VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BENEŠOV

Nejlepší nemocnicí kraje je znovu ta benešovská

Benešov – V hodnocení projektu Nemocnice ČR, který běžel od začátku února do konce srpna a zapojilo se do něj celkem 155 nemocnic z celé České republiky s akutními lůžky, znovu uspěla Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov.

Benešovští basketbalisté dokázali, že těsný pressing zvládají kdekoliv

Benešov - Celých sedm let už má tradici ples jedné z největších sportovních organizací města, Basket Clubu Benešov. Každoročně nejočekávanější mimosportovní událost klubu, ples se konal ve velkém sále Městského divadla Na Poště v pátek 1. prosince a jako tradičně zahajoval novou plesovou sezonu. Radovánky na parketu trvaly do druhé hodiny po páteční půlnoci. Tanečníkům k tomu hrála vlašimská kapela Unisono.

Podepsali smlouvu bez vědomí rady

Benešov - Pět smluv, které v uplynulých měsících podepsalo vedení města, je nyní neplatných. Radní jejich neplatnost vzali oficiálně na vědomí v polovině listopadu. Smlouvami město zadalo stavební, rekonstrukční a poradenské zakázky firmám Dráb, Hedvik, Svojan, Baurekon a Redblock Project. Na stejné schůzi ale radní zároveň vzali na vědomí i výběrové řízení na zhotovitele. Kdy se ale mělo toto řízení konat, není z dokumentu jasné. Chybí v něm totiž konkrétní datum.

Miloš Jelínek: Z nádražní budovy chceme mít muzeum

Střezimíř - Miloš Jelínek, starosta Střezimíře, dostal v polovině listopadu individuální ocenění v rámci soutěže Nejkrásnější nádraží. Stojí totiž již řadu let za aktivitami, které vedou k dalšímu využití opouštěných objektů železničních drah ve své obci.

Malí pacienti se vyléčí v novém

Benešov – I když se první pacienti do nového dětského oddělení v pátém patře stávajícího objektu nastěhují až na Mikuláše, už ve čtvrtek 30. listopadu si ho mohli při oficiálním otevření prohlédnout hosté a novináři. Na výzdobě se podílela Nadace Archa Chantal Poulain. „Obě oddělení, tedy staré a nové, jsou neporovnatelná a to po všech stránkách,“ potvrdil primář Michael Richter. 

První adventní víkend bude plný akcí, pobaví se každý

Benešovsko - Advent začíná a to znamená, že i obyvatelé Benešovska se mohou již tento první adventní víkend těšit na mnoho tématických akcí.  

Vodní dům dostal cenu. Za posledních 14 dní již po druhé

Hulice - Odborníci na reklamu ocenili interaktivní expozici Vodního domu prvenstvím v soutěži Popai Awards, v kategorii Ekologické koncepce. Jedná se tak již o druhé ocenění Vodního domu za posledních čtrnáct dní.

Zuzana Stirská se těší do Benešova na bezvadné publikum

Benešov – Kulturní dům Karlov bude v neděli 3. prosince patřit především, ale nejen gospelové hudbě. Od 18 hodin zde vystoupí zpěvačka Zuzana Stirská se svým početným sborem Fine Gospel Time, jako host se představí žáci hudební nauky Základní umělecké školy Josefa Suka Benešov.  

Salon výtvarníků Benešovska představuje díla osmnácti umělců

Benešov /FOTOGALERIE/ - Osmnáct výtvarníků z blízkého či vzdálenějšího okolí Benešova představuje svá díla prostřednictvím Salonu výtvarníků Benešovska. Ten byl v Městské výstavní síni na Malém náměstí zahájen v pondělí 20. listopadu a potrvá do 30. prosince.

Stavba protipovodňových opatření v Sázavě se protáhne

Sázava - Lidé se prý nemusí obávat případných záplav. Protipovodňová opatření budou mít efekt už během stavby. 

Špatné parkování aut se nelíbí chodcům ani řidičům

Benešov – Že auta stojí i na místech, kde by neměla, není potřeba dlouze rozvádět. Své o tom ví například záchranáři – zdravotníci a především hasiči. Ale auta nepřekáží jen jim. O místo s nimi soupeří i chodci. A platí to i v Benešově.

Ježíškova vnoučata plní přání seniorům. I na Benešovsku

Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Projekt Ježíškova vnoučata vytváří již druhým rokem v předvánočním čase úsměvy na tvářích seniorům, kteří žijí sami v domovech napříč republikou.   

Opozici zajímá využití tělocvičny v kasárnách

Benešov – S odkazem na poměrně často používanou formulku o řádném hospodáři, vznesl opoziční zastupitel Luboš Balata dotaz směrem k vedení benešovské radnice. „Jak je využita tělocvična v Táborských kasárnách?“ ptal se místostarosty Jiřího Švadleny.

Na schůzi se mluvilo znovu o zrušeném jednání

Benešov – Výhrady ke zrušenému jednání zastupitelstva města, které se mělo konat ve středu 25. října, vyjádřil při náhradní schůzi komunálních politiků, konané předposlední listopadovou středu, někdejší místostarosta města Roman Tichovský.

Sabou míří za Votroky. Králův Dvůr povede syn úspěšného trenéra

Králův Dvůr – Jako trenér se podílel na úspěšném účinkování fotbalistů Králova Dvora ve třetí lize i domácím poháru. Teď ovšem Jiří Sabou klub z Berounska opouští. Bývalý prvoligový fotbalista přijal výzvu stát se výkonným ředitelem druholigového Hradce Králové. Čtvrtý tým podzimní části ČFL přebere dosavadní asistent Tomáš Šilhavý.

Kavkazská jedle zdobí benešovské Masarykovo náměstí

Benešov – Krásně rostlá, téměř jedenáct metrů vysoká jedle kavkazská zdobí od úterý 28. listopadu Masarykovo náměstí. Vánoční strom porazili pracovníci Technických služeb Benešov a o transport se pak postarali pracovníci stavební společnosti Sládek.

Benešov sceluje pozemky

Benešov - To, že každé město a obec čas od času koupí, prodá či smění pozemky, není nic až tak pozoruhodného. Dělá to i Benešov, i když podle laického pohledu na veřejně dostupné zápisy ze schůzí orgánů města, se s takovými transakcemi v poslední době doslova roztrhl pytel.

KRÁTCE: Radní ocenili práci ředitelky

Benešovsko - Přinášíme výběr krátkých zpráv z regionu. 

Hořel vozík v sázavských sklárnách. Naštěstí jen jako

Sázava - K požáru vysokozdvižného vozíku spěchalo v pátek 24. listopadu několik jednotek hasičů. Naštěstí se ale v tomto případě nejednalo o skutečný požár, ale jen o cvičení profesionálních a dobrovolných hasičů v areálu sázavských skláren.

Reklama dál hyzdí ulice Benešova, názory na ni ale jednotné nejsou

Benešov – Přes všechny snahy a předsevzetí lídrů benešovské radnice, a to platí jak pro ty někdejší, tak pro ty současné, se městu stále nedaří minimalizovat reklamu v ulicích Benešova. Už v prosinci 2015 tehdejší starosta Jaroslav Hlavnička řekl: „Reklam ve městě je hodně a jsou hnusné.“ Ale také připomněl, že bilboardům, které stojí na pozemcích města, už zvoní hrana a s odstraněním takových reklam nebude problém. 

OBRAZEM: Svatoprokopskou legendu opisovali v Sázavském klášteře

Sázava -  V rámci předadventního víkendu připravili v sobotu 25. listopadu pracovníci Sázavského kláštera pro rodiny s dětmi zajímavou akci, písařskou dílnu. 

OBRAZEM: Sérii vánočních koncertů odstartovala skupina Diogenes pod Blaníkem

Louňovice pod Blaníkem - I když ještě ani nezačal advent, známá čechtická skupina Diogenes započala v sobotu 25. listopadu jako každý rok sérii svých vánočních koncertů. Koledy, spirituály, vánoční písně, duchovní i světské písně si vyslechli zájemci od 19 hodin v zámku v Louňovicích pod Blaníkem. 

OBRAZEM: Skauti pozvali do ulic města už pojedenácté strašidla

Benešov - V Benešově straší. Právě tak se už jedenáct let jmenuje soutěžní akce, kterou nejprve jen pro samotné skauty, ale už devět let i pro veřejnost, organizuje Junák, český skaut středisko Františka Konáše Benešov. Její start i cíl se koná pokaždé v Základní škole Na Karlově. 

OBRAZEM: Vánoční jarmark řídila poprvé základní škola

Postupice -  Poosmé celkově, poprvé v režii místní základní školy. Takový byl v sobotu 25. listopadu vánoční jarmark na hřišti u postupické sokolovny, i když vánoční jarmark už škola organizovala. Možná také proto byla největší fronta a zájem u stánků s výrobky místních školáků. 

Benešovský atletický stadion má vyrůst do podzimu 2018

Benešov - Řadu překážek museli překonat úředníci benešovské radnice při přípravě spuštění akce „Výstavba atletického areálu Na Sladovce.“ Teď jsou už na dohled, řečeno sportovní terminologií, semifinále. Jím bude vydání územního rozhodnutí. Samotné finále – zahájení stavby a stavění, by mělo přijít na řadu napřesrok na jaře.

Za úklid nelegální skládky dostala benešovská škola ocenění

Benešov – Slavnostní zakončení sezóny akce Ukliďme svět, ukliďme Česko a odtajnění konečných výsledků se událo ve čtvrtek 23. listopadu. Oceněni byli tři příkladní organizátoři úklidů napříč Středočeským krajem, a uspělo i Benešovsko. V kategorii škol dostala cenu Střední odborná škola a Střední zdravotnická škola Benešov.

Medailemi ocenili 102 dárců krve

Benešov /FOTOGALERIE/ – Bezpříspěvkoví dárci krve se sešli ve středu 22. listopadu v jídelně benešovské nemocnice, aby převzali ocenění za svou bohulibou činnost. Dohromady bylo oceněných 102.

AKTUALIZOVÁNO

Dodávka se srazila se srnou u malé obce Křiváček

Řehenice - Hasiči museli v pátek 24. listopadu spěchat v ten den k jejich prvnímu případu, a to ke srážce vozidla se srnou. Jednotka hasičů zajistila dodávku, která po nehodě skončila v příkopu. Bílý tranzit následně odtáhli, aby byla opět uvolněná komunikace.

Charitní šatník slouží sociálně potřebným

Benešov - Pomoc potřebným je během nastávajícího adventního času více než aktuální. Dobrovolníci z Benešovska mohou ale pomáhat po celý rok, díky Farní charitě Vlašim. V areálu V Lázních v Pražské ulici v Benešově nově sídlí charitní šatník. Ten dokonce před týdnem požehnal pater Marcel Timko.

Dlužníky čeká kolečko výzev

Benešov – Složitým kolečkem rozhodnutí úřadů musí procházet tak obyčejná věc, jako je snaha vlastníka domoci se svých práv v souboji s dlužníkem nájemného v obecních bytech.

Při výkopu v benešovské Tyršově ulici porušil bagr plynovod

Benešov – Zápach takzvaného odorantu, tedy složky, která dává tušit únik zemnímu plynu a také zlověstné syčení z výkopu. Tak vnímali ve středu 22. listopadu před 17 hodinou situaci kolem staveniště v křižovatce Tyršovy a Husovy ulici chodci.

Také benešovská knihovna získá peníze z kraje

Benešov – Milion korun českých a k tomu ještě dalších dvě stě jedenáct tisíc, získá z rozhodnutí rady Středočeského kraje městská knihovna v Benešově na další svůj rozvoj.

Navýšili kapacitu Mateřské školy Úsměv na benešovském Spořilově

Benešov /FOTOGALERIE/ – Až 140 dětí pojme nově postavená MŠ Úsměv. Oficiálně začala fungovat v úterý, i když byla už několik týdnů ve zkušebním provozu. Ten potvrdil, že vnitřní i venkovní prostory jsou, na rozdíl od školky, která stála na stejném místě od poloviny sedmdesátých let minulého století a pojala jen 102 dětí, dostatečné a odpovídají současným potřebám.

Koupi hotelu Benica stáhlo vedení Benešova ze schůze zastupitelů

Benešov – Koupí město hotel Benica u fotbalového stadionu, nebo ne? Odpověď na tuhle otázku je nyní jasná. Prozatím nekoupí.

V Pyšelích se děti už zase učí ve škole

Pyšely - Slavnostní otevření budovy Základní školy T. G. Masaryka v Pyšelích, která prošla rozsáhlou rekonstrukcí, přístavbou a nástavbou prožili žáci, jejich rodiče, kantoři i představitelé města v pondělí 20. listopadu.

Pachové ohradníky mají pomoci ochránit zvěř

Benešovsko - Divoké prase museli odstřelit strážníci minulou středu, 15. listopadu, na pokraji Sázavy u cyklistické stezky. Hrozilo, že by mohlo ohrozit obyvatele města. „Bylo apatické. Zjistili jsme, že mělo prostřelenou čelist,“ uvedl velitel sázavských strážníků Pavel Moravec.

Na školním hřišti v Benešově se těžce zranil malý chlapec

Benešov – Těžké poranění ruky utrpěl chlapec, který si hrál v areálu Základní školy Dukelská na kolotoči. Zařízení mu podle dostupných informací rozdrtilo ukazováček levé ruky.

Sokol halu u kurtů nechce

Benešov – Městská hala, o níž se v Benešově hovoří nejméně roku 1999, dosud nestojí. Naději na její vznik ale dává snaha TJ Sokol Benešov zbavit se pozemků, na nichž leží nevyužívané a zanedbané antukové kurty na volejbal.

OBRAZEM: Koza doprovodila lampiónový průvod v Kamberku

Kamberk - Lampy a různá světélka rozsvítila potemnělý Kamberk v sobotu 18. listopadu. Zúčastněných bylo mnoho, středem zájmu se ale na chvíli stal tuze netradiční návštěvník. Se světélkem totiž přišla i koza domácí jednoho z obyvatelů obce.

OBRAZEM: Chilli con carne, krkovičku i smoothie nabídl sázavský Restaurant Day

Sázava - Akce nazvaná Restaurant Day se konala v sobotu 18. listopadu v Rodinném centru Putti v Sázavě. Vůně hned při příchodu prozradila, že dorazit byla správná volba. V nabídce byly tři druhy polévek. Hlavní jídla jako například krkovička na zelenině, chilli con carne nebo, pro ty kteří nemusí maso, italské těstoviny s parmazánem, vypadala opravdu velmi lákavě. Nechybělo ani něco malého k zakousnutí. Z nabídky nápojů mělo největší úspěch zimní smoothie plné vitamínů.

Desítky tisíc odcizil zloděj z benešovské herny

Benešov - V herně v Tyršově ulici v Benešově přišli majitelé o značnou částku peněz. Neznámý pachatel odcizil z jednoho hracího automatu desítky tisíc korun. Případ policisté vyšetřují jako krádež. V rámci vyšetřování by potřebovali identifikovat tři osoby, proto kriminalisté prosí o pomoc veřejnost. 

OBRAZEM: Terapii hudbou si vyzkoušeli v tloskovském centru

Tloskov - Evropský den muzikoterapie mohli zažít v sobotu 18. listopadu návštěvníci, stejně tak klienti, Centra sociálních služeb v Tloskově. Program zahájily dva koncerty, načež se zájemci mohli zúčastnit různorodých workshopů, které v mnoha případech vedli odborníci z ciziny. Během lekcí se přítomní dozvěděli základní informace o tom, jak muzika může při terapii pomáhat, a znalosti si následně vyzkoušeli i v praxi. 

OBRAZEM: Sázavský klášter rozezněla hudba u příležitosti 17. listopadu

Sázava - V bývalém refektáři Sázavského kláštera se u příležitosti státního svátku Dne boje za svobodu a demokracii konal již tradiční koncert. Letos tam vystoupil pražský smíšený komorní sbor Gaudium Cantorum pod vedením sbormistryně a sopranistky Štěpánky Heřmánkové.

OBRAZEM: Za hvězdy byly ženy díky Hvězdičce

Benešov - Oblíbené relaxační dopoledne pro ženy pořádá Mateřské centrum Hvězdička v Benešově tradičně dvakrát do roka, na jaře a na podzim. Proto i v tomto ročním období nebyly zájemkyně ochuzeny o chvíle odpočinku a relaxace. 

Tyršova ulice zůstane rozkopaná i přes Vánoce

Benešov – „To by se lidem fakt špičkově nakupovalo na Vánoce,“ kritizoval loni v březnu při starosta Benešova Petr Hostek záměr předešlé radniční garnitury spustit rekonstrukci Tyršovy ulice na podzim.

Změny na stadionu popíše město při setkání v baru

Benešov – Co všechno zůstane v areálu fotbalového stadionu u Konopiště při starém? A co všechno nového tam naopak může vzniknout?

Benešovské muzeum čeká na konec opravy střechy

Benešov – Když se Benešovský deník 12. října zajímal o dokončení opravy rozebrané střechy Muzea umění a designu Benešov, zjistil, že konstrukce měla začít svému účelu sloužit už na konci září. To se nestalo. A ještě po měsíci od uvedeného zjišťování na muzeu stále chybí krytina. Ze strany k Malému náměstí jen dokončena část laťování.

Rohlíky si ustlaly v zatáčce u benešovské nemocnice

Benešov - V zatáčce křižovatky u benešovské nemocnice na okraji města vypadly z vozidla přepravované bedny i s rohlíky.

Hasiči učili benešovské kantory, jak ochránit žáky

Benešov – Problematiku ochrany lidí při běžných rizicích i mimořádných událostech probírala v pondělí v prostorách HZS Benešově dvacítka pedagogů ze základních škol.

Průjezd Benešovskem přibrzdí obří nadměrný náklad

Benešov – Rozměry 9,8x4,7x4 metry, hmotnost 10,3 tuny. To jsou parametry nadměrného nákladu, jehož jízda ve středu zdrží řidiče na Benešovsku. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT