematologického oddělení v Nemocnici Rudolfa a Stefanie, Nové myslivně na Konopišti se tentokrát příznivci benešovské nemocnice a rockové hudby sešli na nádvoří benešovského Pivovaru Ferdinand.

OBRAZEM: Parní vlak poutal pozornost lidí kolem trati

Posázaví - Příznivci už vysloužilé železniční techniky se poměli v sobotu 23. června. České dráhy ten den vypravily letos první jízdu takzvaného nostalgického vlaku.

Na Dnu zdraví závodili, kdo má lepší fyzičku

Benešov – Téměř dvě stě lidí přišlo ve středu na benešovské náměstí zjistit, jak jsou na tom po fyzické stránce. Pátý ročník Dne zdraví přilákal všechny věkové kategorie.

Poslední Habsburky představuje na Konopišti Jindřich Forejt

Konopiště /FOTOGALERIE/ - Nedaleko Benešova na zámku Konopiště jsou i letos tradičně připraveny speciální expozice. V letošním roce se jako téma Karel I., pro speciální prohlídku zámkem, je to pak F. F. D’Este a jeho potomci. Prohlídkou návštěvníky provází kurátor výstavy Jindřich Forejt.

Bukovanští oslavili sedm set let zápasem s Duklou i projížďkou vláčkem

Bukovany /FOTOGALERIE/ - Obec Bukovany si připomněla sedm set let od první písemné zmínky. Oslavy započaly v pátek večer promítáním letního kina a pokračovaly v sobotu kulturním i sportovním programem.

Obnažený muž má vysvětlit své počínání soudu

Střední Čechy - Z výtržnictví podezřívají policisté 55letého muže, který během pondělního odpoledne budil pohoršení na náměstí v Brandýse nad Labem na Praze-východ. V pátek o tom informovala policistka Eva Hašlová.

OBRAZEM: Peceradské soutěže dětské olympiády provázel zájem a horko

Pecerady - Zatímco se v sobotu 9. června odpoledne nad Prahou „čerti ženili“ a voda z průtrže mračen tam zaplavovala jeden sklep za druhým, jen zhruba o čtyřicet kilometrů na jihovýchod, v Peceradech, lidé čekali na alespoň jednu kapku deště, doslova jako na smilování boží.

Ohlášená krádež desítek tisíc korun? Vlastně k ní nedošlo

Střední Čechy - Překvapivě ukončili pátrání po pachateli krádeže peněz v řádu desítek tisíc policisté z Brandýsa nad Labem na Praze-východ.

OBRAZEM: Historická vozidla brázdila silnice v Posázaví

Ondřejov - Již čtvrtý ročník závodu veteránů Ondřejovský krpál se konal v sobotu 2. června. Tato motoristická akce, pořádaná Posázavským klubem historických vozidel, přilákala do Ondřejova přes osmdesátku posádek.

Ze staveb zmizel materiál od podlahy po střechu

Střední Čechy - Vysoké škody – a také fakt, že ani oplocení staveniště zloděje nezastavilo. To jsou společné rysy krádeží stavebního materiálu, který na konci května vždy během noci zmizel od rozestavěných budov na Praze-západ.

OBRAZEM: Koncert zaplnil klášterní zahradu

Sázava - V areálu sázavského kláštera se v sobotu 26. května konal již tradiční, v pořadí 11. Sázavský koncert. 

OBRAZEM: Huť František v noci ožila

Sázava - V Centru sklářského umění v Sázavě se v pátek konala akce v rámci Muzejní noci. Pro návštěvníky byla v Huti František připravena rytecká dílna, foukání skla pro veřejnost, ukázka vinutí perel nebo korálkování. 

OBRAZEM: Proč se svlékají raci? Nejen to se dozvěděli návštěvníci Vodního domu

Hulice - Muzejní noc se konala v sobotu 19. května v Návštěvnickém středisku Vodní dům v Hulicích. Byla zde připravena netradiční noční prohlídka expozice. Velký zájem byl o komentované krmení raků a netopýra. K dobré náladě přispělo vystoupení cimbálové muziky Trnka.

OBRAZEM: Vůně medu přilákala do Včelího světa

Hulice - Medová noc se konala v sobotu 19. května v Hulicích v rámci tradiční akce Muzejní noc. V prostorech Včelího světa čekalo na návštěvníky míchání medových koktejlů, ochutnávky různých druhu medu včetně ochucených a možnost vyzkoušet si kosmetiku s včelími produkty.

Ondřejovská hvězdárna se otevřela návštěvníkům

Ondřejov /FOTOGALERIE/ - Hvězdárna astronomického ústavu akademie věd v Ondřejově pustila od pátku 18. do neděle 20. května zájemce z řad veřejnosti do mnohých svých částí v rámci Dnů otevřených dveří.

OBRAZEM: Pochodníci vyšli do Prčic také z Olbramovic

Olbramovice/Sedlec-Prčice - Pochod Praha-Prčice se v sobotu 19. května konal již po padesáté třetí. Pochodníci si mohli vybrat z osmi tras, které startovaly na Benešovsku. Děti zahájily svůj pochod ve Voticích, vozíčkáři začali v Miličíně a dospělí vyšli třeba z Týnce nad Sázavou nebo Olbramovic. Ti, kteří putovali do Sedlce-Prčice právě z Olbramovic, ušli celkem 35 kilometrů. Jejich kroky vedly z této obce do Otradovic a dál až do Přestavlk na Příbramsku.

Benešovskou nemocnicí proudila „lví“ krev

Benešov - Celkem 13 benešovských hokejistů s manželkami dorazilo už podruhé do transfuzní stanice, aby darovalo tekutinu z nejcennějších, vlastní krev. Sportovci tak podpořili benešovskou nemocnici dobrovolným dárcovstvím krve při akci s názvem Daruj krev jako lev.

Jízdní kolo za více než 40 tisíc ukradl zloděj z prodejny

Benešov – Jízdní kolo za bezmála 43 tisíc korun ukradl neznámý pachatel v prodejně v ulici Ke Stadionu v Benešově. Ke krádeži došlo 26. dubna kolem páté hodiny. Nejdříve zloděj násilím vnikl do prodejny, kde odcizil elektrokolo za 41 tisíc korun. To ale nechal odložené na balkóně domu. Nakonec odcizil jiné, o 2 tisíce dražší.

Kaple v domově seniorů nově slouží také veřejnosti

Benešov /FOTOGALERIE/ - Kapli v benešovském domově seniorů může od středy 16. května navštěvovat také široká veřejnost. Při slavnostní akci svatostánek otevřela ředitelka domova Jana Prokešová, která přestřihla slavnostní pásku, benešovský farář Marcel Timka a starosta města Petr Hostek.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT