VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BENEŠOV

Z muzea ukradli motorky za miliony. Využili vichřici

Konopiště - Pro vedení konopišťského muzea je ztráta velikým neštěstím. Z expozice zmizely totiž nejvzácnější exponáty.

Benešov chce navýšit kapitál svých společností

Benešov – Co přinese zvýšení základního kapitálu obchodních společností města Benešova, kterou chystají lídři radnice? Bezpochyby klady i zápory. Zatímco o kladech mluví vedení města, negativní stránku věci vidí především opozice.

Město smí pokácet jen polovinu březové aleje

Benešov – Polovinu březové aleje, přesněji její jižní část, která roste mezi dvěma místními komunikacemi a také poblíž rodinných domů v ulici U Vodárny, nechá pokácet z bezpečnostních a také estetických důvodů benešovská radnice.

Úřad evidenci notorických stěžovatelů nevede

Benešov – Na to, aby se občan dostal k neutajovaným informacím týkajících se práce obecních úřadů a úředníků či funkcionářů radnic, nebo třeba k odměnám za jejich práci, existuje zákon. Radnice a jejich lídři někdy odpovědi na dotazy protahují a hrají si tazatelem na vyčkávanou. V ní, jak známo, kdo vydrží, vyhraje.

Město smí pokácet jen polovinu březové aleje

Benešov – Polovinu březové aleje, přesněji její jižní část, která roste mezi dvěma místními komunikacemi a také poblíž rodinných domů v ulici U Vodárny, nechá pokácet z bezpečnostních a také estetických důvodů benešovská radnice. 

KRÁTCE: Komu to u stolu víc pálí, zjistí školáci v domě dětí

Benešovsko - Přinášíme výběr krátkých zpráv z Benešovska. 

OBRAZEM: Týnecký svatomartinský průvod skrápěl déšť

Týnec nad Sázavou – Několik set účastníků svatomartinského lampionového průvodu se v sobotu 11. Listopadu vypravilo po páté odpolední z centra do zahrady Společenského centra Týnec na levém břehu Sázavy. V čele procesí jel na bílém koni Martin doprovázená dalším jezdcem. Tam byl pro účastníky, které skrápěl drobný, ale vytrvalý déšť, připravený program.

Přicházejí zimní podmínky. Už naostro, varují meteorologové

Střední Čechy – Může to klouzat, upozornili řidiče meteorologové. Předpoklady, že se během sobotního odpoledne postupně objeví déšť prakticky na celém území středních Čech, vyšly stoprocentně – a nyní předpověď upozorňuje, že mokré silnice mohou namrzat. Teploty totiž mohou klesnout až k minus jednomu stupni Celsia.

Přes Prahu do Brna musí putovat volební dokumentace ze 625 středočeských obcí

Střední Čechy – Neobvyklou logistickou operaci organizuje nyní středočeský krajský úřad. Kvůli odhaleným chybám při sčítání preferenčních hlasů na kandidátkách ODS v rámci sněmovních voleb, které by mohly mít vliv na přidělení mandátu konkrétním kandidátům, Nejvyšší správní soud ČR v Brně (NSS) ve čtvrtek nařídil přepočet v neuvěřitelných 915 okrscích ve Středočeském kraji. Jde zhruba o polovinu kraje. Týká se to 625 obcí a měst, připomněla v pátek Helena Frintová z krajského úřadu.

Ve Vlašimi lidé přispívali na potřebné trvanlivými potravinami

Vlašim – Popáté v Česku, potřetí ve Vlašimi. Taková byla v sobotu 11. listopadu, kdy se konala Národní potravinová sbírka. Jedna její část se uskutečnila právě ve Vlašimi od 8 do 20 hodin. 

KRÁTCE: Radnice zveřejnila seznam aut, která u ní smí stát

Benešovsko - Připravili jsme výběr krátkých zpráv z Benešovska. 

OBRAZEM: Miřetickou halu zabrali na svatého Martina trhovci

Miřetice - Třetí jarmark spojený s bazarem dětského oblečení a předmětů pro děti zorganizovaly v sobotu 11. listopadu mladé maminky na mateřské Kateřina Jenšíková, Alena Pokorná a Markéta Štecherová. 

OBRAZEM: Předposlední farmářský trh se uskutečnil v Benešově

Benešov - Předposlední farmářský trh roku 2017 se konal v Benešově v sobotu 11. listopadu. Lidé nakupovali u stánků různorodé zboží.

OBRAZEM: Druhá benešovská prodloužená se uskutečnila v pátek večer

Benešov - Druhá prodloužená v kulturním domě Benešov se uskutečnila v pátek 10. listopadu večer. Parket patřil nejenom frekventantům tanečního kurzu, ale i jejich rodičům a prarodičům.   

Primář i vrchní sestra z interny benešovské nemocnice končí

Benešov – Primář interny benešovské nemocnice Josef Stibor, končí na vlastní žádost v této vedoucí funkci. „V žádném případě se nejedná o propuštění, primář je v důchodovém věku a z pozice odchází na konci roku na svou žádost,“ potvrdil mluvčí Petr Ballek s tím, že Josef Stibor bude po dohodě s vedením v nemocnici dál pracovat jako řadový lékař.

Moderní veřejná toaleta umí dobít mobilní telefon

Votice /FOTOGALERIE/ - Obyvatelé Votic mohou již několik měsíců obdivovat moderní toaletu, která našla své místo na sídlišti. Město ji sem umístilo kvůli častým stížnostem občanů, kteří si stěžovali na to, že v okolí není žádná veřejná toaleta.

Školní jídelny v Benešově si uchovají svou autonomii

Benešov – Zůstanou tak, jako dříve tři malé, samostatné, příspěvkové organizace města nebo vznikne jedna velká společnost Školní jídelna Benešov? Právě tahle otázka v uplynulých měsících hýbala myslí kuchařek, rodičů žáků i strávníků z řad obyvatel.

Benešov pronajme znovu na rok celý hotel v centru města

Benešov – Co s hotelem Pošta v samotném centru města, komunální politici dosud definitivně nerozhodli. Ve hře je také jeho prodej. Ten není na pořadu dne, proto bude objekt dál sloužit svému účelu. Tedy i bez nového majitele. Rozhodli o tom benešovští radní při své schůzi na začátku měsíce.

Kurz první pomoci si vyzkoušeli dospělí v Benešově

Benešov /FOTO/ - Kurz první pomoci u dětí a dospělých v Mateřském centru Hvězdička vedla na přelomu října a listopadu zdravotní sestra Kateřina Voňková, která pracuje u záchranné služby v Benešově.

O pomoci mezi blízkými se dozvěděli při besedě

Benešov /FOTOGALERIE/ - Beseda na téma Rodina si má pomáhat aneb jak se připravit a zvládat péči o svého blízkého se uskutečnila v Mateřském centru hvězdička v Benešově.  

Hledá se majitel ztraceného psa, křížence

Vlašim - Ztraceného psa zajistila městská policie z Vlašimi u vlašimského letiště. Pohyboval se tam 4. listopadu, několik dní před tím téhož psa viděli svědci mezi Načeradcem a Vlašimí. Podle svědků, ale v té době nešel chytit.  

Kuřičce hadcové se na Benešovsku daří

Benešovsko - Přírodní unikát kuřičku hadcovou již pěstuje devět zahrádkářů. Z toho většina v rámci benešovského okresu.  

Středočeský kraj o změně vedení benešovské nemocnice neuvažuje

Benešov – O tom, že jsou manažerské pozice v krajských společnostech i posty v jejich představenstvech politickými, netřeba dlouze popisovat. A protože se na kraji po volbách stala z ČSSD opozice, vystřídal ředitele loajálního této partaji Oldřicha Vytisku lékař Roman Mrva.

Monitory ze sbírky spokojených rodičů pomáhají v benešovské nemocnici

Benešov – Teprve před nedávnem zveřejněný případ lednového úmrtí chlapce na novorozeneckém oddělení Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, vyvolal a stále vyvolává řadu otázek. Jendou z nich a bezpochyby tou z nejdůležitějších, je, proč nefungovala signalizace, kterou mají novorozenci v postýlce. Právě nefunkčnost přístroje totiž do policejního protokolu potvrdila sestra z oddělení novorozeňat. Možná i na základě tohoto smutného případu nemocnice získala důležitý dar.

V Sázavě chtějí hasiče, postaví hasičárnu

Sázava - Je tomu šest let, kdy přišla Sázava o jednotku profesionálních hasičů. Město od té chvíle volá po jejím návratu.  

Při rehabilitaci v Kladrubech pomůže už brzy virtuální terapeut

Kladruby – Pokrok nezastavíš. Tahle pravda se vztahuje také na rehabilitační péči. Díky tomu si na cvičení prostřednictvím moderní technicky klienti Rehabilitačního ústavu Kladruby už dávno zvykli.

Rychlost překročilo 58 tisíc řidičů. Vybraly se miliony

Vlašim - Mezi 49. a 56. kilometrem dálnice D1 museli řidiči od začátku dubna do konce října sundat nohu z plynu. V opravovaném úseku platilo omezení na 80 kilometrů v hodině. Na 58 tisíc řidičů to ale ale nedodrželo.   

Zajímavý průzkum není pro město závazný

Benešov – Jak to vidí rodiny s dětmi v Benešově? Co jim ve městě chybí? Jak by chtěli využít to či ono? Na tyhle jednoduché otázky nejsou jednoznačné odpovědi. Ty sháněli a pak v útlé brožurce také vydali, pracovníci benešovského Mateřského centra Hvězdička, jako součást letošního projektu Den architektury.

Na Halloweenském lampiónovém průvodu se sešlo 148 dětí v maskách

Benešov /FOTOGALERIE/ - První listopadovou sobotu pořádalo Mateřské centrum Hvězdička čtrnáctý ročník Halloweenského lampiónového průvodu. Sešlo se celkem 148 dětských masek.

Proti zábavnímu parku shánějí podpisy pod petici

Benešov /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ – Jako příležitost, která se už nemusí opakovat, vnímá vedení benešovské radnice zájem společnosti TNI Group, vybudovat v prostoru někdejších Táborských kasáren zábavní rodinný park Plopsaland. Investovat by do něj chtěla 400 milionů korun. Potřebuje k němu plochu 3,5 hektaru. Ta a také dalších více než 21 hektarů, patří už deset let Benešovu. Půdu získal zdarma od vojska.

Být vidět znamená přežít, připomínají policisté chodcům

Střední Čechy – Posvítit si na chodce a připomenout jim, že musí dbát na to, aby za tmy nezůstávali neviditelní, se chystají policisté po celém kraji. Michaela Richterová z rakovnické policie připomněla, že právě na viditelnost pěších účastníků silničního provozu (u nichž s nástupem podzimu tradičně přibývá dopravních nehod s jejich účastí) se zaměřuje policejní akce, která trvá od pátku až do 19. listopadu.

Kehar o Benešovu: Vzpomínám hlavně na partu z florbalu

Benešov /ROZHOVOR/ – Už třetím rokem brázdí ledy hokejové WSM ligy benešovský rodák a odchovanec klubu Martin Kehar (23). Mladý muž s pohnutým osudem, který se v mládí na hokej vykašlal a zašel do křivolakých uliček života na hraně, se po dvouleté pauze vrátil do kladenské juniorky a z té se až zázračně vydrápal do prvního týmu Jágrových Rytířů. Pro Deník zavzpomínal i na dobu mládí právě v Benešově.

Už se ví, kdy centrum Benešova zaberou stroje

Benešov – Dlouho plánovaný a stejně tak odkládaný přerod Tyršovy ulic dospěl do okamžiku svého startu. „První etapa prací začne ve středu 15. listopadu,“ potvrdila mluvčí radnice Veronika Kondrátová.

Názory zastupitelů na dlužníky se dál rozcházejí

Benešov – Každé sídlo, které má v majetku byty, vede nikdy nekončící boj s neplatiči nájemného. Jenže mezi dlužníky nepatří pouze ti, kteří nechtějí platit. Stále přibývá těch, kteří platit nemohou.

Děti obdivovaly halloweenské dlabání

Benešov /FOTOGALERIE/ - Až pod zříceninu minoritského kláštera v ulici Na Karlově vedly kroky dětí z Mateřské školy Úsměv na benešovském Spořilově. Děti si prohlédly výstavu dlabaných dýní instalovaných před tamní základní školou. Jak dokládají snímky z prvního patra školy, nebyla spořilovská mateřinka jediná, která k halloweenským dýním zamířila.

S hořícím autem se potýkali hasiči u Mrače

Mrač - Jen deset kilometrů od dálnice D1 hořelo vozidlo na okresní silnici číslo 1/3 u Mrače. Hasiči se s ohněm potýkali kolem půl osmé večer v úterý 31. října, na místě zůstali i po 20. hodině.

Personální krize Muzea umění a designu byla zažehnána

Benešov - Hrozící personální krize, kterou vyvolaly výpovědi dané minulý týden téměř všemi zaměstnanci Muzea umění a designu Benešov, je, zdá se, u konce. Potvrdil to starosta Benešova Petr Hostek.

AKTUALIZOVÁNO

Středočeská hejtmanka dala Poslanecké sněmovně sbohem, zůstává věrná kraji

Střední Čechy – Na kraji zůstanu, ten je pro mě prioritní, prohlašovala hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) poté, co v nedávných volbách získala poslanecký mandát – a vyvstala otázka, zda se nebude rozhodovat, pro který z obou postů se nakonec rozhodne. V úterý to potvrdila: poslanecký mandát se rozhodla nepřijmout.

V Týnci získal holubář cenu, pro další pojede na celostátní výstavu

Týnec nad Sázavou /FOTOGALERIE/ – Celoživotním koníčkem Josefa Haška z Petroupimi je chov holubů domácích. Že se zálibě věnuje svědomitě a opravdu dobře, dokládají četná ocenění z chovatelských výstav. To poslední si domů veze od řeky Sázavy. 

OBRAZEM: Lidé vyrazili uctít památku svých blízkých

 Benešovsko - Volné dny využili pozůstalí k návštěvám hrobů svých blízkých.

Josef Škréta: Chovatelé stárnou, mladí nepřicházejí, nemají chuť máknout

Týnec nad Sázavou /FOTOGALERIE/ – Ani na podzim 2017 nechyběla při týneckém posvícení výstava místních chovatelů. Ti každoročně představují příznivcům chovu slepic, holubů, kachen, králíků či exotických ptáků svá zvířata. A bylo tomu tak i během státního svátku 28. října, i když, jak poznamenal předseda týnecké chovatelské organizace Josef Škréta, mladí o tohoto koníčka zájem nemají. 

Zakladatele Jawy připomíná poprvé v Týnci plastika

Týnec nad Sázavou /FOTOGALERIE/ – Pohříchu vůbec první hmatatelná připomínka Františka Janečka, zakladatele továrny Jawa a také sléváren, stojí teprve od středy v centru města. Pískovcová plastika v podobě motocyklu pochází z dílny místních umělců, kameníka Romana Lutze a malíře Dušana Filipa Škráška.

Benešovská nemocnice: nerušíme lůžka, optimalizujeme

Benešov – Dost znepokojivé zvěsti ohledně omezování fungování chirurgie benešovské Nemocnice Rudolfa a Stefanie se donesly až do Benešovského deníku. Na sobě nezávislí lidé se ptali, jak to tam, s ohledem na obsazení pracovních míst, je.

Muže číhajícího na děti policisté nenašli. Nejspíš neexistuje

Benešov – Zdá se to být ničím nepodložená fáma. Tak středočeská policie pohlíží na zvěsti o tom, že dětem může hrozit vážné nebezpečí. Po internetu se rychlostí blesku šíří informace, že na děti jdoucí do školy číhá neznámý muž v červeném voze Citroën Berlingo a snaží se je oslovovat. Prý už k tomu došlo leckde na Benešovsku i na Praze-západ. Přímo v Benešově, Neveklově, Netvořicích, Jílovém u Prahy…

Novou tělocvičnu potřebují gymnazisté jako sůl

Benešov – Jedna z nejprestižnějších středních škol v okrese, Gymnázium Benešov, sídlí sice v pěkně z vnějšku rekonstruované historické budově, ale právě na to narážejí také limity tamního vzdělávání. Konkrétně v oblíbeném předmětu, tělesné výchově.

Čas sklizně dýní nadešel. Z prvních výpěstků se radují v Poříčí

Poříčí nad Sázavou - Na začátku podzimu přichází čas sklizně dýní. To potvrdila i pěstitelka z osady Vrabčí Brod u Poříčí nad Sázavou.

Zastupitelé se omluvili, starosta Benešova zrušil schůzi

Benešov – Projednávání téměř třicítky bodů, včetně schvalování smlouvy o smlouvě budoucí na koupi Hotelu Benica nebo jednání na využití pozemků v Táborských kasárnách při dnešní schůzi zastupitelstva Benešova, se nekoná.

Na Podblanický podzim se Kvarteto Martinů rádo vrací

Načeradec - Unikátní festival Podblanický podzim pokračuje v pátek 27. října v Kostele sv. Petra a Pavla v Načeradci. Od 18 hodin se zde se skladbami Ludwiga van Beethovena, Antonia Vivaldiho, Antonína Dvořáka nebo Jana Dismase Zelenky představí Kvarteto Martinů.

Město Benešov chce koupit hotel Benicu u Konopiště

Benešov – Jeden hotel prodat, druhý koupit. Právě takové transakce chystá Benešov. Zatímco v jeho centru chátrá Hotel Pošta a radnice se ho chce výhledově zbavit, protože pro něj nemá využití, na okraji Benešova stojí další obdobné zařízení, Hotel Benica. Ten chce naopak město koupit.

Havárie autobusu prověřila elektronický přenos informací i obrazu se zvukem

Benešov /FOTOGALERIE/ – Dvě novinky s využitím dálkového přenosu obrazu i zvuku z místa katastrofy do štábu velícímu záchranným operacím přineslo rozsáhlé cvičení záchranných složek, které na Benešovsku mimo jiné simulovalo havárii autobusu. Do zákulisí akce, kterou již na sklonku září připravil v Přestavlkách u Čerčan místní sbor dobrovolných hasičů ve spolupráci se středočeskými záchranáři i policisty, nechal v pondělí nahlédnout Pavel Truxa z krajského policejního ředitelství.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT