VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BENEŠOV

Konopiště, jak ho znáte i neznáte, v sezoně 2018

Konopiště /ROZHOVOR/ - Jedno z hlavních lákadel turistů i místních na Benešovsku, zámek Konopiště, je již měsíc po otevření letošní sezony. Co letos návštěvníci mohou vidět a jaká je situace s touto významnou památkou, pověděla pracovnice vztahů k veřejnosti, vedoucí návštěvnického provozu zámku Konopiště Helena Nohejlová.

OBRAZEM: Padlé z obou velkých válek uctili v Benešově

Benešov - Den osvobození, který tradičně připadá na 8. květen, a doprovází ho řada pietních akcí, nevynechali ani v Benešově. I když se benešovští patrioti sešli již v pondělí 7. května, všichni důstojně vzpomněli na ukončení druhé světové války a osvobození Československa.

Zámek Konopiště nově zpřístupnil soukromé pokoje Žofie Chotkové

Benešov – Zámek Konopiště začal nabízet netradiční večerní prohlídky nově zpřístupněnými pokoji v západním křídle. Nesou název Žofie Chotková, milovaná žena následníka trůnu a nejbližší prohlídky se uskuteční 9. a 23. května od 19 hodin. Předchozí rezervace je nutná, protože kapacita je omezená. Další termíny jsou ale již vypsány, prohlídky se budou konat až do listopadu, přibližně dvakrát měsíčně.

OBRAZEM: Rodiny s dětmi provedla klíčnice hradem

Český Šternberk - Speciální prohlídku šitou na míru dětem si mohou užít zájemci na hradě Český Šternberk každý víkend během sezóny. Stejně tak se mohly rodiny s dětmi této akce zúčastnit v sobotu 5. května od 11.30.

Kamenům zmizelých hrozilo, že z chodníků zmizí i ony

Benešov – Tak, jako kdysi, i když poměrně nedávno, zmizeli z Benešova obyvatelé židovského původu, mohla zmizet z ulic města jediná vzpomínka, která připomínala, že tu také žili.

OBRAZEM: Tradiční májku postavili pod Blaníkem při čarodějnicích

Louňovice pod Blaníkem - Tradiční májku již mají v Louňovicích pod Blaníkem. Jako každý rok, tak i letos, se sešla skoro celá obec během čarodějnic, poslední den v dubnu, u "horní" hospody, aby nejdříve ženy ozdobily věnec, následně muži postavili samotnou májku. A jelikož ani pod Blaníkem nechtějí o svou májku přijít, parta nadšenců z obce u ní hlídkuje.

OBRAZEM: Na Želivce pomáhali vlašimským ochranářům

Hulice - Při benefiční akci v návštěvnickém středisku Vodní dům v Hulicích návštěvníci podpořili zakoupením stavebnice vodního mlýnku Záchrannou stanici pro zvířata Vlašim.

Při metalu tančili v Tloskově s vetřelcem a predátory

Tloskov /FOTOGALERIE/ - Nejprve kapela Cavalier a její rap a po nich ještě nu metalová Magma Hotel. Ty doprovodily v sobotu 28. dubna další z otevřených akcí zorganizovaných vedením Centra sociálních služeb Tloskov nedaleko Neveklova. A protože vystoupení přálo počasí, odehrálo se celé v tamním parku, uprostřed ústavu.

Lesní kapličce u Netvořic žehnal děkan Metropolitní kapituly

Netvořice /FOTOGALERIE/ – Žehnání kapličce, které se říká Studánka, i studánce samotné, nad níž se malá lesní stavba tyčí od roku 1936, bylo v sobotu 28. dubna přítomno několik desítek obyvatel Netvořic. Ze studánky dodnes prýští pramenitá voda, i když podle současných hygienických norem není pitná. Připomněla to v krátkém projevu o historii místa i lidech, kteří lesní kapličku stavěli, starostka Netvořic Monika Šlehobrová.

OBRAZEM: Děti si vyráběly dřevěné vodní mlýnky

Hulice – Vypuštění uzdraveného puštíka na svobodu, komentované krmení hendikepovaného netopýra Lumíra a také vlastnoruční výroba dřevěného vodního mlýnku. To vše prožily v sobotu 28. dubna děti a s nimi i jejich rodiče ve Vodním domě u Hulic. Program měl za úkol zpopularizovat ochranu přírody a z vybraných peněz Vodní dům pomohl Záchranné stanici pro zraněné živočichy ve Vlašimi. Výtěžek z benefiční akce pak zdvojnásobila Nadace Partnerství.

Maraton zdolávali v lodi, někdy museli korytem Sázavy běžet

Posázaví – Už poosmé se po proudu řeky Sázavy vydaly v sobotu 28. dubna v kánoích dvojce vodáků, aby se zúčastnily oblíbeného, Sázavského Samba Maratonu.

Na Ministerstvo vnitra ČR by mohl zamířit i starosta Benešova Petr Hostek

Benešov – Ukončená a znovuobnovená jednání o Vládě ČR mezi ANO a ČSSD by svým způsobem mohla zasáhnout i do politického života města Benešova.

Benešovská nemocnice má lůžkové oddělení následné rehabilitační péče

Benešov /FOTOGALERIE/ – Lůžkové oddělení následné rehabilitační péče Nemocnice Rudolfa a Stefanie se stalo realitou. Nachází se dočasně ve čtvrtém patře interního pavilonu a po dětském oddělení jde o další rekonstruované patro.

V kauze policejních nákupů si svědci pochybení nevšimli

Střední Čechy - Jakékoli čachry kolem veřejných zakázek nezaznamenal, stejně jako to, že by se koncem roku nakupovaly zbytečnosti jenom proto, aby se podařilo utratit všechny peníze, které jsou k dispozici. To ve čtvrtek u Městského soudu v Praze řekl zástupce vedoucího odboru správy majetku středočeské policie Miroslav Šťovíček.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT